Концерт на Боки 13 во салата Борис Трајковски - 17.09.2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Aј изгледа јас сум прв кој остава комантар,пост концертно:smir:Започна и заврши трагично(бар за мене).Кога стигнавме пред нашата ни хала Борис Т. не се знаеше кој јаде кој пие,таков неред и гужва немам НИКОГАШ видено,дури и сардините во конзерва се посредени.Влеговме што влеговме(не ни земаа карти,damit,да знаев немаше да ја прифатам за поклон истата),и циркузот започна.Педерастичниот глас на драгион ни "жолт" или таблоиден(како и да милувате) наш новинар го прогласи свечено отворањето на циркусот и слонот излезе(слончицата пардон).Омотан во фустан,припиен за неговото сексиБилно тело,со безброј детали и циркони,и подпетици високи не знам колку цм,започна парадата.Кич,голотија,лаштавост,мизерија....Се на куп и во една личност насобрани(се плашам дека некој би можел да се навреди ако Бокица го наречам личност:smir:).Ред песни од сестринската ни Србија,ред гости од истата,Пинк тв во маало,ред танга и чипка припиени за салото на Боки(мислам дека ќе имам трауми до крајот на животот)...Поминаа скоро три часа во агонија и кич.И сето ова немаше можеби да биде толку огорчено напишано од моја страна ако не ме болеше стомакот цело време,и како шлаг за крај барав такси добри 30 минути.Ако нешто пропуштив,нека додаде Магде,заедно ја делевме агонијата(се плашам дека бевме единствените:toe:)
абе ти со сиот памет си отишол на концертот. ок, твое размислување, твоја желба. ама немој сега да ми се жалиш ваков бил, таков бил. ние што не бевме знаевме колкава мизерија ќе биде и затоа не отидовме, него си го глеавме јуве на тв. а ти си отишол, и сега демек ти е мака што си отишол. ма ајде ти се молам. тоа е исто како да почнеш правиш ајвар на отворено иако знаеш дека ќе заврне и ќе има страшна бура.:toe:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
31
Поени од реакции
1
На 13ти септември Боки 13ка ќе одржи концерт на градскиот стадион во Скопје.

Оваа реклама се врти на скопските радио станици. Концерт на Боки 13 на градски за цена од 150 денари.

Мене не ми се верува од кај таа храброст да биде вториот пејач (мислам ако воопшто може да се каже пејач) којшто ќе има концерт на градскиот стадион.
Тоше ја имаше таа чест и залужено да биде првиот македонски пејач којшто ќе го наполни градски. Освен него концерти имале и српски музичари како Здравко Чолич, Цеца, и странски музичари како Пинк, Таркан и други.

И не ми се верува дека Боки го резервирал за себе градски :tapp: али има такви будали што веројатно ќе го посетат!
Да не планира некој кајганџија да иде на тоа фамозно шоу? :)
За Боки е само бојкот решение :)
se setam malce po delcevo kocani veles i stip i od opsti muabeti svetiv deka svinjsta(boki 13)
e mnogu popularen kaj lugeto kako so negovata pedersko isfrustrirana emisija taka i negoviot koncert souto na gica
lugevo nemaat poim kakvo odvratno stvorenje pocituvaat i mu se voshituvaat
ne me svakajte pogresno no mislam deka samo nie od skopjevo znaeme kolku e seto toa kic so golem isklucok na site ostanata
ne vredi ni da se otvara tema za svinceto:toe:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
se setam malce po delcevo kocani veles i stip i od opsti muabeti svetiv deka svinjsta(boki 13)
e mnogu popularen kaj lugeto kako so negovata pedersko isfrustrirana emisija taka i negoviot koncert souto na gica
lugevo nemaat poim kakvo odvratno stvorenje pocituvaat i mu se voshituvaat
ne me svakajte pogresno no mislam deka samo nie od skopjevo znaeme kolku e seto toa kic so golem isklucok na site ostanata
ne vredi ni da se otvara tema za svinceto:toe:
Off Topic: Do koga so muabeti deka samo Skopje e grad?Nie ostatokot vo peshtera ziveeme,taka?Kojznae od kaj ti e potekloto.babati mozda od Veles,dedoti od Vinica,a ti chistokrven STAR Skopjanec.A be ajde ti se molaaam

@ admins: VE ZAMOLUVAM,strogo da se pochituvaat site delovi i gragani,a voedno i chlenovi na forumov na nashata ni mila Republika Makedonija i bidete malce postrogi vo vrska so toa.NAJMNOGU me frustrira rechenica od tipot: Alooo ova e Skopje!!!

Tolku imam.Fala
 
Ј

јовица11

Гостин
Имав нагони ама се вооздржав,и бев затоа што најискрено бев љубопитен да го видам тој спектакл,плус цело друштво ми беше
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Ако нешто пропуштив,нека додаде Магде,заедно ја делевме агонијата(се плашам дека бевме единствените:toe:)
да додадам дека и мене ме болеше стомак:)
неколку пати имав желб да посегнам по пиштолот,среќа шо го остаив дома,да не беше бјелич,милан и радмила ќе ми беше џабе буткањето(да ти ибам цајканите осет да се немало) мрзнењето и шокот шо го доживеав додека бев сведок на тангата на бојан и тресењето гз.
сепак не отидов зашто го сакам бојан туку затоа што ме интересираше шо ќе напраи,ми беше забавна фамата што се крева околу него и мислам дека повеќето поради тоа и отидоа.

а да,облеката на боки беше ужасна,ај шо не му личи тоа е јасно,ама колку лошо беше смислена,жално е да се рече дека нешто од тоа е смислено од моден креатор или стилист.
црвениот кармин не му требаше и високите штикли...а,да,и да пее дека е жена зашо ако не приметил има такво меѓу нозете.

ја напуни салата,не викам не,ама не беа негови песните така да џабе се дивеше...
гостите беа во ред,запеаа по 2-3 песни и бегаа.

не продолжувам зашо многу има...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Off Topic: Do koga so muabeti deka samo Skopje e grad?Nie ostatokot vo peshtera ziveeme,taka?Kojznae od kaj ti e potekloto.babati mozda od Veles,dedoti od Vinica,a ti chistokrven STAR Skopjanec.A be ajde ti se molaaam

@ admins: VE ZAMOLUVAM,strogo da se pochituvaat site delovi i gragani,a voedno i chlenovi na forumov na nashata ni mila Republika Makedonija i bidete malce postrogi vo vrska so toa.NAJMNOGU me frustrira rechenica od tipot: Alooo ova e Skopje!!!

Tolku imam.Fala
Океј Скофилд друже го тупиш, незнам што толку имаш против Скопјево, јебига сите реки водат накај море, и сите патишта кон Скопје.
Остави и не ги труј сите теми против Скопје. Локал патриотизмот може да ти го оштети мозокот


Он Топик:
Жал ми е што не отидов на концертот на Боки
NOT!:pipi:
 
P

Princ

Гостин
сепак не отидов зашто го сакам бојан туку затоа што ме интересираше шо ќе напраи
99% од луѓето само ради тоа и отишле. Тука ги исклучувам неговото потесно семејство и останатите шупци и турбофолкци.
Но, вечер боки ќе спие полн со себе дека ја наполнил салата Борис Трајковски до грклан. Знаеш, му давате волја да продолжи натаму и да си порача нов пар танга од бугарска. Немојте така маму му јебем.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Ova ti e najjako :):smir:
па да ти кажам право беше спектакл,не верувам дека некој друг по тоше собра толкава публика,макар го исмејавале и го мразеле луѓето одат.
а да,беше и мартинчето наше и не доби ни аплауз...доказ декла другите не можат ни с ос спектакл да напраат

99% од луѓето само ради тоа и отишле. Тука ги исклучувам неговото потесно семејство и останатите шупци и турбофолкци.
Но, вечер боки ќе спие полн со себе дека ја наполнил салата Борис Трајковски до грклан. Знаеш, му давате волја да продолжи натаму и да си порача нов пар танга од бугарска. Немојте така маму му јебем.
my point exatelly-за болдираното.

шо се однесува до егото на боки,и така е до небо така да дали ќе ја напунеше салата или не сеедно му е,ќе речеше времето или некоја маана ќе се најдеше.
не се правдам дека отидов,бев,сакав да видам шо ќе нараи и тоа е.може претрпев шокови ама не се каам зашо ми беше мерак.
сепак сеа иам полошо милење за него,за разлика од некои кои се дереа дека го сакаат боки
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
дајте некое клипче да се посмејме :pos2::pos2::pos2:
мора да има и вакви работи, па ние сме напредна држава сега имаме големи шанси да влезиме во европа :vozbud:
тешко нас :pos2:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Магде реално чим си отишла го обожаваш....јас што иам шољи со суратот негов и кучето ко на Парис Хилтон не отидов.....секој друг муабет ќе ти го сметам за смешен:)



нормално само се шалиме
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Магде реално чим си отишла го обожаваш....јас што иам шољи со суратот негов и кучето ко на Парис Хилтон не отидов.....секој друг муабет ќе ти го сметам за смешен:)



нормално само се шалиме
ти не си вистински фан како мене,џабе ти е шољата
:smir:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Море кој се тие пореметни што му отишле на концерт? :tapp::nesvest: Тие што отишле на концертот се поненормални и од Боки!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Сериозно народов што бил на овој концерт се повеќе ќе станува како бугарските фанови на Десислава, Малина и останати цицкотресачки вклучувајќи го и Азис.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom