Колку ви значи насмевката?

Член од
12 јули 2010
Мислења
31
Поени од реакции
2
Насмевката ми значи најмногуу..Нон стоп сум насмеана и имам такво опкружување..Тумруци не сакам...
Една насмевка е доволна за денот да ти стане подобар....
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Насмевката ми значи најмногуу..Нон стоп сум насмеана и имам такво опкружување..Тумруци не сакам...
Една насмевка е доволна за денот да ти стане подобар....
Навистина една насмевка е доволна за денот да ти стане подобар :smir:
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Постојано се смеам, освен кога спијам. И во таква состојба може некогаш да фатиш да се смееш. :)
А за тоа колку ми значи на мене, а верувам и на сите имам една случка накратко ќе ја кажам.

Нешто тапа ми беше цел ден и вечерта требаше да одам до центар. На пешачкиот кај градска застанувам да пропуштам двајца пешаци, дечко и девојка беа најверојатно. Толку слатко ми се насмеаа што ми го разубавија денот за секунда.
 

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Ми значии мн.:wink: Сакам кога луѓето околку мене се happy.. насмеании .. едноставно убавоо ми е да гледам наоколку насмеани лица. Кога се др. насмеании и мене ми е убавоо:icon_bigg:icon_bigg..
А што се однесува до мене.. во главно сум секогаш насмеана.. па и кога не ми е до смеење :icon_neut..
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Ехх секој ден да се будам насмеан или да има некој да ме насмее, да има некоја личност само што ќе ја погледнам и од нејзината насмевка да зрачи среќа и убаво чуство што не може да и одолееш, така сакам да се будам секој ден, покрај таква личност или со таква насмевка. :pipi:
 
Член од
4 јули 2010
Мислења
15
Поени од реакции
1
Често „расфрлам“ насмевки наоколу и обожавам да сум во друштво на насмеани луѓе и луѓе кои знаат да ме насмеат. :icon_bigg
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Најчесто нормално, сакам насмеани, расположени луѓе, со искрена насмевка. Но некогаш се случува и да ми се крајно одвратни и да ме нервираат, ако сум лошо расположен :).
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Ја сакам насмевката,сакам да се бидам насмеана и сакам насмеани луѓе...така се шири позитивна енергија.
 
С

сашенко

Гостин
Последниве неколку дена сме смеам неверојатно многу ( колку се смејам јас МНОГУ Е...) и многу ми е убаво вака...Прајслес е да се смееш..
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Мене многу ми значи насмевката и секој ден се смеам и сакам и другите околу мене да ги насмеам и речиси успевам во тоа :icon_lol:
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Колку ви значи насмевката?

Колку ви е важно да сте во присуство на луѓе што се весели, кои се насмеани?
Дали една насмевка упатена кон вас може да го смени вашето негативно расположение, или колку може да влијае за да ја снема депресијата?
Колку насмевката може да ви го разубави денот осуден на пропаст?

Една мисла вика: Насмевката е крива линија која исправа многу работи.

Како е кај вас?
Колку често сте насмеани?
Една насмевка може да предизвика да ги поместам планините, да го превртам универзумот и да му удрам клоца на сонцето, да ја гушнам месечината и да ја обиколам планетата со виножито.

Секогаш имам насмевка на лицето, која ја отсликува мојата душевна состојба веќе многу долго време.
(откако им ја украдов тајната на боговите)
 
V

vlako088

Гостин
Сметам дека оној кој умее искрено да љуби т.е. оној кој во себе има љубов умее и да се смее, да нуди насмевка. За жал денес се помалку луѓе даваат насмевка на некого, а оние што ја даваат е вештачка. Љубете од срце и давајте насмевки на секого. Насмевката побудува на живост.
 
H

HITCH

Гостин
Ох, денес живот ми значи, ама денес само тажни фаци, само нервози, само стрес...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom