Колку е битна висината?

M

MIL

Гостин
Pa sto znam ne sakam da sum ponizok od devojka mi nekako ne mi e bas film inace mi se dopaga koa ke vidam par visoki luge zgodni... Prekrasno izgleda :back:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Висината според мене не е битна. Јас сум еве висока или поарно да речам ниска 152 па тоа не ми претставува никаков проблем.Највисокиот дечко што сум го имала беше речиси 2 метра па сега замислете ја таа разлика.Иако морам да признаам дека не е секогаш супер тоа.....
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Прилично сум многу висока за моја возраст,па и затоа сакам повисоки луѓе.Поубаво тело имаат.:smir:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Нем а врска јас сум ниска и ке ви кажат моите врсници дека не сум злобна туку зрачам со позитивна енергија сакам да сум повисок а ама немам предрасуди така да мислам дека висината не влијае...
 

VIP

Член од
20 мај 2009
Мислења
100
Поени од реакции
24
Висината според мене не е битна. Јас сум еве висока или поарно да речам ниска 152 па тоа не ми претставува никаков проблем.Највисокиот дечко што сум го имала беше речиси 2 метра па сега замислете ја таа разлика.Иако морам да признаам дека не е секогаш супер тоа.....
коа шетате некаде ако те здоболат нозе, те зима типот, те пика у џеб и те носи дома :pos: :pos: :pos:

(шала, нечеш да љутиш? :smir: )
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Па до некаде и висината е битна ... пример не изгледа баш добро ако дечкото е многу повисок од девојката (25-30цм) или пак ако таа е од него малку повисока + штикли (макар и да се иста висина)... иначе задоволен сум со моите 188цм :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не дека не е битна,ама не е ни пресудна висината(барем според мене). Плус подобро изгледа да гледаш повисоко машко со пониска женска отколку обратно,некако чудно ми е шознам..
A,Тони Паркер и Ева Лонгорија ми се толку чуден пар... Тој е крупен и висок,а таа ниска,слаба.. ситна.Ама ако си се сакаат тогаш шо ... е мојов коментар :)
Јас повеќе си сакам повисоки машки,ама да не се над 180:pipi:
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Jas sakam povisoki de4ki od mene, iako sekogas ne bilo taka... jas sum visoka 174cm toj ,,barem" 5 cm da e povisok od mene.
 

Kardasevski

Осло
Член од
4 септември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Абе не е битно Колкава разлика сте во висина!
Само е битно Висината да ти одговара со тежината
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Па добро, најидеално би било кога разликата е 10-15тина цм [нормално машкото да е повисоко]. Ама мислам дека не би требало тоа да е пресудно, и понизок од мене малце да е не би ми пречело.:toe:
 
Член од
17 јуни 2009
Мислења
84
Поени од реакции
3
Висината никогаш не ми била пресудна за ништо.
Висока сум околу 165 см. Имам другарки кои се повисоки и пониски од мене. Мене ми е сеедно. Никогаш не гледам по височина. Ама добро сега...несакам машки што се 10см. пониски од мене :toe:
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Висината никогаш не ми била пресудна за ништо.
Висока сум околу 165 см. Имам другарки кои се повисоки и пониски од мене. Мене ми е сеедно. Никогаш не гледам по височина. Ама добро сега...несакам машки што се 10см. пониски од мене :toe:
Istoto sakav da go napisam hh, i ja sum tolku visoka i ne mi smeta ali glupo mi bese nekako koga deckoto bese ponizok od mene :S
 
M

Mario Gómez

Гостин
Јас имам 184 цм, и не ми пречат ниски женски, само да не се пониски од 165 цм.:nenene:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
Јас сум 196см.
А девојка ми ја нема. А она нема ни штикли.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.625
Поени од реакции
22.438
За кој како , мене искрено не ми смета..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom