Коронавирус (COVID-19)

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.796
Па после девет и онака бела мачка не можеш низ Скопје да видиш.
Насекаде е така, освен деца до 20 години и онака нема никој.Не знам како ќе помогне ова.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
I sea ke trae ova 3-4 dena pa koga ke vidat deka nema air ke vovedat preku den. Bog da cuva I da brani, isto I so kaficite I kafanite bese, prvo do 18 casot pa posle skroz gi zatvorija.
Не може преку ден полициски час, како ќе си купуваме храна?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Мислам дека ова е прво да се запре она собирање на групи кај некој дома навечер, а после ќе го средат оние преку ден.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
Епа не сакаат. Рекламираат Жан Мотрев. 1500-че. "да си олесниш савест"
Ова е крајно несериозно па човек што бил во маркети/аптеки/банка било каде може да се зарази и баш да ги има симптомите за корона и да не сакат да го тестираат. А ова со Жан Митрев не е изводливо баш за секој град пример на мене ми е далеку 159 км×2та 320 км и сега јас или било кој од Гевгелија/Богданци ако има симптоми треба да помине вкупно 320 км и плус 1500 денари да си даде за да знае дали е заразен.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Ако од 21 часот е радикална рестрикција, тогаш не знам што да кажам...Пологички ќе беше од 18/19/20 часот за почеток.

Од ова што следам, Албанија мислам дека доста порестриктивни мерки воведе и тоа доста време пред нас.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.348
Не може преку ден полициски час, како ќе си купуваме храна?
Може да се регулира тоа.


Целиот проблем е што преку ден има премногу раздвиженост, не ми е јасно што ќе решат со ова.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
I sea ke trae ova 3-4 dena pa koga ke vidat deka nema air ke vovedat preku den. Bog da cuva I da brani, isto I so kaficite I kafanite bese, prvo do 18 casot pa posle skroz gi zatvorija.
Баш преку ден е аздисот и го утнаа терминот. Од утре ќе залади и нема ни да искачаат.
Требаше ко Саудиска Арабија, ко шеријатска полиција, со швркање на лице место оние у парк на клупи.

Инаку, еве јас си го повлекувам зборот - имав пренесено од лекарот Пановски изјава дека е ок да се спортува и шета. Очигледно е тотално погрешно разбрана пораката и најпаметно е со овој народ со стап да се разбира. Уште мислам дека не е никаков проблем да отидеш да истрчаш, ама да отидеш да трчаш, па да се тегнеш на шипки, да праиш муабети со 100 луѓе - тотално е погрешно.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.864
абе што се глупираат овие, каков полициски час, ам овие бугарашиве што дојдоа на одмор, што ќе прават сега, за така ќе си седеа Италија, Германија, Шведска и слично, не мораа да се враќаат во северна.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
I sea ke trae ova 3-4 dena pa koga ke vidat deka nema air ke vovedat preku den. Bog da cuva I da brani, isto I so kaficite I kafanite bese, prvo do 18 casot pa posle skroz gi zatvorija.
Само одложување, со самото одложување секојдневно ќе е се потешко да се справиме со ситуацијата.

Јас пишав овде дека треба да се затворат границите уште кога немаше ни еден заболен, сега ќе се сунчавме. Ама не, не можеме да им спречиме на нашите богаташи кои доаѓаат од скијање да им спречиме влез.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Како што некој предходно напиша ... психички ќе се испоразболеме од ситуацијава је.ем ти и корона и бутур и се !!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom