Колку често посетувате читална?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Оној кој нема навика да седне и да учи,мора во колектив да се вклопува.Исто како правењето стомачни дома и во вежбална.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Оној кој нема навика да седне и да учи,мора во колектив да се вклопува.Исто како правењето стомачни дома и во вежбална.
Или нема атмосфера дома. Еве кај мене пример - полна куќа на прегласни, презборливи, преживчани луѓе сме па нема шанси да најдам мир за учење.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Или нема атмосфера дома. Еве кај мене пример - полна куќа на прегласни, презборливи, преживчани луѓе сме па нема шанси да најдам мир за учење.
Јас учев во студенски дом,верувај дека било погласно од кај тебе дома :)
Значи ако се сака ќе се најде и време и место.Јас учев од 8 час наутро,кога сите заспиваа,до ручек кога се будеа.Ама на кој како му чини,кој како си се навикнал.Нема ништо лошо во читална,мотив плус некој да почне да учи.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ретко практикувам учење во читална, дома ми е многу позгодно. Ако имам пауза измеѓу предавања, може да отидам да прочитам нешто, ама никогаш не одам директно таму со намера да учам сериозно.

Крцкаат скалите, штракаат штикли, се слуша куцање на лап топ, поминуваат колешки итн што ми одзема внимание :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Никогаш немам отидено, сум немала потреба. Секогаш учам со музика. Дома пред компјутер е најдобро, за мене барем.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Ретко посетувам.., а и тогаш не идам за читање :toe:
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Дома си е дома....кафенце, мафенце, телевизор пола саат, фејсбук малце....абе шо да ти зборам ПЕРВЕРЗИИ
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ретко практикувам учење во читална, дома ми е многу позгодно. Ако имам пауза измеѓу предавања, може да отидам да прочитам нешто, ама никогаш не одам директно таму со намера да учам сериозно.

Крцкаат скалите, штракаат штикли, се слуша куцање на лап топ, поминуваат колешки итн што ми одзема внимание :)
Да се забранат, ќе фрчат 10ки кај машкиве :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Боби[Мкд];3847500 напиша:
Мене ми се учи само во читална, има атмосфера за учење, во соба имаш милион дистракции. Кога одам во читална мобилниот не го зеам и времето лета, онака за да се одмориш ќе шмекнеш нешто:pos:, деновиве од 4-6 сати во читална седам и активно учам. Додека решавање задачи и други ствари можам и во соба.
Се слушаат муабети дека некое плаво типче шмекало колешки на економски во читалната. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Се слушаат муабети дека некое плаво типче шмекало колешки на економски во читалната. :)
И јас така слушнав, девојчињава се тепале која најблиску да фати место до плавото типче :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Одев едно време кога можевме и коњак да пиеме, сега не ми е интересно, чуварот знае да провери од време на време што се случува :)
 
T

Tetro

Гостин
Порано одев во читална, кога решавав крстозбори многу. Сега не купувам дневни весници (ги има најглупите крстозбори внатре), а понекогаш решавам судоку по дома, најчесто на интернет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom