Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.338
Поени од реакции
40.149
:facepalm:

Најмногу мразам кога ми се извртуваат зборови или уште полошо - кога ми се ставаат некажани зборови во уста. За твоја несреќа дискутираме на форум, па сè што имам пишано може лесно да се потврди. Затоа - те молам најди ми каде јас пропагирам природна имунизација?
па пропагираш, викаш маските и мерките да се укинат. Тоа значи народот да се инфицира со вирусот. У превод природна имунизација.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
па пропагираш, викаш маските и мерките да се укинат. Тоа значи народот да се инфицира со вирусот. У превод природна имунизација.
:popce:
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.893
Од кај ти е оваа информација т.е. слика?
:facepalm:

Најмногу мразам кога ми се извртуваат зборови или уште полошо - кога ми се ставаат некажани зборови во уста. За твоја несреќа дискутираме на форум, па сè што имам пишано може лесно да се потврди. Затоа - те молам најди ми каде јас пропагирам природна имунизација?
Па со отфрлање маски и протоколи и невакцинација на народот, што очекуваш? Или ти сеуште мислиш дека не постои вирусот?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.338
Поени од реакции
40.149
Шо се крстиш, еве те цитирам шо си пишал.

Неточно. Крајот на ова лудило ќе биде кога владите ќе престанат да глумат лудило, да се укинат маски, тестирања, протоколи, сертификати, курци, палци... За пример ги имаш Малта, Исланд и Израел кои и покрај огромен процент на вакцинирано население пак тераат фашизам. Прилично сум сигурен дека и 100% од населението да им е вакцинирано пак ќе ги имаат истите мерки. Е кога тоа ќе се смени - тогаш ќе прекине лудилово.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.458
Поени од реакции
5.250
Во Грчка штрајк на лекари, сестри, болничари. 8000 илјади не веруваат дека вакцината е безопасна и не се вакцинираат.
Така да дежурниве тролови на кајгана, може да тролат колку сакаат дека вакцината е убава, за наше добро, нема ризик, нема ковид фашизам....
Гледаме дека доста Лекари не сакаат да се вакцинираат.
Од искуство знам дека грците биле секогаш чекор пред нас по информираност а кај нас треба минимум 10 години да поминат за да го примениме она што грците го примениле многу порано.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Првенствената причина беше превенција на ризичните и хронично болните, како и превенција од идни мутации кои може да бидат (по)опасни за целокупната популација. Сега може само да се санираат штетите. Но мора да се враќаме во нормала.

Гледај ја мапата на мутации: Индија, УК, Бразил, Калифорнија и Ј. Африка. Опфатена е скоро секоја педа од светот, а веќе има уште две мутации за кои кружат доста шпекулации, прво дека ќе ги напаѓа само невакцинираните и второ вакцината нема да биде ефикасна! Меѓусебно контрадикторни и нема сеуште научни студии кои со сигурност ќе ги поткрепат тие тези. А тука виси и природниот имунитет кој е, сега за сега, доволна заштита. Друг проблем е и покрај високата имунизација во одредени држави, се појавија трети дози и нови мерки и рестрикции! Што беше ползата од колективен, кога се плашат да се вратат во нормала!?

Не е само ризикот 1:1.000.000, ете можам приватно да ти кажам колку години имам да подетално да утврдиме ризикот по моето здравје и живот, и од вакцината и од вирусот. Сведени се на минимум. Единствениот реален и вистински и потенцијален проблем се постковид симптомите (последиците). Но и 40% од случаите се асимптоматски. :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.458
Поени од реакции
5.250
Неточно. Крајот на ова лудило ќе биде кога владите ќе престанат да глумат лудило, да се укинат маски, тестирања, протоколи, сертификати, курци, палци... За пример ги имаш Малта, Исланд и Израел кои и покрај огромен процент на вакцинирано население пак тераат фашизам. Прилично сум сигурен дека и 100% од населението да им е вакцинирано пак ќе ги имаат истите мерки. Е кога тоа ќе се смени - тогаш ќе прекине лудилово.
А за да престанат владите најпрво треба да ги уапсиш или физички ликвидираш оние за кои работат тие влади односно оние кои ги поставиле тие влади да работат за нивни интереси или со еден збор длабоката држава.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.338
Поени од реакции
40.149
А за да престанат владите најпрво треба да ги уапсиш или физишки ликвидираш оние за кои работат тие влади односно оние кои ги поставиле тие влади да работат за нивни интереси или со еден збор длабоката држава.
а што ако длабоката држава се вонземјани? Како би ги фатиле?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.947
Неточно е тоа ти што го збориш. Еве каков е ризикот од прекинување на 'носење маска ала фашизам и оставање на народот природно да се имунизира', а каков е ризикот од вакцинација.

Прегледај го приврзокот 305315
Што значат негативните бројки, дека го намалува ризикот споредено со невакциниран здрав?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.338
Поени од реакции
40.149
Ако Дејвид Рокфелер беше вонземјан немаше да му трансплантираат 7 пати ново срце.
да, но не си помислил дека и Рокфелер е можеби нечива кукла? Пример на рептилите или вонземјаните?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.458
Поени од реакции
5.250
да, но не си помислил дека и Рокфелер е можеби нечива кукла? Пример на рептилите или вонземјаните?
Тоа се засега шпекулации или теории на заговор кои во пракса официјално не се уште докажани.Доколку постојат вонземјани треба да ги предизвикаш да се појават а тоа можеш да го направиш само доколку ги онеспособиш оние кои како што кажуваш се нивни кукли.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.295
Поени од реакции
18.120
Фала ти, сега можам да направам споредба, со вакцинирани кои потоа фатиле корона.

1630406334678.png
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.458
Поени од реакции
5.250
Нели Израел има 90% вакцинирани? Во овој случај поради немање аргумент целата вина ќе биде префрлена на оние 10% што не се вакцинирани.Утре да се вакцинират уште 9% бројките ќе бидат уште поголеми за на крај белгискиот ветеринар ваков таков да излезе во право:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892

Па со отфрлање маски и протоколи и невакцинација на народот, што очекуваш? Или ти сеуште мислиш дека не постои вирусот?
Повторно ставање зборови во уста... Каде тоа јас сум мислел дека не постои вирусот, те молам просветли ме?

Шо се крстиш, еве те цитирам шо си пишал.
Намерно избегнувам дискусија со тебе затоа што ти толкуваш онака како што ти сфаќа главата, а не како што е напишано. Тоа што јас го пишав нема ДОПИРНА ТОЧКА со тоа ти што си го разбрал, кога ќе го согледаш тоа реплицирај ми.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom