Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
14 август 2018
Мислења
1.901
Поени од реакции
3.732
Оваа модуларна болница се стави во функција последна поради неадекватна изведба, но ме плаши дали е ова терористички напад или од некој болен ум!
Кислород во било која комбинација е опасна работа! Само искра треба, и гори дури и обично незапалив материјал.
Пластика, пур-пена, инвентар... се е тоа ракетно гориво во зголемено присуство на кислород...
Нака почиваат во мир.... Се испотресов...
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
3.954
Државниве институции градбите и одржувањето нивно е катастрофа. Пола министерства, општини работат во распад систем градби уште од Југославија.
Оваа била нова, што е уште пострашно...
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
23.594
Поени од реакции
68.714
Се вадат наслови од Април дека модуларнава болница не била правилно поставена, и никој не превземал ништо околу тоа...
:popce:

Одговореност секако дека нема никој да сноси. Тажно, нека почиваат во мир жртвите, тешко на нивните фамилии, да не си им во кожа...
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
746
Поени од реакции
851
Изведувач Брако Велес Кочо Анѓушев 3 милина евра во кеш платени со човечка крв еве ви живот ДУИ И СДСМ И ВМРО а ти народе глуп трчи и копај си очи еден на друг.Уште катастрофални грешки следуваат од нефукционална држава
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
10.270
Поени од реакции
22.835
Сакаме одговорност, сакаме оставки, сакаме да лежите бе багро криминална го утепавте народот психички и буквално, жално е ова бе, преку глава му е народот од неспособни луѓе веќе.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.345
Поени од реакции
5.295
Мирен покој на жртвите, катастрофа е ова.
Во време на пандемија, во време кога ТОЛКАВИ ни ги направија со мерки, вакцини, курци, палци да им изгори ковид центар (макар и модуларна). ЕЈ ЖИВИ ЛУЃЕ ВНАТРЕ, абе мамицата мамина и држава и власт и опозиција и СИТЕ НА ЕДЕН КУП, бензин над нив и палење чкорчето.

Какви глупости се овие бе? МИЗЕРИЈА. Не можам да поверувам кое дно го допревме ОСОБЕНО последната година и пол кога кај од ковид ама кај ради нефункционално здравство еден куп фамилии се зацрнија - КАПАК СЕГА ОВА.

Тешко на луѓето (кој знае каква смрт имаа) и овие сега и тие кои си заминаа во изминатиот период, да не им си во кожата на домашните. Жално.
Ми се гади дури пишам.

Нека фркнат една нуклеарка и чао.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.801
Поени од реакции
53.077
Жално за жртвите, пак ке бидат колатерална штета на политички пазар. Ке се формира комисија, ако е ептен апла грешка кај подизведувачот, ке се заврши како Дурмо турс. Ке го изеде некој ни крив ни должен.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
8.008
Поени од реакции
12.538
Изведувач Брако Велес Кочо Анѓушев 3 милина евра во кеш платени со човечка крв еве ви живот ДУИ И СДСМ И ВМРО а ти народе глуп трчи и копај си очи еден на друг.Уште катастрофални грешки следуваат од нефукционална држава
sto ima vrska vmro so ova? jas ne se sekavam da se zapali bolnica za vreme na nivno vladeenje ovaa bagra mame eba, pola drzava izgore, cekaat dozd da zavrne da im gi izgasi pozarite mene dur i cudno mi e sto ova ne iznenanduva sega.

zalosno u sekoj slucaj ali kako trgnalo nisto cudno i pola naselba da izgori dur ovie prezemat nesto
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.020
Поени од реакции
7.380
Се вадат наслови од Април дека модуларнава болница не била правилно поставена, и никој не превземал ништо околу тоа...
:popce:

Одговореност секако дека нема никој да сноси. Тажно, нека почиваат во мир жртвите, тешко на нивните фамилии, да не си им во кожа...
Никој нема да сноси. После видеото каде се слушаше вресоци не ми се отвара ништо. 100% сум сигурен дека веќе се работи на дефукус и ПР демеџ контрол. Најверојатно има ретарди што напишале "ako", "prskawnjeto od korona go zpaalilo" и веќе сега интернет ботовите се ставени во фукнција целиот фокус да оди на тие неколку будали, а не да види причини за пожар , како била неадекватна, дефектот со довод дали е добро среден и да се види кој се е одговорен.
Очекувај нови дебилни ковид мерки плус одредено друго срање од власта. При било каков проблем, одма прават некој друг за да се збори за тоа.

Никој не заслужува вака да почине. Предолго ги трпиме овие работи што ни ги прават корумпирнаите гомна.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
9.023
Поени од реакции
29.689
Претпоставувам со кислородот нешто си има ебено мајката, а дека целата е правена од пластика тоа гори ептен брзо.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
8.008
Поени од реакции
12.538
Ајде ајде доста кукате, секое чудо трае 3 дена ќе го заборавите како што го заборавивте ДУРМО ТУРС !!!
taman e ova, ke si donesat sega na brzina 15 zakoni dur barame koj e kriv za ova
 

Kajgana Shop

На врв Bottom