Кошаркарска репрезентација на Македонија

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Македонија воде 81 - 88 уште 40 сек до крај
 
К

кременко

Гостин
епа и полска ако не ја тепавме мислам дека после немаше потреба да одиме на еп

само сеа да видиме малце статистики од кфм кој како напраил на утакмицата и после да се сконцентрираме на ефес купот (од кој се надевам дека ке го има пренос на некоја турска слободна програма)
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Ајде честито победа да ни се множат.Кога играме со Хрватска?И ако може статистика од мечот со Полска.:helou:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
83-91 крајјјјјјјјјјј победивмо ајде нека ни се множа:vozbud::toe:

едит 88-95
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Кошаркарската репрезентација на Македонија ја совлада Полска со 95-88 и го освои третото место на турнирот во Бамберг – Германија што беше дел од подготовките за европското првенство во Полска.

Македонските кошаркари одиграа извонредно второ полувреме во кое ја анулираа предноста од 15 кошеви што полјаците го имаа на полувремето. Македонската селекција последниот тест пред европското првенство ќе го има на Ефес купот во Турција.


пс...Марко Томас поради повреда нема да игра за Хрватска, уште еден плус за нас .
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Кошаркарската репрезентација на Македонија ја совлада Полска со 95-88 и го освои третото место на турнирот во Бамберг – Германија што беше дел од подготовките за европското првенство во Полска.

Македонските кошаркари одиграа извонредно второ полувреме во кое ја анулираа предноста од 15 кошеви што полјаците го имаа на полувремето. Македонската селекција последниот тест пред европското првенство ќе го има на Ефес купот во Турција.


пс...Марко Томас поради повреда нема да игра за Хрватска, уште еден плус за нас .
Кога играме со Хрватска?
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Се убаво ама мака ми е уште за вчерашниот пораз:tapp:...иначе кои беа најдобри ви нашиот состав:vozbud:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Се убаво ама мака ми е уште за вчерашниот пораз:tapp:...иначе кои беа најдобри ви нашиот состав:vozbud:

DBB-Supercup: Mazedonien wird Dritter


Arsic-Team holt hohen Rückstand auf
Das Spiel um Platz 3 beim diesjährigen Basketball-Supercup in Bamberg hat das Team von Mazedonien gewonnen. In der 95:88 (15:26, 21:25, 30:21, 29:16).





http://www.basketball-bund.de/basketball-bund/de/news_und_aktuelles/1716.html?action=nDetail&nnr=20496

таму ќе најдеш линк за СТАТИСТИКА (pdf)

Патем 5-мина кошаркари со двоцифрен број поени
(4) врба не играл - затоа Војдан Стојановски - ФАНТАСТИЧЕН 15.поени :aplauz::aplauz::aplauz:

















 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Хммммм... значи победата против Полска вреди далеку повеќе со оглед на тоа што Врбица Стефанов не играл... браво :)

Проблемот е... кој амер ќе го земиме на ЕП... упм и двајцата играат добро :nerv:

Хмммм... ама и Хрвативе ја тепале на Германија :raz:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Кога играме со Хрватска?
На турнирот нема да играме бидејќи Хрватите играа за 1 место со Германија. А на европското играме на 9 септември.

Конечно и ние да победиме со пресврт. Добрите игри кои ги прикажуваа конечно вродија со плод. Па да ни се множат победи. Како што можев да видам (според статистиката) одлично одиграле Стојаноски, Мејси и Антиќ. И што е најважно победивме без Врба.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
На турнирот нема да играме бидејќи Хрватите играа за 1 место со Германија. А на европското играме на 9 септември.

Конечно и ние да победиме со пресврт. Добрите игри кои ги прикажуваа конечно вродија со плод. Па да ни се множат победи. Како што можев да видам (според статистиката) одлично одиграле Стојаноски, Мејси и Антиќ. И што е најважно победивме без Врба.

Што се однесува до рапоредот на натпреварите за ЕП 2009 Полска
KОШАРКА - ЕП
НАТПРЕВАРИ НА СИТЕЛ

07-сеп 16:30 Македонија - Грција
08-сеп 16:30 Македонија - Израел
09-сеп 16:30 Македонија - Хрватска

http://www.sitel.com.mk/?ItemID=07128B785F18D549A5BD1CED057ECE81

Шо друго ќе даваат Ѕинговци не се знае :tapp:

А тоа шо сме тепале (победиле без врба) може и да радува ... ЗАМИСЛЕТЕ САМО КАККО БИ БИЛО СО НЕГО MKD-POL +30

Мене повеќе ме радува со “близнаците“ Стојановски играат одлично...
Абе тој скараџиката (селекторот) да не беше скаран со Чековски друг ќе беше филмот ...

Вашингтон ИН - Мејси оут - Станко ин .... ете ти решен промлем ....
ама плескавичарот не му одговарар Чековски (он го избрка лани од Украина) ....

Него искусниот Блажевски не ми е у филм а и Димо Тасовски како и Мираковски не ми се по ќејф (боље Јане Николовски да игра) ...

[FONT=&quot]======================================[/FONT]
[FONT=&quot]OVA BI BIL MOJOT IZBOR[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]4. Vrbica Stefanov [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]5. Darius Vashington [/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]6. [/FONT]
[FONT=&quot]Jane Petrovski - [/FONT][FONT=&quot]Darko Sokolov [/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]7. Riste Stefanov [/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]8. Vojdan Stojanovski [/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]9. [/FONT]
[FONT=&quot]Georgi Cekovski[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]10. Dime Tasovski [/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]11. Todor Gecevski [/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]12. Pero Antic [/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]13. Damjan Stojanovski [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
14. Djeremaja Mejsi [/FONT]
[FONT=&quot]mesto amrov -> [/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]Bojan Trajkovski [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ili Toni Simic (mnogu poiskusen i izminatata sezona odigra odlicno (pred se zanego nesvojstveno pod kos) za razlika od Bojan
[/FONT]
[FONT=&quot]15. Predrag Samardziski [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]
Headcoach:[/FONT]
[FONT=&quot] Jovica Arsic (Mr. Leskovacki Rostilj)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]ova se ostanatite povikani [/FONT]
[FONT=&quot]Dimitar Mirakovski [/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Pero Blazevski [/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Aleksandar Dimitrovski [/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Kiril Nikolovski [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
Имаме квалитет..Честитки за победата...И да ни се множаат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom