Коронавирус (COVID-19)

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Ima nešto ili samo prašuvaš?
Некако испомешани се информациите.Од тројцата од Охрид прво рекоа еден е Скопјанецот дојдем во самоизолација, па сабајлево дека еден од нив е од Струга, па на крај дека имало прв случај од струшките села.А ништо официјално, ај ќе видиме во утрешните бројки.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.501
Galaxys stay home mate! Ako ti se povtori again vo narednite denovi, call 111. Don't panic and get well soon.
Fala druze, cudno ali voopsto ne panicam momentalno valjda radi blagite simptomi i poso se nadevam ne e korona poso na nekoj nacin se pazev epten. Me nervira sho ni kazuvaat testiranje ne e potrebno ali gi testiraat site od vlada koa ke pojavat bilo kakvi simptomi. Poso ako sum testiran i sum negativen bar mozam da prodavnica da odam, a vaka ne testiran ne smeam da odam nigde.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.531
Поени од реакции
7.640
Италија оди кон пикот. Страшни бројки :place:


Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
Tot Deaths/
1M pop
Italy86,498+5,9099,134 +91910,95066,4143,7321,431151
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.248
Поени од реакции
16.703
Овие со сезонскиот грип нека најдат дали некогаш во Италија починале 900 луѓе од сезонски грип. Кога ќе најдат тогаш нека продолжат да замараат.
Има доста жртви од сезонски грип низ светов и тоа голема бројка. Иско ги постирам овие постови што се актуелни низ нет не значи дека баш се согласувам :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.287
Сите ли симптоми ги имаш?
Се надевам дека ќе бидат негативни.
Температура петти ден, сув нос, болка во градите, чувство на заглавен шлајм и мала главоболка.
Чекање на резултати ала чекајќи го Годо.
Од срцев удар ќе умрам, ако се позитивни ќе ме пишат од корона хаха
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Ништо, сем што ги отстапи сите хотелски капацитети што ги поседува бесплатно, донираше 350.000 евра, и ги стави сите респиратори кои ги поседува Систина на располагање, со што и го дуплираше капацитетот на државата.
Јас се извинувам, Свети Ќамчев од сега ќе го викам
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.187
Поени од реакции
9.797
Температура петти ден, сув нос, болка во градите, чувство на заглавен шлајм и мала главоболка.
Чекање на резултати ала чекајќи го Годо.
Од срцев удар ќе умрам, ако се позитивни ќе ме пишат од корона хаха
Тебе би ти завиделе, барем ке си јапрележиш лесно и после на раат ке бидеш...а ние сите уште во агонија, секој момент ни е исполнет со страв, напнати сме и уплашени...
Ќе бидеш добар, ајде глава горе и бори се храбро(y)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.095
Поени од реакции
6.734
кинезите правеле тестови со САРС на лилјаци пред неколку години.........

 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас се извинувам, Свети Ќамчев од сега ќе го викам
Не да се извинеш ама умараш со од рукав пуштени информации, непроверени факти и напаѓаш на сите страни и сеа "wowoow izvini Ќamchev vovovoc si pomognal wowoobovovoocowowowo".

Мислам, мене кур ме боли за Камчев ама пред да пишеш нешто, провери барем на нет дали е точно, лесно е и на форум си, имаш време не мора одма ко од пуштка да опалуваш мислења.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.947
Јас се извинувам, Свети Ќамчев од сега ќе го викам
Зошто се извинуваш? Јас не верувам дека типот е навреден од твоето мислење, а и не верувам дека било кога во животот ќе дознае дека постоиш и дека имаш мислење... Што е финтава со тоа "Ќамчев" што го повторуваш по втор пат?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.016
Температура петти ден, сув нос, болка во градите, чувство на заглавен шлајм и мала главоболка.
Чекање на резултати ала чекајќи го Годо.
Од срцев удар ќе умрам, ако се позитивни ќе ме пишат од корона хаха
Пиши кога ќе ти се готови резултатите, да не мислиме.Ваљда нема да е корона :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Има доста жртви од сезонски грип низ светов и тоа голема бројка. Иско ги постирам овие постови што се актуелни низ нет не значи дека баш се согласувам :)
Не викам дека не умираат, ама бројка од 900 починати сигурно немало во Италија од сезонски грип.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Зошто се извинуваш? Јас не верувам дека типот е навреден од твоето мислење, а и не верувам дека било кога во животот ќе дознае дека постоиш и дека имаш мислење... Што е финтава со тоа "Ќамчев" што го повторуваш по втор пат?
Во право си лик како него не вреди ни устата да си ја валкам со името негово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom