Колку ви значи насмевката?

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Цел еден свет.

Особено кога искрено ќе ми се насмее некој. А и јас него. Ехее.
Љубов е во прашање, секогаш.
 
E

elena.

Гостин
МНОГУ. НАЈВЕЌЕ.
Кај секој човек прво го забележувам изразот. Тоа многу ми значи/многу кажува за него. По природа сум весела и скоро секогаш насмеана, а кога и некој друг ќе ти врати со насмевка, зарем тоа не е најубавото чувство на светот? Или да се надоврзам на горенаведениот пост, за љубов се работи :)
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Искрената насмевка значи многу, некогаш и повеќе од зборови.:smir:
 

milky

битолчанка
Член од
20 август 2009
Мислења
39
Поени од реакции
2
Насмевката навистина значи многу и тоа ако е искрена и многу подобро е да си ви друштво со позитивни и насмеани луѓе ако сакаш денот да ти е убав и кколку да си нерасположен ако сите околу тебе се расположени и ти ке мораш да се смееш и ако не ти е дојдено до тоа:baeh:
 

ање.

хиперактивно дете
Член од
15 март 2010
Мислења
103
Поени од реакции
20
МНОГУ ПРЕМНОГУ НАЈМНОГУ!
Нон стоп сум насмеана и сакам кога сум во друштво со насмеани и позитивни луѓе.
Интересно е како една насмевка може да те направи да се чувствуваш исполнето и полн со позитивна енергија. :pipi:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ги мразам оние кои у глава имаат само “позитивни вибрации“ и сакаат да се дружат со луѓе кои се насмеани, ако нешто “негативно“ здогледаат вртат глава, со цел да не им се расипе насмевката и позитивната ебана вибрација!
Иначе не ми се битно дали некој се смее или не. Баш напротив сакам да бидам со оние лузери што им умрела насмевката поради некоја причина и да им направам нешто интересно ако можам, за да им се врати насмевката.
Е сега у цела ова ситуација битно е следното што на многумина јас лично им го имам кажано:
У ситуација кога нешто се слави, некаде се иде за забава или слични манифестации, ако на некого не му е по кеф денот или месецот или годината, нека не иде, зашто немора еден да им сере на десет луѓе. Значи ако идеме да се “смееме“ идеме сите заедно, и сите заедно ги ставаме проблемите дома. Утре нов ден.
 
T

theTinule

Гостин
Една насмевка и те како може да ми го промени расположението, ако е од вистинската личност нели.
Многу повеќе сакам да бидам во друштво на весели и расположени луѓе отколку на некои депресивни што се понашаат како намќори..
Јас лично сегогаш сум насмеана, некогаш повеќе, некогаш помалце ама никогаш не сум била од тие што знаат да расипат забава и да речат„абе вие си се смеете, а мене тука депресија ме мава“....никогаш и нема да го направам тоа...
Си го прочитав стариот пост на темава и си помислив: Daaaaaamn сум се сменила.
Сеа сум намќор^^
Не праам муабет со некој коа не ми се праи муабет, не се смеам коа не ми е до смеење, поубаво се осеќам у друштво на луѓе слични на мене, без разлика дали се намќори или не се.
Коа ме пука депресија не седам со луѓе, си идам дома, хоризонтала, слушалки и си пуштам .

А, и да, убаво ми е коа ќе ми се насмее некој :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Доколку е вистинска, да ми значи.
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Најверодостојна дефиниција за насмевката: Насмевката е крива линија што може да исправи многу нешта. Едноставно, кратко и јасно. Обожавам да се смеам и претпочитам да се смеам и да ги засмевам лугето околу мене секојдевно. :LOL:
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Значи и тоа многу :) Сакам кога сум во друштво на насмеани луѓе.и настојувам секогаш да бидам насмеана.Чудно е како една насмевка може да ни го разведри и најтмурниот ден :LOL:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
ништо подобро од насмеано лице :)
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
ништо посебно, секојдневие
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Завршува пола работа, значи многу :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom