Коронавирус (COVID-19)

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Во моментов се тестираат 6 различни лекарства за корона
а додека бидат...место арбидол од денес ))) 20200320_165840.jpg ,
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Еб... Ти дебилно здравство...

Бев кај матична пред недела дена, пиша антибиотик и ај оди терај вика испијај ги. А и напоѓенав дека имав контак со лице од Франција.

Пијам антибиотикот, течности витамини шо не, температура не паѓа.

И звонам пред 3-4 дена ми да и кажам, ми вели дојди.

И денес појдов, предглед ау мау, прво ништо не ти е. И објаснувам тешко ми е да дишам температурава не паѓа, и пак ме прашува контакт да не имапе со некој од ризични земји?! И велам да, ви кажав и првиот пат коа бев.

Коа ме напади од таа смрдена амбуланта, па фатија да прскаат по мене да ми црекаат, а госпожата сама ми рече дојди.

Дебилни суштества. Морав да напрам вент.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Кој се броевите за пријава цел чаир пикник си праии ?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
дали кај сите 11 сликата е таква не знам ама дека има голем број што немале симптоми, тоа е точно. Заебано срање е ова
Мислам дека и во Вухан (не ме банирајте шо го спомнав) целата заебанција ја напраиле млади луѓе што немале симптоми, а се журкале, искачале, мислам, си живееле како млади луѓе, со многу физички контакти, гушкање, интимност. Тоа ја прави страшноста според мене, тотално лаички.
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Еб... Ти дебилно здравство...

Бев кај матична пред недела дена, пиша антибиотик и ај оди терај вика испијај ги. А и напоѓенав дека имав контак со лице од Франција.

Пијам антибиотикот, течности витамини шо не, температура не паѓа.

И звонам пред 3-4 дена ми да и кажам, ми вели дојди.

И денес појдов, предглед ау мау, прво ништо не ти е. И објаснувам тешко ми е да дишам температурава не паѓа, и пак ме прашува контакт да не имапе со некој од ризични земји?! И велам да, ви кажав и првиот пат коа бев.

Коа ме напади од таа смрдена амбуланта, па фатија да прскаат по мене да ми црекаат, а госпожата сама ми рече дојди.

Дебилни суштества. Морав да напрам вент.
Чек малце, шо си по професија? И од кај си?
 
B

Beginner

Гостин
Еб... Ти дебилно здравство...

Бев кај матична пред недела дена, пиша антибиотик и ај оди терај вика испијај ги. А и напоѓенав дека имав контак со лице од Франција.

Пијам антибиотикот, течности витамини шо не, температура не паѓа.

И звонам пред 3-4 дена ми да и кажам, ми вели дојди.

И денес појдов, предглед ау мау, прво ништо не ти е. И објаснувам тешко ми е да дишам температурава не паѓа, и пак ме прашува контакт да не имапе со некој од ризични земји?! И велам да, ви кажав и првиот пат коа бев.

Коа ме напади од таа смрдена амбуланта, па фатија да прскаат по мене да ми црекаат, а госпожата сама ми рече дојди.

Дебилни суштества. Морав да напрам вент.
Требало да им се искашлаш 2-3 пати во фаца па нека трепкат малку :D

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Во наредниве денови очекувам да почнат да им испливуваат сите работи што пробуваат до сега да ги сокријат. Од заболени, немањето опрема, проблеми со матичниве лекари, самоиолацијата која реално голем дел не ја почитуваат.
Иначе до кај се 200-те луѓе од српско-унгарска граница? Ромине стигнаа пред два,три дена и ги бутнаа у карантин. Другите 190 изгледа преку Азија патуваат. Пошто до вчера не беа стигнати. Буквално се што кажа Филипче на пресовите треба со резерва да се зима.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom