Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
23 октомври 2011
Мислења
792
Поени од реакции
2.127
затоа сега малку повее треба да внимаваме да не го оптоваруваме телото со наша недисциплина во исхрана, спиење, вежбање, радост и дружење, пешачење, сончање, сето тоа да го имаме, телото ќе ни врати со силен имун систем и веднаш ќе ги неутрализира сите надворешни антигени ...
Сериозно рече докторка си !?:eek::eek:

Дај не ме дупи ...:eek:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.210
Поени од реакции
23.527
... а што е твој коментар овен ова „дупењево“ што не ти одговара објасни да знаеме што не ти чини!
бијонс, да не беше ти немаше да откријам дека имунитет се јача со бањање у ладна вода :sramezliv:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.442
Поени од реакции
8.895
Читајки овде на форумов а и во комуникација со пријатели,колеги антиваксери испаѓа дека нема на светов ништо поопасно од вакцинава против ковид.Значи не е битно шо до сега се направени илјадници атомски проби, од Чернобил цела Европа беше опфатена со радиоактивен облак, Фокушима го сјеба Пацификот,тилтовани сме со пестициди и конзерванси,арно ама вакцините да ти биле најопасни особено оваа последнава.Баш денес еден другар стручно ми објаснуваше за опасностите од вакцинава.Во исто време испуши пола кутија цигари од оние најздравине.Јбг демократија!
 
Последно уредено:

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.143
Поени од реакции
6.914
Гори Ковид-центарот во Тетовската болница. На местото интервенираат и пожарните екипи. Во моментов не се познати причините за пожарот, ниту дали има евентуални жртви. Но болни и изгорени повредени се изнесуваат од зградата во колички. Зградата е целосно изгорена.


Пожарот почна по 21 часот, но нема знаци за смирување, густ чад и пламен се шири наоколу.


Во тетовскиот Ковид-центар има 84 хоспитализирани болни.

 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
622
Поени од реакции
480
Пеплосало веќе демек, некој од Тетово за повеќе инфо?
Модуларната болница е изгорена целосно, кај некои пријатели на фб видов и коментари дека има и жртви, ама не би прејудицирал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom