Колку се обвинувате?

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Се обвинувам многу, и тоа ми е маана. За секој ситница се нервирам и размислувам за тоа со саати. И да не сум го направила намерно.. :(
 

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
Не се обвинувам мн често..Само коа ќе напраам нешто лошо или кога ќе лажам ..Кога лажам се чувствувам полно,совеста не ми е чиста
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Ептен, кога знам дека сум крива џабе кој и да ми збори, не го регистирам. Имам прееееголема грижа на совест....
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Marata напиша:
Ептен, кога знам дека сум крива џабе кој и да ми збори, не го регистирам. Имам прееееголема грижа на совест....
pa da se obvinuvam vo nekoi slucai, ali toa trae kratko. griza na sovest imam no retko.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Ако нешто не успее по моја вина ќе се отепам самиот од колнење, ама тоа трае многу кратко и ќе настојувам да ја исправам работата, а ако не успеам, уште една серија обвинување на моја сметка, и така некое време додека не се олабавам
 
Член од
8 април 2006
Мислења
45
Поени од реакции
0
Мозе да речеме никогаш,затоа што сум таков карактер едноставно секогаш винат аја префрлам на друг
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Се зависи од тоа што сум направил!!!
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Многу ретко се обвинувам зошто знам дека тоа што сум го направила било поради некоја причина.Може на моменти криво ми паѓа и сфаќам дека јас сум кривата али ретко да признаам.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
da se obvinuvam sebesi za se i sesto!toa ne e cool sprema mene!:toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па што знам...ако јас сум била таа што згрешила, тогаш да се обвинувам себеси ,затоа што сум можела и поинаку да постапам, но јас сум го избрала погрешниот метод. Но и се зависи од тоа колку е сериозна ситуацијата. Ако е некоја зезанција, глупост, тогаш и не обврнувам големо внимание и не се замарам многу многу, но ако е нешто посериозно, тогаш подолго време се нервирам и си ја тупам главата. И да, обавезно се расплачувам.:pipi: Не знам зашто. Веројатно затоа што ми е тешко.:nesum:
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Се каам и тоа обавезно завршува со партија солзи...,а може и две!
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
retko se obvinivam....zsh gledam u najkus period da go popravam ........
a ako u slucaj ne e toa mozno.ondak "taka ednostavno trebalo da bide".
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Колку се обвинувате кога ќе згрешите нешто намерно или ненамерно? И ако се, колку време ви трае? А знаете да си се расплачете после таков инцидент? :place: Малце депресивна тема ... ама кажав, денот ми е таков :place: :wink:
... да се обвинуам...ако не е намерно не мн..ама ипак викам дека сум можела појче да пазим...ама ако намерно неш напраем..и гледам колку сум претерала...јао се јадем..ама не покажуам:toe:..и крае мн мн кратко :pipi:..и да плачам отпосле...негде закључана:smir:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Воопшто не се обвинувам. Секогаш сум во право за себеси :):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom