Колку се обвинувате?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Колку се обвинувате кога ќе згрешите нешто намерно или ненамерно? И ако се, колку време ви трае? А знаете да си се расплачете после таков инцидент? :place: Малце депресивна тема ... ама кажав, денот ми е таков :place: :wink:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Во врска со расположението,те сфаќам и јас сум таква веќе 2 месеци, ама успевате да ме расположите :)
Што се однесува на темава , да се обвинувам многу за некои работи што ќе ги направам дали намерни или ненамерно и да плачам многу.
А колку долго ми трае незнам.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Многу!!! Претерано сум самокритичен, и премногу може да ми се одрази на расположение, а аналогно на ова и на работа, врска...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
И мене ми се одразува на све ... т.е. све што ми се дешава после некоја моја грешка преозбилно сваќам ... иначе вчера си дозволив нервозата да ми преовлада и ја подчукнав колата на тато. Никој ништо не ми кажа, ама неможам да си се помирам ... Стенмарк ќе е најреќен кога ќе ме прочита, нели Стенмарк? Само ако си ми мавнал некој сеир ... чекај некој ден да ми помине ако се решиш на таков момент :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
И јас сум многу самокритичен. Понекогаш и за беспотребни работи, но таков сум :?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ич, затоа што секогаш мислам дека грешката е на другата страна. 8)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Na momenti toa sto sum previse odgovoren mi pretstavuva problem.Camokriticen?Jebiga,ni edno zlo ne ide samo.Kolku samo polesno bi ziveele bez tie stegi.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
премногу сум самокритичен и тоа секогаш ми е лоша маана. самокритичен сум дури и кога грешката е на другата страна а да не ви расправам како тоа ми влијае на расположение МЕ УБИВА
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
никој не се најде да каже дека не самокритичен, може и малку лажете дека сте толку самокритични
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Na temata shto bi sakala da promenam vo mojot karakter, pishav deka sekogash greshkata si ja baram vo sebe i premnogu se zamaram so toa... Duri i koga znam deka drug e kriv za neshto, pak se obiduvam da najdam neshto koe sum go zgreshila jas... Se nerviram nekogash poradi toa, no ne mozam da ja smenam nikako taa moja karakteristika
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ич не се обвинувам за ништо. Човек кога прави нешто треба да е свесен за сопствените постапки. После тоа нема враќање назад. Ако нешто презирам тоа е извинување. Остани си до крај маж и прифати ги последиците на тоа што си го направил.
Воопшто не се замарам. Си имам убав и лесен сон :lol:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.847
Поени од реакции
10.183
Ама ич кур не ми чуе, шо викаат. За било шо.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Андроник напиша:
Ама ич пенис не ми чуе, шо викаат. За било шо.
Мене ич кур заедно со муда не ми чие за ништо, па ни за мене!!! :hey3: :hey3: :hey3:
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Зависи за што сум ја утнала работата...Првична реакција обично ми е да отерам све у пичку матер од нервоза, ама набрзо почнувам да пробувам да ја исправам грешката. Ако не може, да сме живи и здрави...си свиркам и терам даље.
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Jas mislam deka premnogu se obvinuvam sebesi i sum mnogu samokriticen. Duri i koga potajno sum svesen deka jas ne sum vinoven i koga drugite me uveruvaat vo toa, jas prodolzuvam da se obvinuvam sebesi. Ne znam zosto, no mislam deka ova ne e bas dobra osobina. Toa e slabost kojasto tie sto se protiv tebe moze lesno da ja iskoristat. Mi se slucilo toa nekolku pati i ne e bas prijatno cuvstvoto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom