Колку сакате да сте сами?

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Има моменти кога ми е преку глава од се и сакам да сум сама...да ми се разбистрат мисливе, да си пуштам музика и да си лежам. Ама и моменти коа сум сама и мислам дека ќе збеснам од досада и ненормално сакам да има некој за друштво:pipi:
 
Член од
11 април 2010
Мислења
20
Поени од реакции
0
Vo posledno vreme mnogu malce mozam da si dozolam samotija a imam srasna potreba :salut:
 
Член од
21 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
33
Ја се нервирам коа сум сам ! Досадно е ! :)
 
Член од
22 март 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Последниве денови сакам да избегам од секојдневиево.
Да сум сама.. Да седам, да буљам у празно, и да размислувам за се..
Во мир и тишина! :zid:
 

SPAMS

Спејси нарко истражувач
Член од
25 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
5
ааа доста беше зимски сон , сеа сакам да цветам и да се оплодувам!:baeh:
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
42
Сакам да сум сама. Само тогаш можам да размислам на мир, за се што ми се случувало.
И да се преиспитам во која ситуација сум.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Зависит од моментот ... некогаш ми е многу пријатно ко ќе имат околу мене луѓе зато шо сум комуникативна личност. Во одредени моменти ми е убо и ко ќе сум сама, тогаш размислувам или шетам и добивам инспирација па ќе напишам по нешто. А музика морат да имат во секој случај ако е во можност секако.:smir:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Најубо да си сам.. некоја куќичка во планина... природа и поглед.. и младо кревко убаво чупе со тебе
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
По сите правила и прописи, јас сакам првенствено да сум сам. И тоа уште важи. Сепак, во последно време се вдадов на интензивен социјален живот. Морав да го планирам, за да го остварам (бидејќи не ми е својствен), ама сепак се оствари (сè уште се остварува). И можам да кажам дека е добредојдена промена. :helou:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Нај убо ми е сам. На мира си седам... and other stuff.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Убаво е да отидеш негде, на кратко период сам, пример неколку дена. Најдобро на планина, природа.. за да дознаеш уште повеќе за себе и за твојот вистински "дух" На таков начин дознаваме многу за најдлабоките делови од нас кои во социјалниот живот ретко доаѓаат на виделина (inner self) Сепак комуникацијата, пријателите, семејство социјализацијата се нешто без кое неможеме, барем не на долг период.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Oд време на време .. да си ги средиш мислите , почисто се размислува така ..
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
сакал-неќел оваа недела од 12 до 16 секој ден сум си сам, тоа време ( освен ако има некоја заинтересирана да ми прави друштво:pipi:) другариве или спијат или на фб обесени, сестра ми бог знае каде е по улициве некаде, моиве на работа и јас сум препуштен сам на себе( :kesa:). до некаде убаво ми е, до некаде досадно е.
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Сакам да сум сама ( не секогаш, нормално ), на моменти кога дома сум целосно сама пуштам музика па дури и некогаш играм, пријатно се чувствувам, зш да не :)
А има и денови кога сакам да не гледам никој тогаш како сите да ми пречат, да се оддалечам некаде далеку, само музиката ми е доволна :) некогаш од корист ми е да сум сама, да размислам како што требат, да прочистам глава :icon_bigg
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Сакам да сум сама ( не секогаш, нормално ), на моменти кога дома сум целосно сама пуштам музика па дури и некогаш играм, пријатно се чувствувам, зш да не :)
А има и денови кога сакам да не гледам никој тогаш како сите да ми пречат, да се оддалечам некаде далеку, само музиката ми е доволна :) некогаш од корист ми е да сум сама, да размислам како што требат, да прочистам глава :icon_bigg
Музика = најбитна, и најубава работа во животот!!

Се разбира после семејството и пријателите! :)

Колку пати само во оние тешки периоди во животот токму таа ми дала воља, мотив, и пред се сила за спротисавување на сите проблеми. Најважно од све силни амбиции!

Се извинувам за офтопик, јаче од мене беше!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom