Кошаркарски актуелности

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
:eek:

Nestvarna scena po završetku četvrte utakmice finalne serije plej-ofa košarkaške Superlige. Jedan od navijača poražene Crvene zvezde iskoristio je to što je cela dvorana posmatrala slavlje igrača Partizana, uleteo na teren i ukrao pehar namenjen šampionu. Potom ga je odneo na tribinu gde ga je rulja olupala?!

Delije su potom primorale kapitenu crveno-belih Marku Simonoviću da se popne na tribine gde su mu uručili ono što je ostalo od pehara. Simonović nije izgledao baš srećan zbog "svečane ceremonije", koju su pristalice Partizana propratile povicima "Sad si uzeo trofej Simone" na šta su im Delije odgovorile pozivom na obračun stihovima "Dođite po pehar".
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Циганите помислија дека е од бакар па нормално се стрчаа :D 13 во низа.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Колку да запишеме. Барселона ја освои кошаркарската титула оваа сезона, победувајќи со 3:1 во финалето против Реал Мадрид.
Честитки
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.854
Поени од реакции
16.028
Интересно ми дојде, па да споделам, на СП до 17 години во ОАЕ, Австралија ја победи Шпанија во полуфиналето со 80-74.:eek:
Австралија..:cuc:
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Некој може да ми каже кои тимови се натпреваруваат у трета македонска лига(ако постои нормално:icon_lol:) и се од Скопје??:)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Детето има 16 години, вие одма играчиште го оценивте дека ќе биде..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom