Колку сте високи колку сте тешки? Проблеми, ситуации?

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
187-188 см висина / 81-82 кг тежина ...наутро т.е. кога стануваме од спиење (јас стануем навечер :icon_lol:) сме повисоки отколку навечер (наутро) кога си легнуваме :nenene:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
175 цм и 52 кг. Да ме видиш нема да речеш дека сум толку тешок, тоа е поради тоа што спортувам и ми рекоа дека имам широки рамења поради тоа не се забележува.
Ми рекоа дека може да се поправам едно 2-3 килца, ама и ваков сум добар. Можеби е до тоа што растам да не можам да качам килажа? За 2 години пораснав 13 цм.
 

D-r Walle

www.zazdravje.com.mk
Член од
26 декември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
17
Јасен е насловот, а темава е само да го радрма малце подфорумот, многу е запоставен. Доколку има вакви теми ќе ги замолам админите да ги стават во една.

Значи колку сте високи? Колку сте тешки?
Медицински проблеми?
Социјални дешавки смешни трагичне, небитно само напишете што ви се има случено во врска со висината.


Висок сум 187, тежок 97 мора да си пробам да ослабнам уште малце.
Медицински проблем немам баш некој освен со десното колено многу рано пораснав во висина и млада коска неможе да ми ја издржи тежината но со тек на време се се среди.

Почитуван...

Според параметрите кои ги наведовте вашиот индекс на телесна тежина укажува на нормална телесна тежина, односно со резултат на коефициентот од 22,6, ( повеќе наhttp://www.zazdravje.com.mk/upload/pages.php?pageid=42 ) и нема потреба дополнително да ослабнувате. Одржувајте ја оваа телесна тежина, со внес на повеќе овошје и фибри и пијте доволно течности во текот на денот (незашеќерени и без додаток на сол) и Вашиот организам совршено би функционирал.

Поздрав и секое добро!
 

D-r Walle

www.zazdravje.com.mk
Член од
26 декември 2010
Мислења
28
Поени од реакции
17
185cm висок и 85kg тежок!
Може да се оде до 93кг а? :)
Го пресметавте боди масс индексот според формулата? :)
Па, не би Ви препорачала насилно да ги зголемувате килограмите, особено не до гранично ниво... :D
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Висок сум 171-172, тежок 71 кило.Арно ли е ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom