Кошаркарски актуелности

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Детето има 16 години, вие одма играчиште го оценивте дека ќе биде..
А, демек нема да биди. На 16 години просек поени му е 22,5. Ретко кој го има то. Се гледа дека детето има нешто посебно.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Тачно, и Чековски и Самарџиски имале слични бројки, вистина две-три години постари... Ене ги сега во NBA растураат.
Слични бројки (ок, можда во Б дивизија) имаат Магдевски, Николов, Димитријевиќ...
 

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Тачно, и Чековски и Самарџиски имале слични бројки, вистина две-три години постари... Ене ги сега во NBA растураат.
Слични бројки (ок, можда во Б дивизија) имаат Магдевски, Николов, Димитријевиќ...
Магдевски и Николов да, ама Димитријевиќ некако многу ми е исфорсирано детето. :) А за Муса нема што да се зборува, школата на Цедевита се покажа како една од најдобрите на овие простори во последно време. Нивен производ е и Јусуф Нуркич стартниот центар на Денвер Нагетс, има само 20 години. А, Муса нема рамен засега на негова возраст.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
А, демек нема да биди. На 16 години просек поени му е 22,5. Ретко кој го има то. Се гледа дека детето има нешто посебно.
Свесен си колку илјадници играчи имале одлични младински кариери па на сениорско ниво се изгубиле? Не викам дека нема да биде добар играч од детево, само прерано е да се каже тоа, има уште милион фактори што ќе влијаат на него додека стане зрел за професионална кошарка.
 

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Свесен си колку илјадници играчи имале одлични младински кариери па на сениорско ниво се изгубиле? Не викам дека нема да биде добар играч од детево, само прерано е да се каже тоа, има уште милион фактори што ќе влијаат на него додека стане зрел за професионална кошарка.
Во право си. ;)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Вујошевиќ сатар за непобедливата Валенсија.Дури и Бо се разигра.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Џош Акојон потпиша за Сасари, за викенд играат со Канту, две run&gun екипи, има да биде лудило Хеслип vs Акојон :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom