Колку често посетувате читална?

Член од
3 март 2013
Мислења
48
Поени од реакции
56
Цела младост во читална ми помина. Шта чеш...
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
некоја читална утре што работи (недела) освен Браќа???
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Ми треба читална што работи барем до кај 2-3 на вечер, и да е близу Хотел Карпош.
Ако знае некој нека пиши.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ми треба читална што работи барем до кај 2-3 на вечер, и да е близу Хотел Карпош.
Ако знае некој нека пиши.
Најблизу таму ти е таа до градежен факултет. Браќа Миладиновци мислам се викаше и работи 24/7.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Посетувам читална и тоа особено кога треба да учам предмет со полна концентрација, некој предмет кој бара да се учи со полна пареа зошто таа целосна концентрација не може да се добие дома.Инаку најомилена ми е таа на Правен факултет (иако не е дозволено за студенти од Филолошки факултет да ја посетуваат ама што му ебеш матер, не е дозволено да се краде па ја украдоа цела држава :D) голема, мирна, и топла што е најважно.​
 
Член од
23 јануари 2014
Мислења
64
Поени од реакции
79
Само дома. Ако се заберам в читална ќе ми помини денот по кафани.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
форумџии ај ако сакате препорачајте ми читална која се наоѓа блиску до Правен факултет а да не е таа во состав на факултетот, бидејќи не сум од Скопје не знам каде има и сакам да прашам дали во универзитетската библиотека има читална и дали може да се употребува и колку се плаќа членство
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
форумџии ај ако сакате препорачајте ми читална која се наоѓа блиску до Правен факултет а да не е таа во состав на факултетот, бидејќи не сум од Скопје не знам каде има и сакам да прашам дали во универзитетската библиотека има читална и дали може да се употребува и колку се плаќа членство
Во ГТЦ имаш на 3ти кат, „1000 книги“ се вика, бесплатна е, работи секој ден од 08:00 - 00:00, освен недела. Се ствара гужва за време околу колоквиумски, зависи во каква околина сакаш да учиш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.824
форумџии ај ако сакате препорачајте ми читална која се наоѓа блиску до Правен факултет а да не е таа во состав на факултетот, бидејќи не сум од Скопје не знам каде има и сакам да прашам дали во универзитетската библиотека има читална и дали може да се употребува и колку се плаќа членство
Имаш спроти на економски
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
61
Поени од реакции
39
Имате да препорачате читална на 15-20 минути пешки од Железничка што работи за време на викенд? Во најмала рака да работи во сабота до 16, 17 часот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom