Дракула
Поени од реакции
0

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • прај шо мислиш .. само да пишеш и вовед и да внимаваш да не навредуваш други религии .. оти пак ќе те бришам ...
  немој да ми наметнуваш дека давам права на некои а на некои не давам .. не сум приврзаник на ниту една од религиите кои ги наведуваш ..
  цитатите ќе останат таму ... слободно отвори нова тема ..
  на пример .. „Зошто евреите не го сметаат Исус за најавениот месија“
  па ќе напишеш вовед подкрепен со цитати ... а овака Исус е лажен пророк напишано како факт не .. затоа шо тоа е само една перспектива која незначи дека е точна .. тоа е само мислење на евреите .. имај почит кон останатите ..
  затоа шо нема да дозволам да навредуваш други верници од други религии на база на нешто напишано во друга религија ..
  цитатите се супер за во темата за религијата на евреите .. а ако сакаш да поставиш тема .. обиди се да го направиш тоа малце покултурно ..
  затоа шо нема да дозволам да навредуваш други верници од други религии на база на нешто напишано во друга религија ..
  цитатите се супер за во темата за религијата на евреите .. а ако сакаш да поставиш тема .. обиди се да го направиш тоа малце покултурно ..
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom