Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.313
Од 15.09.2020 до 15.11.2020 најдобро е да има непрекинат карантин. Излегување од дома нека биде дозволено само во селските средини, онаму кај што користат полски клозет.
Може и така, но доволно би било 30дена такво нешто, само полиција и арм на улица, колку за испорака на храна и лекарства..
Тогаш сигурно нема да има потреба од идни мерки, сигурно ќе го снема Бетменчо.
А ако пак се појави ... јбг нови 14 дена блок
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.081
Поени од реакции
9.728
Може и така, но доволно би било 30дена такво нешто, само полиција и арм на улица, колку за испорака на храна и лекарства..
Тогаш сигурно нема да има потреба од идни мерки, сигурно ќе го снема Бетменчо.
А ако пак се појави ... јбг нови 14 дена блок
Vikas ke izdrzime tolku:confused:

:Pitinemaspojma
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
921
Поени од реакции
1.509
nema muda ocigledno ni filipce ni drzavava komplet.

edinstveno so dokaza osloboduvanjeto na merkite e deka sme neandertalci.

vednas bi lupnal karantin so uzasni kazni ala nikola gruevski. pa ela protestirajte na kurov
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.938
nema muda ocigledno ni filipce ni drzavava komplet.

edinstveno so dokaza osloboduvanjeto na merkite e deka sme neandertalci.

vednas bi lupnal karantin so uzasni kazni ala nikola gruevski. pa ela protestirajte na kurov
Дај пример од некој карантин со ужасни казни во периодот 2006-2016та.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.313
Vikas ke izdrzime tolku:confused:

:Pitinemaspojma
Ќе издржиме без проблем, само интернет и фудбал нека има.
Нација што си ги мириса чорапите пред да ги стави за перење, нема гајле.
Како беше она, битно е Бетмен да го снема, се друго е небитно и лесно ќе се вратиме во колосек.

Јас секако немам поима, ама од тие што ги читам, 80% од работите се остваруваат, така да нема што ја да мислам, лесно ми е без памет.:icon_mrgr:
Вие мислете му ја со толку многу памет.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.280
Поени од реакции
18.106
Ќе издржиме без проблем, само интернет и фудбал нека има.
Нација што си ги мириса чорапите пред да ги стави за перење, нема гајле.
Како беше она, битно е Бетмен да го снема, се друго е небитно и лесно ќе се вратиме во колосек.

Јас секако немам поима, ама од тие што ги читам, 80% од работите се остваруваат, така да нема што ја да мислам, лесно ми е без памет.:icon_mrgr:
Вие мислете му ја со толку многу памет.
Да ти кажам нешто, со оглед дека си економист, и наместо да читаш да земиш да работиш, ако имаш два грама мозок во ситуацијава со Коронава, веќе би требало еден тон пари да млатиш.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.049
Поени од реакции
36.491
Ај стајте анкета да видеме реакции за вакцините, колку од вас би се вакцинирале?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.081
Поени од реакции
9.728
Ај стајте анкета да видеме реакции за вакцините, колку од вас би се вакцинирале?
Јас ќе се вакцинирам откако ќе поминат прво сите оние смотаници од светската здравствена мафијашка организација, потоа Зајко, Мицко, Бафра..е тек тогаш и јас:P
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.060
Ај стајте анкета да видеме реакции за вакцините, колку од вас би се вакцинирале?
Колку ќе се дава за вакцина? (За да те пишат корона позитивен 2000 евра е)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.049
Поени од реакции
36.491
Јас ќе се вакцинирам откако ќе поминат прво сите оние смотаници од светската здравствена мафијашка организација, потоа Зајко, Мицко, Бафра..е тек тогаш и јас:P
Само да не се вакцинират како таа премиерката на Нов Зеланд или која и да беше држава, без игла. :LOL:

@nevermind364 Ако е сопствен избор дали ќе се вакцинираш или не, не е страшно. Проблемот е што ако ни наметнат? Што ако не обврзат да се вакцинираме, па ако не сакаме да губиме работни места и разни бенифиции.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
Само да не се вакцинират како таа премиерката на Нов Зеланд или која и да беше држава, без игла. :LOL:

@nevermind364 Ако е сопствен избор дали ќе се вакцинираш или не, не е страшно. Проблемот е што ако ни наметнат? Што ако не обврзат да се вакцинираме, па ако не сакаме да губиме работни места и разни бенифиции.
Нема да е задолжително, Русија, Германија и незнам која уште друга земја ќе било доброволно..
И филипче кажа дека одреден процент ќе се вакцинират односно најранливите луѓе. Поздрав
Ако е така како што викаш тогаш глобални протести или војна ќе имат
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
921
Поени од реакции
1.509
site ke se vakciniraat ko popcinja samo glumat deka ne se od planetava. @Del Boy

vednas se vakciniram dokolku izleze vakcina voopsto. se nadevam deka grcite ke pustat vakcini za grip vo septemvri pa bi se vakciniral i od grip.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.313
Да ти кажам нешто, со оглед дека си економист, и наместо да читаш да земиш да работиш, ако имаш два грама мозок во ситуацијава со Коронава, веќе би требало еден тон пари да млатиш.
Па зашто мислиш навивам за повторување на претходните мерки... Веќе превземени се чекори за нови производи со кои ќе тргувам, а се поврзани со здравјето.
Само морам да читам и собирам информации, не сакам да продавам ветар и магла, или не дај боже нешто со негативни нус појави :гик:.

Благодарам за советот, ти спремај долари, ако не ти помогне вакцината, може ќе си ми клиент, никад не се знае.:toe:

Поздрав топол, следи го Тенеке, за него нобеловци се торковци.
Ја како беше она: прво ќе чекам Ана Брнабич да прими ташак, па ја тогаш вакцина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom