Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.136
ја па гледам статискикава кој побогу прави пцр тестови у Авганистан у сред војна тоа бракава талибанци да ти биле така да не се врегаме дека не се спремни
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.192
Поени од реакции
18.003
Иначе еве зошто паѓаат акциите. На научниците во САД најпосле му дојде преку пенис некој да се крие зад нив т.е. науката и да предлага мерки надвор од умот.

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.158
Поени од реакции
35.323
Вчера Европска Комисија го признала сертификатот за вакцина издаден од Министерство за Здравство. Знае некој кои вакцини се признаени во ЕУ и со кои можеш да патуваш без тест?
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
936
Поени од реакции
3.689
Ако некој работи или познава близок што работи во Систина, Жан Митрев или воена; колку од пополнетите кревети ги држат цивилизираните косовари?

Пошто гледам само Тетово, Гостивар мртви..нешто алах не ги свиѓа у последно време.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.681
Поени од реакции
35.005
taka je, Isus 33 godini, po 33 zaboleni na den, po 33 umreni na den, ova mora da go pravat satanistite i tije so vladejat so sveto

Зошто вие што не верувате дека постои, не се пријавите доброволци без маски/скафандери да им помагате на болните?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
taka je, Isus 33 godini, po 33 zaboleni na den, po 33 umreni na den, ova mora da go pravat satanistite i tije so vladejat so sveto

Зошто вие што не верувате дека постои, не се пријавите доброволци без маски/скафандери да им помагате на болните?
Па не сме комуњари доброволно да работиме или па уште поглупо, ем да плаќаш здравствено, да ти е гајле што за уплатените пари ништо не добиваш, и си приморан да идеш на приватно.

Еве ти како поимотен, дај 2.000€, 2 недели ќе помагам без скафандер и без маска. :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.723
Поени од реакции
38.962
Па не сме комуњари доброволно да работиме или па уште поглупо, ем да плаќаш здравствено, да ти е гајле што за уплатените пари ништо не добиваш, и си приморан да идеш на приватно.

Еве ти како поимотен, дај 2.000€, 2 недели ќе помагам без скафандер и без маска. :D
бафра, се плашиш од бетмен а? прпа а? Одма сега наоѓаш изговори
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
бафра, се плашиш од бетмен а? прпа а? Одма сега наоѓаш изговори
Царе, ти селективна дислексија да не имаш бе. Како е можно кај сите што пишуваат обратно од тебе, да им ги спинуваш муабетите. Не за џабе си цар.
Дај 2000 € и две недели ме имаш на инфективна. Вода, кислород се што треба ќе им давам на пациентите, сестрите и докторките ќе ги игнорирам ветувам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.723
Поени од реакции
38.962
Царе, ти селективна дислексија да не имаш бе. Како е можно кај сите што пишуваат обратно од тебе, да им ги спинуваш муабетите. Не за џабе си цар.
Дај 2000 € и две недели ме имаш на инфективна. Вода, кислород се што треба ќе им давам на пациентите, сестрите и докторките ќе ги игнорирам ветувам.
како 2000 евра кога просечна плата е 27 илјади, отприлика толку можеш да очекуваш за таа работа. Не може да те третираме ние како неврохирург па да ти дадеме 2000 евра.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
како 2000 евра кога просечна плата е 27 илјади, отприлика толку можеш да очекуваш за таа работа. Не може да те третираме ние како неврохирург па да ти дадеме 2000 евра.
Епа толку чини таков семинар. Јас да ти речам ај научи ме програмирање, колку ќе ми наплатиш....
Овдека ем ќе добиеш знаење, ем нели во ултра ризична средина ме тераш да те описменам.Вие сакате сите други бесплатно, ама вашиот труд да си го наплатите. Не е убо така.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.723
Поени од реакции
38.962
Епа толку чини таков семинар. Јас да ти речам ај научи ме програмирање, колку ќе ми наплатиш....
Овдека ем ќе добиеш знаење, ем нели во ултра ризична средина ме тераш да те описменам.Вие сакате сите други бесплатно, ама вашиот труд да си го наплатите. Не е убо така.
ризична средина, но нели бетмен не беше опасен, ти си го тренирал организмот да се справи со него? Како така сега ултра ризична средина?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
ризична средина, но нели бетмен не беше опасен, ти си го тренирал организмот да се справи со него? Како така сега ултра ризична средина?
Па според вас е ризична нели???
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.681
Поени од реакции
35.005
Па не сме комуњари доброволно да работиме или па уште поглупо, ем да плаќаш здравствено, да ти е гајле што за уплатените пари ништо не добиваш, и си приморан да идеш на приватно.

Еве ти како поимотен, дај 2.000€, 2 недели ќе помагам без скафандер и без маска. :D
Значи сите што имаат мака и пробуваат да си ја решат се комуњари?

За 2 бона планираш да скиниш конци?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Значи сите што имаат мака и пробуваат да си ја решат се комуњари?

За 2 бона планираш да скиниш конци?
Оти сега се правиш на тошо... паметен си, знаеш на што мислев.
Иначе секој што си ја решава маката, за мене е успешен, а тоа е различно од дефиницијата за комуњар.
Ама ти во многу постови, народот го обвинуваш, а никако вработените во системот.

Ако ме жалиш, слободно дај повеќе, нема да ми се одвишок:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom