Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Уште една серија лажни вести. Трамп откако си замина од функцијата, во САД имаа починато 400К луѓе од/со Ковид.

9 месеци покасно, со 2 вакцини и трета во подем, имаат починато од/со 720К. Не го напаѓам Џо, чисто компаративно со претходните 2 години без и оваа со вакцина. Ако трендот продолжи, бројката од 400К може да се дуплира само оваа неполна година!

Го нема броилото на смртта на СиЕнЕн откако Џо стана претседател.

:sleep:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Ова е официјален документ од 2018 во кој што се гледа дека кинеско/американски научници, планирале да создадат нов корона вирус во Кина со американски пари, кој што ќе биде високо пренослив меѓу луѓето со цел GAIN OF FUNCТION. Овој прв план за грант не поминал, ама следниот од претходно објавени документи, знаеме дека поминал.

 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Доколку Менгеле по секоја цена воведе задолжителна вакцинација еве што може да го снајде:https://t.me/gordanagodjo/321
Druze edna sok bomba da vi frlat kosa kje vi padne od strav, tri dena nema da mozete da zaspiete. Drzete se do kuckanje komentari i tracarenje so makedonskata karen.
Vakvo neshto moze da se desi samo severno od mavrovka ama pa tie sekako ne gi zasega zakonot, nema da se bunat.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.118
Поени од реакции
4.623
Druze edna sok bomba da vi frlat kosa kje vi padne od strav, tri dena nema da mozete da zaspiete. Drzete se do kuckanje komentari i tracarenje so makedonskata karen.
Сигурен си?Јас со полиција не се пресметувам туку одам и ги палам канцелариите на ЕУ и седиштето на СДСШ во Бихачка а полиција нека ме брка ако мисли дека сам ќе го направам тоа.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
За колку работи излегоа во право анти ваксериве?
Не бројам веќе :)

Николку?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.673
Поени од реакции
38.860
Сигурен си?Јас со полиција не се пресметувам туку одам и ги палам канцелариите на ЕУ и седиштето на СДСШ во Бихачка а полиција нека ме брка ако мисли дека сам ќе го направам тоа.
не се замарај друже, ставре односно @zodiac21 ќе сврти два три броја ќе ви извади сертификати за беспари пошто докторите знаат дека нешто се мути и беспари ги даваат за да спасат повеќе народ од вакцинација.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.118
Поени од реакции
4.623
не се замарај друже, ставре односно @zodiac21 ќе сврти два три броја ќе ви извади сертификати за беспари пошто докторите знаат дека нешто се мути и беспари ги даваат за да спасат повеќе народ од вакцинација.
Не ми треба сертификат.Доволни се неколку физички ликвидации и се ќе се повлече.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
па што кенкате тогаш од сабајле? не се замарај лабаво влагај си со цертификатот кај сакаш, дамби еве беше до чајџилница, беше до бурекџилница, цел чаир го сврте ти тука оправаш криви дрини заедно со другиве рамноземјаши како ставре пупакот.
Ронче иде бран, не се нервирај и зимај витамините и повеќе време во природа за буст на имунитетот.
Остај овие рамноземјаши, не ти се ни до колена.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.490
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Уште една серија лажни вести. Трамп откако си замина од функцијата, во САД имаа починато 400К луѓе од/со Ковид.

9 месеци покасно, со 2 вакцини и трета во подем, имаат починато од/со 720К. Не го напаѓам Џо, чисто компаративно со претходните 2 години без и оваа со вакцина. Ако трендот продолжи, бројката од 400К може да се дуплира само оваа неполна година!

Го нема броилото на смртта на СиЕнЕн откако Џо стана претседател.

:sleep:
Абе имате вие сите некој когнитивен проблем?
----------------------------------------------------------------
Не е уопште истиот вирус. Нема исти карактеристики.

Не може да се споредува состојбата тогаш со сега, во овој контекст.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Абе имате вие сите некој когнитивен проблем?
----------------------------------------------------------------
Не е уопште истиот вирус. Нема исти карактеристики.

Не може да се споредува состојбата тогаш со сега, во овој контекст.
Може.

Чим може да се прават споредби меѓу бранови, може и ова.

Нема да може само затоа што овој агрумент не им оди во полза на оние кои ти ставиле лајкови. Друга причина зошто не може не гледам. :sleep:
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Што полза имам ја лично што сум ставил лајк?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom