Колку е битна висината?

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Ja метар и осумдесе и три и пол висок..И барам женска висока од метар и шеесе и пет до метар и седумдесе и три.А кога ќе се накачи на штикли да не биде повисока од метар и осумдесе и три и пол.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
189 сум висок па биле ниски биле високи се ми одговара со штикли без штикли абе се
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
Ја бев 172 цм не ми текнува ам толку 1 година дигав тегови и се уз тегови и пораснав 10 цм 182 цм сум 14 год. Сите другари останаа исти а тег немаат дигнато море каков тег склек немаат напраено значи вежбајте:)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Порано ич не ми беше гајле додека бев средношколец мада од 16 год сум 176 и се укочив тука, во мое време женските не носеа штикли така да супер ми беше... Е последно време си набив комплекс и сватив дека висината е стварно понекогаш битна поготово кога ке треба да излезеш некаде или со некоја која е 170 или 175 + уште 10-12цм штикла, a машала денешниве генерации напредни... No comment. За друштвото да не зборам 95% сите се над 185-190... Си се тешам дека сум повисок од Том Круз и Зак Ефрон :unsure:
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.013
Ја бев 172 цм не ми текнува ам толку 1 година дигав тегови и се уз тегови и пораснав 10 цм 182 цм сум 14 год. Сите другари останаа исти а тег немаат дигнато море каков тег склек немаат напраено значи вежбајте:)
Немаат врска теговите со твоето растење.
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
210
Поени од реакции
142
Арнолд е висок а билдер бил сегашниве се ниски нез зш.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.013
Имаш некој извор што би го потврдил твојот став?
Има ли извори кои го потврдуваат обратното?
--- надополнето: 10 јуни 2013 во 11:48 ---
Арнолд е висок а билдер бил сегашниве се ниски нез зш.
Затоа што ниските имаат поголема потреба од компензација преку набивање мускули поради комплексот од висината.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
А што толку се комплексиранте со висината ?? Ај некој што е екстремно низок 160-165 машко,па да му е криво за тоа,ама со 170-175 да имаш комплекси стварно не ми иде во главата.Статистички тоа е некој просек и најголем дел од мажите се на тоа ниво.
Јас сум по најновово мерење 174/175 (го фатив изгледа на 21 година последниот воз за да накачам 3-4 цм) и воопшто не ми е гајле и не се замарам со тоа.Ни на крај памет не ми е висината,нит сум размислувал за нејзе,ниту пак сум се изнервирал некогаш.
Е сега кога барам женска секогаш е тоа некоја пониска од мене,едноставно високите не ми биле никогаш привлечни.Стварно не знам дали некоја повисока сум погледнал.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Никогаш не ми била висината проблем некаде сум 182-3 меѓутоа прашањето е што кога некоја со 175 ќе акне штикла од 10 цм иако е реткост сепак се наоѓаат и високи женски...
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.013
Јас не изнесувам тврдење, тој што изнесува е должен да приложи докази.
Недостатокот на научни докази ниту научни тврдења дека одредена активност предизвикува одреден билошки ефект е доказ дека не постои таков ефект. Кревањето тегови е широко распространета активност веќе долго време - доколку предизвикуваше намалување на висината, науката досега тоа ќе го утврдеше.
 
Член од
16 јули 2005
Мислења
19
Поени од реакции
3
Висока и проблем ми е мене висината ДА:pipi:, секогаш наогам некој момци кои се пониски од мене па се мислам како да излезам да не бидеме француски пар низ град, и затоа претставува проблем ама треба да научиш да се справиш и со тој како и со сите други, ке е откажеш од штиклите и ке се префрлиш на ники потпетици иако и ова не е решение:pos2:

имам 180 а дечко ми 173! воопшто не се замарам дека тој е понизок од мене или па дека сме француски пар низ град...во хоризонтална положба ама баш ништо не се приметува :свиркам:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom