Кошаркарски актуелности

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Постигнал и два поени, ама не можам да ја најдам целосната статистика.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Инаку играл и на претходниот натпревар, дал пет поени.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Што значи дека можел да биде дел од ротацијата на ова европско првенство.Барем е талентиран а не овие дрвава за греење на клупа.Ќе добиеше искуство секако.

Ебати тренерите т.е цела управа.:facepalm:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
на еп оди играч кој губи 4 топки во рок од 4 минути и на 25 години ниеднаш нема играно надвор од државава, а нема ни позначајно европско искуство, а не земаме играч кој има 17 години, цела кариера е надвор од македонија, има богата интернационална кариера, многу меѓународни утакмици и плус, пред некоолку недели потпиша за реал м.
ТРЕБА ДА ЗНАЕШ, ТРЕБА ДА МОЖЕШ! :tapp:
треба да си ИДИОТ! за таква глупост да направиш.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Магдевски нема богата интернационална кариера (сеуште не играл на сениорско ниво, со исклучок на пријателски мечеви), иако можеше да биде дел од тимот наместо некои други туристи.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.844
Поени од реакции
16.006
Турција, Грција, Бразил и Финска ( о.О ) добија вајлд карти за СП во Шпанија кое ќе се одржи оваа година.

Македонија е во вториот барабан за ЕП во Украина 2015, можни противници од првиот барабан им се Италија, БиХ, Германија, Летонија, Белгија, Црна Гора, Чешка.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.844
Поени од реакции
16.006
СП во Шпанија 2014, распоред на групи.

Group A (Granada): 1. Spain; 2. Serbia; 3. France; 4. Brazil; 5. Egypt; 6. Iran.
Group B (Seville): 1. Philippines; 2. Senegal; 3. Puerto Rico; 4. Argentina; 5. Greece; 6. Croatia.
Group C (Bilbao): 1. Dominican Republic; 2. Turkey; 3. USA; 4. Finland; 5. New Zealand; 6. Ukraine.
Group D (Gran Canaria): 1. Slovenia; 2. Lithuania; 3. Angola; 4. Korea; 5. Mexico; 6. Australia.

Првенството ќе се одржува од 30 август, до 14 септември.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Уште од сега ми е жал за противнициве на Америка, партали ќе летаат од сиве. Група А ќе има најинтересни дуели, а добра е и групава Б.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom