Коронавирус (COVID-19)

Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Еб... Ти дебилно здравство...

Бев кај матична пред недела дена, пиша антибиотик и ај оди терај вика испијај ги. А и напоѓенав дека имав контак со лице од Франција.

Пијам антибиотикот, течности витамини шо не, температура не паѓа.

И звонам пред 3-4 дена ми да и кажам, ми вели дојди.

И денес појдов, предглед ау мау, прво ништо не ти е. И објаснувам тешко ми е да дишам температурава не паѓа, и пак ме прашува контакт да не имапе со некој од ризични земји?! И велам да, ви кажав и првиот пат коа бев.

Коа ме напади од таа смрдена амбуланта, па фатија да прскаат по мене да ми црекаат, а госпожата сама ми рече дојди.

Дебилни суштества. Морав да напрам вент.
И сега? Те лечат некако?
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Во моментов се тестираат 6 различни лекарства за корона
а додека бидат...место арбидол од денес )))Прегледај го приврзокот 239400,
Јас си пијам кафетин колд дека настината. Значи таман и против корона е? :)
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Од понеделник гледам времево апла треба да се расипе, јануарски температури. Луѓево нема да можат надвор да се собираат ама лошо е за вирусов, нели требаше да се стопли убаво за да го снема?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.804
Поени од реакции
15.724
Ти си ги дал бројките во тема за Корона, а не си прецизирал за што даваш бројки
Јас му одговорив на прашање, а за корона лесно, секој ден има податоци за секаде во светот... грипот не им е веќе интересен иако и тој убива...
Туку не сум сретнал стручни мислења околу разликите меѓу смртните случаи од сезонски грип и корона вирус кај здрави млади луѓе..
А има смртни случки и на деца и млади луѓе и кај заболени од грип а и кај заболени од коронавирусот..
Им ебам матер глупа коронашка, тоа директорот на енерго системи и градежен институт македонија ( другарчиња блиски ) биле у банско и им ебале матер на вработените кога се вратиле на работа ... пола се со симптоми на корона сега !!!!
ама кажуава по медиуми не се плашел од коронавирус...
значи скијашките центри испаднаа бетер и од крузерите...
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.058


Ако ова е точно ондак... :popce:
Za fb grupata ne znam, megjutoa deka se ostaveni sami na sebe tochno e. Plus kontrola od fond za zdravstvo beshe denes vo privatnite ordinacii, za da vidat dali rabotat. Megjutoa, cela srekja e shto pacientite sami se svesni, povekjeto, ne site, da ne doagjaat na lekar ako nemaat itna potreba. Ova ti kazuvam od sigurni izvori, bidejkji vo najtesnoto semejstvo imam 2-ca matichni lekari.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Не се секирај, моментално сум невработена. И во изолација си бев цело време.

Не скитам.
Не бе, про-корона сум јас. Дека докторштини пишуваш па ме интересира дали си професионалец или хобист.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Babata na detenceto od Stip pozitivna na korona,ako e vrabotena u nekoja konfekcija krajot se gleda...
Кажа дека е пензионерка.

Инаку се направени 888 тестови, ама колку луѓе се тестирани е прашањето кое треба да се одговори затоа што досега беше кажано дека кај одредени лица се правени неколку повторни тестирања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom