Коронавирус (COVID-19)

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.522
Искрено да ти кажам од тие јас лично што ги познавам ниту еден не се врати тука, сите останаа таму каде што се. Чисто сумњам дека добар дел од дијаспората се врати деновиве во мк. Ако се вратат сите во мк, е тек тогаш ќе биде оф леле мајко.
450 души се вратиле од Италија само во струшко, гостиварско и тетовско според Таравари.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
6.547
Поени од реакции
9.280
Левелот на омраза кон дијаспората, магично ми скокна до небо. Ах да имав власт бе, ко ќе ги напикав по скривници да седат, бел ден да не видат овие што се вратија тука, особено бугарашите. Нека скапат таму, отвори им врати по пола година, па ко преживи причаче. Како го наоѓаш дека е позитивен, а не почитувал мерки, директно во некоја скривница го пикаш, под надзор на армијата. Особени мерки за скијачите од Банско. Нив ги земаш и директно ги носип во Жупа, нека скијаат на Стогово, остави ги да ги јадат мечки.

tie od bansko ne se dijaspora, tie se lokalni mockovci...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.091
Поени од реакции
13.378
450 души се вратиле од Италија само во струшко, гостиварско и тетовско според Таравари.
Све тоа христијани се вратиле да бидат за Велигден со фамилијата.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
849
Поени од реакции
1.238
450 души се вратиле од Италија само во струшко, гостиварско и тетовско според Таравари.
А што се 450 души кога бројката на иселени се шпејкулира дека е преку 400,000?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.522
Све тоа христијани се вратиле да бидат за Велигден со фамилијата.
Рачунај толку се регистрирани, а какви институции имаме најмалку уште 450 се вратиле.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.440
Добро а зашто пресов на филипче е двојазичен? Политика тераат и сега во вакви критични моменти? Ако да, да даде господ сите да цркнат од корона.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
и 100 јазичен нека е ама да почитуваат, се покажа дека фајде нема од сето тоа
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Џабе се плука толку по дијаспората кога повеќето од овие што се вратија беа со краток престој, тие што си се иселени таму нема потреба да се враќаат тука, барем јас да се најдев во таква ситуација така ќе размислував
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.511
Поени од реакции
22.280
Не директорот туку газдата на Градежен Институт.Гледам едно педерче таму што работи карши мене живее,и он и жена му не одат на работа а се шетаат низ маало се му ебам
Еве да се поправам 3 дена не се излезени од дома и само на тераса седат,а децата не им се тука.Сами седат двајцата дома
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
731
Поени од реакции
1.082
Џабе се плука толку по дијаспората кога повеќето од овие што се вратија беа со краток престој, тие што си се иселени таму нема потреба да се враќаат тука, барем јас да се најдев во таква ситуација така ќе размислував
Многу нормално , поголем проблем и правиш на матичната држава ако се вратиш , со оглед на тоа што е Македонија дупло поголем проблем
Јас се осеќам сигурно во Германија , повеќе ми е страв за домашните , недај боже да ескалира ситуација ке си ебе мајката све ни кина нема да не оправи
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.040
Поени од реакции
2.270
Штабот во Бугариja воведе нови дополнителни правила.
Продавниците за храна ке работат от 8:30 до 10:30 само со луге над 60 години. После 10:30 до краja на нивниот работен ден ке можат да купуват сите други групи грагани. Влегуването останува по 1 или на мали групи ,като се чека пред вратите на продавницата отдалечени на 2 метра минимум.
 
Последно уредено:

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
22.783
Поени од реакции
64.831

Епа чорба македонче...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.436
Поени од реакции
14.650
Некој од овие по странство со регулиран престој, што не работи 3 месеци па се враќа, притоа со IQ поголемо од просек во Мк не гледам зашто би се враќал. Ако се приврзани за мамичка, не требало ич да се селат. Али пошто секој ропак доби бугарски, ете сега кажете им фала на таквите.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
631
Поени од реакции
620
На толку вратени од странство, и толку тестирања, барем нека пуштат по еден статистичар со овие од центарот за јавно здравје и попис нека напрат со „едно мање“, да не фрламе пари за џабе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom