Копа Америка 2015

Кој ќе биде победникот на Копа Америка 2015?


  • Вкупно гласачи
    146
  • Гласањето е завршено на .

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.044
Поени од реакции
36.437
Браво 4 титули оваа сезона. Златна топка. :vozbud::pos:[DOUBLEPOST=1436073319][/DOUBLEPOST]
Инаку Аргентина е катастрофа репрезентација со предобри индивидуалци и со кохезија 0. Буквално 3 точни пасови незнаат да спојат а така врвни фудбалери шо се понашаат како аматери. .
Ова! ... Значи ги гледав до 90та минута , али сигурно не биле ништо по различно во продолженијата. Толку да се нема никаква игра на средината на теренот , пола од преминувањата на противничка половина им беа со пуцање на голманот , или некој шпринт на Меси или Ди Марија. Барем јас не видов ниту една организирана акција.

Игуаин слободно може да потпише за Пескара , идиотот е слепец невиден , плус здебелен е.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.868
Игуаин гарант од активните изведувачи на пенали најмногу има промашено овие две години откако е во Наполи. Посебно годинава промаши барем три клучни пенали кои вредеа победа и целосен плен.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.258
Поени од реакции
16.257
по втор пат! Нека се гонат у пичку матер, ги чекам овде цело првенство за до последен момент и на најглуп можен начин да изгубат :mad::mad::mad:
Ja namestija.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.974
Поени од реакции
84.465
@_predator_ никогаш не го споредувај Медел со Давидс.... Еден е Питбулот, и тоа тој играше кај нас, а не кај Шинтерашските ѓубриња :mad:

Игуаната гула неспособна инвалидизирана да му ебам то племето глупачко, па уште копија сме биле на фаца, абе ќе фатам пластична операција ќе се напрам неспособњак, полот ќе го сменам ако треба неписмен играч.
Една мајка ве раѓала... кога те додадов на фб, прва мисла која ми помина во глава ми беше "Што кур го додавам Игуаин за пријател...?" :LOL:


Инаку преносот синоќа од доделувањето на медалите беше катастрофа. Таква неорганизираност не сум видел одамна, и пази не правиме муабет за некој си селски турнир, туку за Копа Америка... медалите ни јас незнам како ги поделија, тоа снимателот го снима стадионот кога овие ја креваат титулата, абе катастрофа :cuc:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
Прогласија МВП на турнирот?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.487
Еба си мајката на такво трпеливо, 14 години се мачеа да освојат нешто од Еуро 2000 коа завршија последни у група.
Da ali zboram za lev ja, prvo bese asistent pa posle mu dadoa shansa i ne go izbrkaa posle neuspesnite ciklusi na golemite prvenstva, mu dadoa prostor da raboti so ovaa generacija koja na poslednoto SP dozivvea kulminacija i lapaa titula. Argentincive menjaa treneri ko corapi a megju toa menuvanje na treneri i eden narkoman i budala kako Maradona dobi shansa, toa ti e veke igranje kurtasak, pa koga ke mi tekne kakviv sve igraci zema na toa prvenstvo, ko Bolati mesto Kambijaso, a ovoj prviov bese igrac sto ne uspea da se nametne vo fiorentina taa godina i dremese na klupa za da na kraj go izbrkaat, a vtoriov lapase trojna i bese eden od najbolji u evropa taa godina na toj del od terenot.

Nek si ebat mater, rekov, niv evropski trener samo moze da gi opravi, ovie juznoamerikancive si ebale majkata, ili eventualno da go vratat Bielsa.
 

No9

Член од
18 ноември 2013
Мислења
622
Поени од реакции
906
@_predator_ никогаш не го споредувај Медел со Давидс.... Еден е Питбулот, и тоа тој играше кај нас, а не кај Шинтерашските ѓубриња :mad:



Една мајка ве раѓала... кога те додадов на фб, прва мисла која ми помина во глава ми беше "Што кур го додавам Игуаин за пријател...?"


Инаку преносот синоќа од доделувањето на медалите беше катастрофа. Таква неорганизираност не сум видел одамна, и пази не правиме муабет за некој си селски турнир, туку за Копа Америка... медалите ни јас незнам како ги поделија, тоа снимателот го снима стадионот кога овие ја креваат титулата, абе катастрофа :cuc:
Демек во Интер не играше Давидс?
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
@Scirea не е споредба бе,комплимент само дадов...:cautious:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
За Аргентина најважни играчи се Ди Мариа, Агуеро, Маскерано па Меси. Точно по тој редослед. Не ми се верува колку мал придонес има во репрезентацијата.
абе знам дека сега го ставаш во први редови играчот од твојот тим, ама да речеш ангелот е пред Маскерано најважен во Аргентина, е тука си грешка...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Уште двајца ко Меси нека пикнат у тим џабе додека не најдат асален селектор.

Убао вика Syn нека земат нека пробаат со некој европеец пошо генерацијава им е у тие години кај шо треба да експлодира.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не знам како е можно Аргентина со овие играчи кои играат во сериозни екипи веќе во контиунитет,и плус во најдобрите можни години да играат дотолку дезорганизирано без никаква идеа и без никаков интензитет ..и тоа не само овој турнир туку неколку турнири наназад се случува буквално истото и како сите играчи да чекаат нешто Меси да направи и бегаат од одговорност....Баш сакам да видам како би делувала оваа репрезентација без Меси во составот и како би се понашале самите поединци каде настапуваат одлично во својте клубови но овде се сите некако раштракани и без никаква одговорност....типична група на индивидуалци а не тим..

Не дека не го критикувам Меси но чоекот е единствен што се обидува нешто да направи и се се чека од него како да е господ и небаре 7-8 души насекое ќе ги дрибла..кај ваквите касапи како Чилеанците таков индијански фудбал не поминува..и самите менаџери што ги одбираат се катастрофа и никако да му го извадат максимумот од овој тим..Барем Биелса лани ги поставуваше дефанзивно и не примаа голови и играа тотално зихерашки на еден гол,вака изгледаат смешно и без тактичка дисциплина..

А она што го играа Чилеанците како да ги гледав Атлетико Мадрид,каков касапски фудбал демонстрираа секоја чест,да беше утакмицата во Европа и да судеше Европски судија ќе му ебеше мамето на овие Чилеанците ама вака во Америка ги оставаат да касапат и затоа се недисциплинирани...

И друго за Игуаин не знам што да напишам,чоекот е права пропаст..и Наполи и Аргентина ги упропасти посебно ланското финале на СП каде идиотот промаши 100% шанса против Германија и Нојер веќе беше нокаутиран...како се изрезилија Наполи што платија еден куп пари за него секоја чест
 

Kajgana Shop

На врв Bottom