Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
23 октомври 2011
Мислења
797
Поени од реакции
2.154
Господе Боже што се случува во Ковид Центарот во Тетово. Прво исекоа довод на цевка за кислород , сега пожар ги срамни до земја.:eek::place:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.912
Поени од реакции
24.711
Одговорниот за овој хорор само бесење на плоштад.Мора да се пресече веќе еднаш
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.152
Поени од реакции
6.932
На 23 август, непознат сторител ја оштети цевката со која Клиничката болница се снабдувала со кислород. За среќа, беа оштетени само една помошна цевка од системот за снабдување со кислород, и една цевка наменета за довод на азотен оксидол. Главната доводна цевка за кислород, која била веднаш до нив и преку која со кислород тогаш се опслужуваа 120 пациенти кои беа хоспитализирани поради ковид-19, за среќа не беше оштетена. До денес не е пронајдено кој ги оштети цевките за кислород.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.167
Поени од реакции
4.327
Неспособна багро
Најжалосно од се, Никој нема да одговара за ова!

Sent from my LG-H872 using Tapatalk
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.347
Поени од реакции
25.992
Ни се ебало мамето сеа ако не излеземе и не ги забесиме за јајца. Македонци и Албанци заедно треба да им се изнаебеме на семката корумпирана гнасна.

Добро бе судбино зошто неможеш да ги запалиш сите 120 кога се собрани таму во тоа ебено собрание?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
2.270
Поени од реакции
4.607
Спасовски оставка.
Филипче оставка.
Сместа.
И Анѓушев да одговара какви тоа контејнери увезол од Бугарија и од какви материјали биле направени!
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.148
Поени од реакции
7.949
На 23 август, непознат сторител ја оштети цевката со која Клиничката болница се снабдувала со кислород. За среќа, беа оштетени само една помошна цевка од системот за снабдување со кислород, и една цевка наменета за довод на азотен оксидол. Главната доводна цевка за кислород, која била веднаш до нив и преку која со кислород тогаш се опслужуваа 120 пациенти кои беа хоспитализирани поради ковид-19, за среќа не беше оштетена. До денес не е пронајдено кој ги оштети цевките за кислород.
Ова би можело и да биде причината. Систем за снабдување со кислород знае и те како да се запали и да изгори набрзина.
Цела северна пати од несовесно, непрофесионално извршување на работи. Посебно во делот на јавни набавки и разноразни тендери каде се е плукни залепи.
Жалосно е, кога ја отворив првата вест го имаше видеото каде се слушаше врескање и потсвесно се надевам дека доаѓаше од телевизорот од станот од каде беше снимката.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.152
Поени од реакции
6.932
Ова би можело и да биде причината. Систем за снабдување со кислород знае и те како да се запали и да изгори набрзина.
Цела северна пати од несовесно, непрофесионално извршување на работи. Посебно во делот на јавни набавки и разноразни тендери каде се е плукни залепи.
Жалосно е, кога ја отворив првата вест го имаше видеото каде се слушаше врескање и потсвесно се надевам дека доаѓаше од телевизорот од станот од каде беше снимката.
Оваа модуларна болница се стави во функција последна поради неадекватна изведба, но ме плаши дали е ова организиран терористички напад или од некој болен ум!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom