Кошаркарска репрезентација на Македонија

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Точно, точно. Во клучни моменти!
Какви баксузи сме, не ми се верува. :(
Зошто баксузи немој така сами со го направивме ова два пати имавме шанса да ја решиме утакмицата но струмичките таленти Миттто и Влаето се окакак и така се нека му го поманкат на Латвијците на идење.:tapp::tapp:
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
добро би било да се најде човек што ќе им посочи на копитава од КФМ дека за вакви натпревари потребно е да се ангажира психолог кој ќе работи со играчите. Таков беше примерот со ракометната репрезентација... беше ангажиран психолог и на крај резултатите покажаа дека тоа е вистинската формула за успех.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Зошто баксузи немој така сами со го направивме ова два пати имавме шанса да ја решиме утакмицата но струмичките таленти Миттто и Влаето се окакак и така се нека му го поманкат на Латвијците на идење.:tapp::tapp:
Баксузи пошто изгубивме така дегенски, у последна секунда шо се вика, за 1 поен.

А дека самите сме криви, точно. Ама ништо ново, им затреперува раката во клучен момент и тоа е тоа. Тоа ни е у крвта. Германци, Скандинавци... кога најмногу треба, тогаш се стегнуваат. Ние обратно.

Си кажав, Илиевски најмногу ме разочара. А и Мираковски да дадеше една слободна, ќе завршеше работа.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.751
Поени од реакции
5.470
Само Врба, Гечевски и Мејси играа, другите дрва, Антич, Самарџиски најголеми дрва
кој Врба бе :pos: и тој живее више на стара слава :) само ме интересира зашто Антиќ и Самарџиски не играа у последните моменти, јас само крајот го гледав??
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
кој Врба бе :pos: и тој живее више на стара слава :) само ме интересира зашто Антиќ и Самарџиски не играа у последните моменти, јас само крајот го гледав??
Перо мислам имаше 5 лични.
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
Kако што има веза? Две грешки на судиите во клучни моменти...
и што сега? не е ни прв пат ни последен пат судија да греши... ќе ти смени нешто фактот дека НАВИСТИНА имаше газење на линијата за 3 поени. Ништо не мења.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
кој Врба бе :pos: и тој живее више на стара слава :) само ме интересира зашто Антиќ и Самарџиски не играа у последните моменти, јас само крајот го гледав??
Наведените господа Петрето и Пеџа начукаа лични грешки уште во трета четвртина и седеа со Арсиќ пие а ладен џај на клупата а Врба на стара слава што знам 23 поени постигна он па види ти сега кој е на стара слава.:salut:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Зошто баксузи немој така сами со го направивме ова два пати имавме шанса да ја решиме утакмицата но струмичките таленти Миттто и Влаето се окакак и така се нека му го поманкат на Латвијците на идење.:tapp::tapp:
Какви ти се тие муабети струмичките такенти тие играт за Македонија а не за Струмица и затоа не ми сери,твојот кавадаречки талент Ристе што направи во Менорка на баражот тогаш никој не рече нешто за Кавадарци.
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
него ако... пораз си е пораз, и треба да се извлечат поуки за следниот, клучен натпревар со Португалија. Да се види што не штимаше вечерва. Летонија не е слаб тим, учесник е на последниве 2 европски првенства ако не се лажам. Затоа вакви грешки не смеат да се повторат против естонија, противник против кого, освен две чисти победи, се друго би било рамно на РЕЗИЛ. КАКО што напишав горе, КРАЈНО НЕОПХОДНО Е ДА СЕ АНГАжИРА ПСИХОЛОГ ВО ТИМОТ!!!!!!
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
imase cisto gazenje na linijata vo poslednata sekunda od natprevarot no sudiite verovatno poradi kompenzacija od prethodniot moment koga ni ja vrarija topkata(kojasto bese nasa)ne pokazaa udar za 2 tuku za 3 poeni sudii katastrofalni
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Аам па икога го даваа резултатот беше 82-82 и мислев е нерешено.
Ајде дојди снимко.:zlo:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.751
Поени од реакции
5.470
Наведените господа Петрето и Пеџа начукаа лични грешки уште во трета четвртина и седеа со Арсиќ пие а ладен џај на клупата а Врба на стара слава што знам 23 поени постигна он па види ти сега кој е на стара слава.:salut:
процент на реализација 11% :) за така па и јас ќе постигнам за толку време колку што играше он 23 поени секој напад шутираше, а треба да проигрува така да готов е :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Малер, абе можеби ќе треба да се поднесе некоја жалба за престапот, но незнам што ќе смени, бидејќи ако се усвои жалбата резултатот ќе биде 82-82 ???

Тоа е, требаше денес да победиме и успешно да тргнеме на патот кон Полска. Сега очекувам победа во сабота. А знае ли некој од колку е натпреварот и колку е картата?
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
луѓе.... од месечина се виде дека имаше газење на линијата, точно... ама не сфаќам што е сега тоа битно, утакмицата заврши... кога една југославија пред 8 години стана светски шампион со некоректен кош во последната секунда во финалето против аргентина, мислите на некого му е битно што македонија во квалификации за европско изгубила со тројка од престап... јебига shit happens!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom