Копа Америка 2015

Кој ќе биде победникот на Копа Америка 2015?


  • Вкупно гласачи
    146
  • Гласањето е завршено на .

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
За барса сум, ама задоволство ми беше шо изгубија Аргентина, Меси дава 0% на секоја нокаут утакмица со Аргентина, дали типов се нервира шо не му додаваат кога треба и после спие на терен, сигурен сум дека тренеров на Чиле претрча 3 пати повеќе од Меси. Инаку Аргентина е катастрофа репрезентација со предобри индивидуалци и со кохезија 0. Буквално 3 точни пасови незнаат да спојат а така врвни фудбалери шо се понашаат како аматери. Ди Марија незнае да се чува и секој пат се повредува на битни утакмици. Стварно е срамно на пола утакмици Аргентина гол неможе да даде со такви фудбалери.
Сосема заслужено ја добија Чиле со огромна мотивација и напор.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Go pogodiv sampionot :) steta trebase da uplatam 5 kief. Bese za domakinite
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Што ми е мило! #сисајмеси
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
При златен Тевез да ти игра Игуаин,мора нешто да ти фали.
Прочитај неколку страни наназад. Пола форум беше за тевез да седи на клупа. Е еве му го пипита :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Одамна не сум бил импресиониран од некој спортски колектив, како што бев вечерва од Чиле. Од почеток бев за нив, ама особено се израдував после пеналот на Санчез, небаре дедо ми имал ранч со бикови и две хациенди во Сантиаго.
Не трепнав три часа.

Ова што Чилеанците го изиграа вечерва, овој пресинг кој траеше 120 минути е импресивен и треба да се најде во спортските учебници(поздрав Златко. Поздрав и до тебе Даре, аман). Снимкава од вечерашното финале да се пушта на деца од најмала годишна возраст и кога ќе прашаат ,,што е фудбал?", да им се пушти снимката и да им се каже ,,е ова е фудбал".

Санчез беше лош генерално на турниров, лош беше и во финалето, но со последниот потег се извади за се претходно. Во таков момент да изведеш таков пенал, треба да си луд и да имаш класа во себе. Санчез влезе во мојата група на класа играчи од вечерва. А таму пак, Видал е веќе некое време. Каква играчина мајко моја мила.

На Сампаоли споменик на сред Сантиаго, заслужија и тој и оваа генерација да освојат голем трофеј.

Сега во оваа чест ќе отворам Сангрија и ќе се направам фекалија. Добро, знам. Сангрија не е чилеански пијалок, ама е нешто што е најблиску до Чиле, а да го имам дома. Шпанија, Чиле, Колумбија, Гватемала, Андора, Северна Ирска, се ти е тоа исто.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Прочитај неколку страни наназад. Пола форум беше за тевез да седи на клупа. Е еве му го пипита :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Епа бес љутење и тие ко него со исти памет,па уште и пенал да шутира бе:facepalm:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Епа бес љутење и тие ко него со исти памет,па уште и пенал да шутира бе:facepalm:
Реално срамота е на оние поединци да немаат тим.
И сабела и тата се марионети. Од Аргентинциве шо ми текнуват Бјелса е најблиску до она што им треба за да пробаат да го земат светското во Русија.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.243
Поени од реакции
16.697
Прочитај неколку страни наназад. Пола форум беше за тевез да седи на клупа. Е еве му го пипита :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Пола форум и некои сега тука кој го пцујат Игуаин го правеа Марота најголема будала, како Тевез бил ѓубре и остало па Игуаин вредел толку пари оти бил 24 год и играл во Реал. До вчера имаше луѓе кои ме убедуваја дека е класа играч во категорија на Ибра и остали :pos::pos:

Па ова те чуди?![DOUBLEPOST=1436056130][/DOUBLEPOST]Аргентина страда од неписмени тренери и телиња ко ова Игуаната гула неспособна инвалидизирана да му ебам то племето глупачко, па уште копија сме биле на фаца, абе ќе фатам пластична операција ќе се напрам неспособњак, полот ќе го сменам ако треба неписмен играч. Светското му го еба на Аргентина, сезоната на Наполи цела од Лига Европа до ЛШ квалификации сега и ете Копата ја еба по по ....
 
H

HoT IcE

Гостин
Слушам Леси прогласен за играч на турнирот.
хе хе
:D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
napravija germancite trpelivo so Lev, tpelivo, pomini nekolku ciklusi dozivej kulminacija i lapaj si svetsko ...
Еба си мајката на такво трпеливо, 14 години се мачеа да освојат нешто од Еуро 2000 коа завршија последни у група.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Право латино финале, шанси еден куп, борба и пресинг шо ретко се гледа.
Ама кој име крив сега на Меси и компанија.Игуаин и пенал и чист зицер промаши уше у регуларниот тек.
Чиста среќа е шо Аргентина некако успеа да не прими гол.Рохо Отаманди и Демикелис ти е патувачки циркус, подвижна трагедија.
Чиле можеше да ги чини страшно многу немањето класичен напаѓач и брзоплетоста на Санчез.За среќа на крај јунак испадна.
Заслужена прва титула за чиленаците.Медел ...страшно питбулчиште :cautious:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.243
Поени од реакции
16.697
Право латино финале, шанси еден куп, борба и пресинг шо ретко се гледа.
Ама кој име крив сега на Меси и компанија.Игуаин и пенал и чист зицер промаши уше у регуларниот тек.
Чиста среќа е шо Аргентина некако успеа да не прими гол.Рохо Отаманди и Демикелис ти е патувачки циркус, подвижна трагедија.
Чиле можеше да ги чини страшно многу немањето класичен напаѓач и брзоплетоста на Санчез.За среќа на крај јунак испадна.
Заслужена прва титула за чиленаците.Медел ...страшно питбулчиште :cautious:
@Scirea :nesumjas:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom