Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
17 август 2009
Мислења
3.617
Поени од реакции
5.132
Кога сте кај плаќањава којзнае како им иде процентуално наплаќањава на сметки на апашиштана ЕВН, па и водовод ради коронава. Сигурно испод 50% е, мислам и не смеат да ти изгасат сега струја и вода.
Ако продужи ова кризава или ко што вика доктор Заев со нов бран од Септември на корона ќе рикнат ко пет и шест пиздине, со све банкине :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.760
Поени од реакции
9.559

Мислам дека доста ни е од заложништво, оти сите се мрднавме од умот.
Факт е дека маските не ни помагаат, можеби само ако носевме гас маски и ги вадиме само дома кога ке стигнеме.
Факт е дека здравството и мерките на Филипче не покажаа никакви добри резултати, напротив, ја уништија единствената добра болница ГОБ 8 ми септември, се уништи тотално само поради 40 тина заболени од корона а илјадници пациенти останаа дома без никакви шанси да одат на лекар било каде, се откажаа контроли, операции...здравствениот систем не беше воопшто оптоварен, оти 90 % од персоналот седеше дома.
Дајте нека отворат се да си функционира како што беше порано а власта нека гради здравствени установи и нека едуцира медицински кадар....Шаторот кој што го подигнаа до инфектвината клиника не прими нити еден пациент.

Филипче излажа дека од оваа недела ќе почнат да фунционираат мој термин во сите установи, но не кажа која година.

Премногу лаги изкажани од Филипче..пациентите останаа без можност да одат на лекар.
 
Член од
18 јануари 2018
Мислења
334
Поени од реакции
246
Шубо вака шо верувате во светски заговори, дека не лажат со коронава и дека намерно не затвораат.
Штета што немате никаков чар од сето то, иако ете ги откривте што му се намерите, најмногу што може е на форум да напишете и да си седите дома затворени
Dobro i?
Sekoj izbira vo shto ke poveruva.
Ja ne veruvam, tuku sum uveren deka sevo ova e nishto drugo, nego svetska propaganda.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658

Поради овие говеда од другата страна на Вардар седевме затворени цел викенд како кучиња. Они тапани и зурли на улица. Племето ваше...
Прашањето е кај е полицијата да интервенира тука, два месеци вртат видеа и слики со ифтари и не смеат да писнат таму а ќе најдат некој сирот како тој со кучето и ќе му пукнат 2000 евра казна, успат и ќе изиграваат шерифи, абе бркање сето на клоци, па уште цвичат по фејсбуци како тие биле најпогодени во пандемијата а никој не им оддавал отчет, покачување на плата бараат, мрш ќ !
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Ако им треба уште еден 2000-ти човек короносан за да земат пари од СЗО ете мене нека ме пишат и нека го прекинат веќе еднаш ова лудило!!!
 
B

Beginner

Гостин
Форумот стана ко фб со некои постови да уште 1 заразен фали и готово завршена е работата. Туку @kekoman1234 дај пиши како да ги убедиме другите дека се ова е светска пропаганда позади која сега се смее тивко Бил Гејтс 5Г, корона, и нормално чипови во вакцината. Генијално ние сме тие 5% што размислуваме.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Во темава машала партиски ботови на најјако гледам.

Sent from my Redmi
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.643
Dobro i?
Sekoj izbira vo shto ke poveruva.
Ja ne veruvam, tuku sum uveren deka sevo ova e nishto drugo, nego svetska propaganda.
Без разлика на верска, расна, политичка или каква и да било припадност само едно е битно, од некои луѓе човештвото има корист, од некои не. Тоа е тоа што останува.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Веќе прекинав да верувам во било што поврзано за "вирусов". Иако бев огромен "верник" на почетокот и фоста загрижен, сега конечно се виде дека сево ова беше една глобална игра да се направи еден огромен социјален тест, да ни се одземат сите права и слободи кои мислевме дека ги уживаме, а у ствари ни биле позајмени. Главната агенда сега дефинитивно ми се гледа дека е воведување на вакцина, а дали е тоа главната цел или не можеби и никогаш нема да дознаеме.Не затворија, ни забранаа основни права, не свртеа еден против друг да си маваме етикети, нешто што само на филмови сме гледале. Не сум верник, ама 4 дена за Велигден не затворија, а сега за мудлиманскиов празник со 20 и кусур "демек" новозаболени на ден, па уште и продолжен викенд, дозволија Неделата до 11 да може да се шета. Политика е сето тоа, појаки се Албанците од нас во нашата сопствена држава и добиваат што сакаат, ама настрана тоа, се виде дека не се прават мерки за доброто на сите и поради опасноста од вирусот туку на кој како му одговара. Подеднаква би требало да е опасноста од вирусот денес и вчера, како што беше пред 2-3 недели, кога се работи за јавни собири и разноразни групни славувања.

Фрустриран сум искрено, дека "пандемијава" покажа дека и во 21 Век можат да ми воведат Гестапо и да ми го контролираат секое мое движење.
 
Член од
18 јануари 2018
Мислења
334
Поени од реакции
246
Kako $to se sobravte za rakometot 100tina iljadi lani, e taka ke se soberete pak pred sobranie i odenje natre ke na4ekate termin koa ke imaat sednica lop4injata i spravete se so niv, samo taka ke se re$i.
Vo megjuvreme, nie sne malcinstvo vo zemjava, a indijancite prva nacija, pa normalno deka ke e po labavo za niv i nema kazni za nivnite sobiri
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Kako $to se sobravte za rakometot 100tina iljadi lani, e taka ke se soberete pak pred sobranie i odenje natre ke na4ekate termin koa ke imaat sednica lop4injata i spravete se so niv, samo taka ke se re$i.
Vo megjuvreme, nie sne malcinstvo vo zemjava, a indijancite prva nacija, pa normalno deka ke e po labavo za niv i nema kazni za nivnite sobiri
Аааа не, пред собрание поќе НЕ !
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Крај не може да ти се најде. Не знам дали ти е целта да пишеш нешто или си вечито незадоволен од секоја одлука али ако е второво, тешко на твое окружување. Разлика во постовиве нема ни 10тина дена.


Филипче го нема да пише за собиров патем, сигурно не се чуствува толку разочарано од нивната постапка:toe:

Не ми е јасно Филипче што плачи сега по фб
Да не излезе дека вадам од контекст, еве ги двата поста во спојлер.

Го нема progresifnoto gragjanstfo да ја осуди ифтарската вечера во Гази Баба, али затоа за настанот во Струга тастатури искршија само да ги навредат луѓето таму... и Филипче го нема да пише за собиров патем, сигурно не се чуствува толку разочарано од нивната постапка:toe:
Не ми е јасно Филипче што плачи сега по фб, кога имаше време да интервенира викендов 3 дена да биде целосен карантин. Тие ради пусти гласови на избори кои дојдоа по заканите од Реџепи одлучија од Недела од 11 да биде полицискиот, таман сите да појдат во џамија. Сега џабе му е и кукање и се, народот пак ќе го јаде, посебно оние кои 2 месеца ги почитуваат препораките за заштита...

П.С. Како министер за здравство не може да наложи туку да предложи целосен карантин. Други органи одлучуваат, за жал. Затоа и партиски си влечат лево и десно министри и заменици министри во „владава“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom