Колку ви значи насмевката?

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Значи, многу значи. :)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
По природа сум многу весел човвек па така да насмевката ми значи многу, ептен многу,ме полни со позитивна енергија...Онаа ироничната онаа подмолна насмевка кај некои луѓе,е,таа ме крева од петици,ме нервира и не можам да ја смислам...
Сакам слатка,пријатана,весела насмевка која ликот го прави ведар и безгрижен и им дава на очите посебен сјај...
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Се трудам да се смеам што почесто, затоа што така се чувствувам подобро. А и насмеани луѓе често можат да ми го подобрат денот. Ако е ептен заебан ден, ни 300 насмевки не ме вадат, само спиење. Сакам насмеани луѓе околу мене, сакам да се смеам, а највеќе сакам кога ке ги насмеам луѓето и кога ќе видам искрена насмевка на моите омилени фацички.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Колку ви значи насмевката?
Колку ви е важно да сте во присуство на луѓе што се весели, кои се насмеани?
Ми значи многу. Сакам кога сум во близина на насмеани и весели луѓе. Ме релаксираат и исполнуваат.

Дали една насмевка упатена кон вас може да го смени вашето негативно расположение, или колку може да влијае за да ја снема депресијата? Колку насмевката може да ви го разубави денот осуден на пропаст?
Може!!Кога некој близок е расположен и насмеан најчесто сум и јас и една мала шала која ќе ме насмее може многу да ми влијае и да ме расположи и да ми го направи денот најубав.


Колку често сте насмеани?
Често и тоа многу често. Гледам што повеќе да се смеам и да бидам весела..
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
насмевката значи многу!сакам кога луѓето околу мене се насмеани затоа што тоа ме прави мене посреќен!и јас сум весел човек кој сака да се смее и ужива кога ќе насмее некого!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Pramnogu nemozam da ziveam bez nea mrazam luge sto ne se smeat...nasmevka rulz :) :) :) :pos:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Секој сака весело и насмеано друштво, позитивно влијание и расположение. Се трудам да се смеам колку што можам почесто и сакам да сум во друштво на насмеани личности. Сакам кога некој може да ми го измени цел ден и да ми помогне да се почувствувам опкружена со оптимизам и насмевки. Сакам кога некои луѓе знаат како да ми ми разубават некој неподнослив ден.
Она што не сакам се лицемерни насмевки, насместени како за сликање, насмевки кои повеќе ме наведуваат да помислам на лицемерност и претеризам.
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
насмевката е закон, нон-стоп се смеам и кога не ми е до смеење. едноставно Life is too serious to be taken seriously. а многу сакам луѓе кои се смеат почесто, се прави убава атмосфера, позитивна, оптимистичка ако смеам така да кажам (можда не требаше така да кажам) :vozbud:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Колку ви е важно да сте во присуство на луѓе што се весели, кои се насмеани?
Тоа ми е најбитно, сакам кога сите околу мене се весели и насмеани. Позитивни луѓе кои знаат и лошите моменти да ги направат добри, кои не мислат дека е се така црно како што изгледа. Избегавам намќорасти типови на луѓе, кои незнаат да се расположат и уживаат.
Дали една насмевка упатена кон вас може да го смени вашето негативно расположение, или колку може да влијае за да ја снема депресијата?
Насмевката може многу да направи, да ме расположи, да ми даде сила за она што ми треба...
Колку често сте насмеани?
Во главном сум секогаш насмеана. Па и кога не ми е до смеење, се смеам и на тој начин ја оставам болката зад себе.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Јас сум многу весела личност и секогаш сум насмеана.Многу се нервирам ако некој од пријателите кога ке излеземе цела вечер се мршти,лошо влијае и врз мене.....
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Колку ви значи насмевката?

Колку ви е важно да сте во присуство на луѓе што се весели, кои се насмеани?
Дали една насмевка упатена кон вас може да го смени вашето негативно расположение, или колку може да влијае за да ја снема депресијата?
Колку насмевката може да ви го разубави денот осуден на пропаст?

Една мисла вика: Насмевката е крива линија која исправа многу работи.

Како е кај вас?
Колку често сте насмеани?
Насмевката,меѓутоа онаа која е искрена и вистинска,има големо значење за мене.Јас сум по природа таква,насмеана и весела и сакам да бидам во присуство на весели луѓе.Многу ми значи кога сум нешто нерасположена или пак во депресија,да бидам со луѓе кои што ќе ме насмеат,бидејќи,ако не целосно,барем во моментот ми прави да се чувствувам подобро.Затоа смејте си се колку што можете повеќе,јас тоа го правам и супер ми е:)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
АКо имам позитивни луѓе околу мене и јас сум таква, и гледам што почесто да бидам со нив. Мразам депресии, плачења, лигавење ... Гледам и сама да ги одбегнувам, и да ги заменам со насмевка.

Инаку една насмевка можи иххх премногу да значи, аи ако е дадена од посебна личност-премногу!
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Смеата е најблиското растојание меѓу луѓето!!! слично како онаа со кривата линија што исправа многу работи! и ДА-вистина!!!!!
Насмевката и насмеани луѓе ти го прават денот, ти ја разбудуваат енергијата, ти ја билдаат волјата. . .кој сака да биде со намрштени намќори на кои им е крив светот и сите што постојат? со кез се си е полесно . . .затоа најчесто се растегнувам од уво до уво и мнооогу сум радосна кога од спроти ми идат исти такви "растегнати" фацки . . .:pos2: :pos2:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Има некој кој не сака позитивни и ведри луѓе? Не верувам:)
Сакам кога некој се смее на глас онака слатко од срце.
Сакам кога некој стои насмеан и просто не може да си ја собере устата.
Сакам кога некој мистериозно се смешка.
Сакам кога гледам дека насмевката им дава посебен сјај на очите.

Колку што може извештачена и лажна насмевка да ме изнервира, толку може пријатна, блага и искрена насмевка да игра улога во разубавувањето на тмурниот ден.

Мојата позитивност и насмеаност доаѓаат спонтано. Затоа никогаш не седнувам на маса насамо со човек кој при запознавање ми делувал негативно, затоа што не можам со сила да се смеам и да глумам позитивност.
А оние другите - кои ми се мили, ги сакам и кои секогаш сакам да ги видам (без разлика дали им е денот или не), не ми треба нешто посебно за да бидам насмеана и да им го подобрам расположението.
Оние кои ме доживуваат како личност со позитивна енергија се луѓе кои позитивно влијаат на мене:)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Колку ви е важно да сте во присуство на луѓе што се весели, кои се насмеани?
Секој сака да е опкружен со насмеани и позитивни луѓе, но не можам постојано да сум нивно пристуство. Важам за личност што се смее многу, и без никаква причина ми се случува со саати да се смеам, ама кога ќе имам лош ден, не ми е ни до смеење ни до ништо.
Имав другарка во основно што се смееше 24/7. Кој што прави, она е окезена од уво до уво. За онолку години, колку што ја познавам, ниту еднаш ја немам видено тажна или нерасположена. Ниту еднаш! Како цел живот да и` е розов. Блазе си и`.
Дали една насмевка упатена кон вас може да го смени вашето негативно расположение, или колку може да влијае за да ја снема депресијата?
Колку насмевката може да ви го разубави денот осуден на пропаст?
Може, ама потешко. Т.е. секако ќе ме расположи, само не сосема. Кога имам проблем, колку и да сум добро друштво, ми фали еден дел, секогаш го осеќам негативното таму на крајот и не можам да престанам да мислам. Значи, и не сум баш пожелна.
Една мисла вика: Насмевката е крива линија која исправа многу работи.
Да, кога е во право време и од права личност. Што тешко и ретко се случува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom