Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.445
Поени од реакции
2.786
Некои работи ми немаат уште логика ама ајде. Зошто никој не ја спомнува и не зема статистики од Велика Британија. Како што знам таму се е отворено и веќе скоро и како и да немаат пандемија. Сите знам ги критикуваа, но лично мислам се единствените кои се на излез од целава корона криза. САД, Израел па и цела ЕУ сега само за 3та доза зборат а оној бајден беше со изјава на ЦНН вакцинирајте се нема да се заразите пред некој месец што сега се гледа дека нема врска со реалноста. Не ми е јасна политиката сите земји каде што имаат Фајзер воглавно водат се исти теми. Истата ситуација беше и целосно со АстраЗенека каде што цела ЕУ почна да ја избегнува а ВБ си ќутеа немаше никаква информација од нив за било какови ограничувања во употребата.

Едноставно има многу политика која не знам до каде ќе води, вирус како вирус постои но самите влади и сите главни инволвирани уште толку ја искомплицираа работава и доведоа до вакви ситуации и поделби. А дали веќе има повратна точка од ова не знам навистина...
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.680
Поени од реакции
9.269
На телефон имаш локација цело време уклучено , се тагнуваш цело време кај си што си по социални мрежи ама ќе те чипираат. Држи логика.
Телефоните стануваат се попаметни(смартфони) а луѓето се поглупи...
Со чипирање полесно може да ТЕ КОНТРОЛИРААТ и во секое време освен за локацијата имаат податоци за твојата здраствена, финансиска и било каква ИНФОРМАЦИЈА... Во секое време можеш да бидеш на ON или OFF во зависност од тоа колку си покорен...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.614
Телефоните стануваат се попаметни(смартфони) а луѓето се поглупи...
Со чипирање полесно може да ТЕ КОНТРОЛИРААТ и во секое време освен за локацијата имаат податоци за твојата здраствена, финансиска и било каква ИНФОРМАЦИЈА... Во секое време можеш да бидеш на ON или OFF во зависност од тоа колку си покорен...
Мисли си дека без тоа немаа увид за тие информации и дека чип им е потребен.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.193
Поени од реакции
20.830
Со полуписмени простачишта и Васко Ефтов фаци како овој Мајк Тајсон, не се прави протест. Па уште си викна уште неколку ментално дисторзирани орки да го чуваат бидејќи некој се дрзнал да му укаже дека тресе рамноземјашки муабети на протест против ретардираните мерки на владата. Какво ниско интелигентно суштество, мајко мила. Не е свесен дека повеќе штета направи на протестот, отколку корист. Кловн. :LOL:

Следен пат на тие што ќе протестираат ќе им треба подобра организација, поелоквентни говорници (со барем 80 IQ), како и филтрација на говорниците со едноставен прашалник составен од неколку прашања поврзани со 5G, рамна земја, QAnon, магнети и сл. Доколку сакаат да одржат легитимен и општоприфатен протест, се разбира.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.353
Поени од реакции
7.565
Ова Монти Пајтон да го режираше ќе кажев претеруваат, екстремно најглупиот протест во историјата на Земјата, овие рамно-земјаши се национално богаство, треба УНЕСКО да ги заштити како пример колку споро еволуираат некои единки... Овие дефинитивно ќе направат нова гранка на човештвото, ќе деволуираат, морлоци!
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.057
Поени од реакции
8.278
Vo Sydney merkite se zaostruvaat, ke treba dozvola za izleguvanje plus nikakvo izleguvanje posle 21 do sabajle, veke i vojskata se vklucuva. Mnogu glupi merki vadi vladava, ne znae kaj tera.
Sto e interesno, za da go kontroliraat narodov pocnaa i dronoj da koristat, snosti dron do terasa mi dojde.
Jas licno ne im veruvam, brokive sto gi vadat mislam lazat, gi vadat od rakav, samo da go prisilat narodot da se vakcinira, ne znam koja im e celta. Ne go ignoriram virusov ama nekoj raboti mi nemaat logika. Pred lockdown imavme 20-40 slucaevi sega veke dva meseci vo lockdown sekoj den se blizime na kaj 700. Ne znam od kade gi vadat. Jas ziveam i rabotam vo area koja vazi za zagrozena, aktivno se dvizam, rabotam normalno kade srekavam golem broj na luge, razlicni sekoj den, sekoja prilika ja koristam da izlezam vo park, tamu sekoj den dinga narod, se igra fudbal, basket, i sto ne. Ako ne poveke pola luge gi znam, vo glavno se srbi, nitu jas sum videl nekoj zabolen nitu pa tie znaat nekoj zabolen, od kade gi vadat brojkive ne mi e jasno.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.270
Поени од реакции
18.094
Овие се прашуваат зошто акциите почнале да паѓаат :pos:
Нека му кажи некој оти Филипче вика дека треба да се вакцинираме, а Заев дека вакцините се здрави


И вооедно чим Ројтерс пишува, го спремаат народот за бад њус.

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.873
Поени од реакции
35.696
Се додека протестов не го организира моќна машинерија со искуство како опозиционо вмро, ќе има се помалку протестанти. Се бламираат.
Автоматски споено мислење:


засипна некако молејќи за разбирање.
ДПМНЕ уште ваков протест да организира и на наредни избори ќе може самиот Мицкоски да си ги преброи гласовите.
Автоматски споено мислење:

33 интересна цифра...

COVID-33 MASONIC HOAX

Follow the pattern...


CORONA VIRUS AND THE NUMBER 33 - SATANISM - REUPLOAD





Прегледај го приврзокот 304086Прегледај го приврзокот 304087Прегледај го приврзокот 304088Прегледај го приврзокот 304089Прегледај го приврзокот 304090Прегледај го приврзокот 304091

Итн...
Смени го дилерот, тиба мамата овој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom