Концерт на Боки 13 во салата Борис Трајковски - 17.09.2008

Статус
Затворена за нови мислења.

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Дури има копуци што ќе одат, ќе живее и свињата.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
a be tetka mi veli , bev kaj nea na gosti i nie razgovarame nesto kao ovo ono so bratcedo i ovaa mi veli aj potivko eve mi go boki srceto moe , najzabaven mi e bez nego ne mozam da ziveam . Jas normalno i vikam , aman bre zeno sto ti stana , so e tolku interesen ?
cekaj sega ke jja prasa pejackata koga imala prv pat seksualen odnos , dali masturbirala , so kolku spiela , so znam so .Se iznasmeav na muabetot od tetka mi i ja ostavivme da si uziva vo boki . nie zaminavme vo kafic . Si vikam e stvarno lugevo so razlicni vkusovi . Sobral tolku narod so pejacite od sosedna srbija , da ne bea tie tesko deka nekoj bi odel , da bideme realni.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
a be tetka mi veli , bev kaj nea na gosti i nie razgovarame nesto kao ovo ono so bratcedo i ovaa mi veli aj potivko eve mi go boki srceto moe , najzabaven mi e bez nego ne mozam da ziveam . Jas normalno i vikam , aman bre zeno sto ti stana , so e tolku interesen ?
cekaj sega ke jja prasa pejackata koga imala prv pat seksualen odnos , dali masturbirala , so kolku spiela , so znam so .Se iznasmeav na muabetot od tetka mi i ja ostavivme da si uziva vo boki . nie zaminavme vo kafic . Si vikam e stvarno lugevo so razlicni vkusovi . Sobral tolku narod so pejacite od sosedna srbija , da ne bea tie tesko deka nekoj bi odel , da bideme realni.
НЕ!
Пак ќе беше полно!
Зашто народов наш отиде пола зашто го сакаат, а како го сакаат не ми е јасно и нема да ми се разјасни.
А пола отидоа за сеир.
Они фаќаа сеир, а воедно му го наполнија егото на Боки дека е популарен и дека луѓето го сакаат, па сега човекот (ако е човек мислам) има право и тоа да го кажува и да се фали. Он е горд што цела сала ја наполни и има право да се радува.
А тие што фаќаа сеир алал да им е што му ги наполнија акциите.

Следната година и градски ќе го наполни и пак нека одат 20 000 луѓе и нека фаќаат сеир. Кога сме глуп народ тоа е.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
НЕ!
Пак ќе беше полно!
Зашто народов наш отиде пола зашто го сакаат, а како го сакаат не ми е јасно и нема да ми се разјасни.
А пола отидоа за сеир.
Они фаќаа сеир, а воедно му го наполнија егото на Боки дека е популарен и дека луѓето го сакаат, па сега човекот (ако е човек мислам) има право и тоа да го кажува и да се фали. Он е горд што цела сала ја наполни и има право да се радува.
А тие што фаќаа сеир алал да им е што му ги наполнија акциите.

Следната година и градски ќе го наполни и пак нека одат 20 000 луѓе и нека фаќаат сеир. Кога сме глуп народ тоа е.
Е ова е точно.Ни мене воопшто не ми е јасно како оној деген може да се сака.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
a be rossonerka , duso , vidi vaka , ke ti kazam eden vic za nas makedoncite . Vo jna bile srbin , slovenec i makedonec . Setale po ulica i videle zena so tabla jajjca . I sea si postavile prasanja sto ke napravat so jajcata . Slovenecot veli : ke gi stavam vo inkubator , od niv ke se izvedat pilina koi ke nesat jajca , od niv uste pilina i farma ke otvoram. Srbinot veli : more kako bi zgotvil edna kajgana site da se najdime svinski . Sega makedoncevo veli : more ko ke ja sopnam , da padni , da se iskrsi i firan da se napraj , ke ise otepame od smeeenje . Seirdziski narod , so ke prajs . Samo ne zaboravaj deka ima luge so stvarno go sakaat , cudno e za veruvanje no vistinito . Kkao bogati vo sosedna bugarija Vasko pederasa a.k.a. Azis ima status na bozestvo :kesa:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Искрено ама стварно е тапаааааа
Многу сака да емитира во нешто успева во нешто не.. .
ах боки боки
Собере народ за тоа вред бравос, ама онака по изглед што се прави :tapp:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
од сликите што ги гледав од концертото ми се згади од боки и неговата облека а секој си има свој вкус и можеби некој добро си поминал ама то е затоа што имаше еден куп звезди да беше само он ке излезеше многу поразлично се:toe:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Off Topic: Do koga so muabeti deka samo Skopje e grad?Nie ostatokot vo peshtera ziveeme,taka?Kojznae od kaj ti e potekloto.babati mozda od Veles,dedoti od Vinica,a ti chistokrven STAR Skopjanec.A be ajde ti se molaaam

@ admins: VE ZAMOLUVAM,strogo da se pochituvaat site delovi i gragani,a voedno i chlenovi na forumov na nashata ni mila Republika Makedonija i bidete malce postrogi vo vrska so toa.NAJMNOGU me frustrira rechenica od tipot: Alooo ova e Skopje!!!

Tolku imam.Fala
Целосно се согласувам со тебе:smir:
Во Скопје нема ни 10% жители од баби и дедовци родени у Скопје....се е од внатрешноста шо сакат да се праат граѓани:tapp::tapp: а башка и пола Скопје е обрежано:nesvest:
БТВ ова на 13-тото прасе му даде 1000000000......чекори напред:tapp: а не размислува оти тоа не беше заради него,беше за СрБските ѕвезди:tapp::tapp: и неговите сељачења:tapp::tapp:
Едит:И Боки има потелло од провинција така да Скопјани од баби и дедовци не е страшно....упс заборавив ве нема:bip::bip::bip:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не беа од Скопје така?:tapp::tapp:
Уствари и да биле од Скопје фактички не биле од Скопје:nesvest:
Брат што сакаш да кажеш :toe: реченициве без врска ти се :tapp: Скопје,Боки,сељачишта,обрежани...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Мора да го пофалам Б13, длабоки размисли наметнува на темава.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Најдобар момент беше кога кажаа дека концертот нема да му биде на стадион туку во салата Борис трајковски. Човеков едноставно не заслужува ни пикограмченце почит и не ми е јасно како може некој да го сака, да го обожава и за него и вени да сече. Гледам на ексклузив некои снимки што покажаа од привремениот свињарник од салата, сите девојки што ги фати камерата беа запечени. Девојки што не знаат да се забавуваат на добар начин, заборавени во минатото и сл (се надевам ме разбирате што сакам да кажам).
Ни за сеир, ни за ништо не би му направил чест за да му одам на неговиот спрајз (шо вика биг Мама). 150 денари за него се премногу, подобро би ги запалил некој да ми ги даде откако да ги фрлам за да го гледам него.
Едитирано од администратор. За причини, ако те интересираат, пиши ми порака. Серпико
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Брат што сакаш да кажеш :toe: реченициве без врска ти се :tapp: Скопје,Боки,сељачишта,обрежани...
Абе сакам да кажам дека тие се од Скопје(девојчињата што скокале како луди) и дека фактички Скопје е провинција(барем по жителите) иако сите Скопјани се трескате у гради дека сте тешки граѓани па и провинции мешате ова она а не гледате наму од кое село сте довлечкани....срам ви е да кажете кога ќе ве прашат:toe:
Позз:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom