Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Srci procuka ti nego aj da doj 1 avgust da ti doj pametot ili nekoj da ti go donesi :)
Mene ne mie biten nadvoresniot izgled ama mi e bitno odnesuvanjeto kon mene i kon drugite , mrazam nonchalantni luge . Taka da ne mora da e Mr Universum ama mora da e sharmanten .
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Хмммм, кој ќе каже, не, лаже. Земете прост пример. Виртуелен контакт. Муабетите со некого, ок ви е и доаѓа време, си раменувате слики. Ама, беља! Не ви се бендисува! Одма почнуваме да се ладиме. Но да не бидам погрешно сфатена. Надворешната убавина е релативна работа. За мене не се убави само Бред Пит и невестата негова. Мене ми е убав Лени Кравиц, на пример, иако многумина блујат на него. Си имам свои критериуми и барам паметна и шармантна фаца. Значи, надворешен изглед, апсолутно да, со акцент на тоа дека убавината е индивидуална работа.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Sandra напиша:
Iskreno li ? Aj ke zboram kako sho mislam jas .. Nadvoreshniot izgled mie epten biten.. Sho ke pram jas ako nema toj izgled ? Demek ke se shetam po ulica i ke se stramam ? NELI ? posho zamisli coeko da ima pamet i da ne izgleda ubavo fizicki .. Nikoj nema da go glea toa od 10 metra.. Hmm.. zatoa najbitno mie nadvoreshniot izgled.. ako saka pomalce pamet posho ne mi treba mAZ koj moze da misli .. Sekako deka sakam mushko so pari .. Inache ke neame sloboda da prajme neshto sho sakame.. Da me nosi vo resturant ova ona.. BITNI SE PARITE BRE .. zamisli PARI da neame i MNOGU LJUBOV DA IAME ? Pfttt.. nemozam na shopping da odam od ljubov :) Sakam PARI .. Znachi Fizicki mnogu ubav i Pari .. toa e najbitno kaj partnerot ! Nadvoreshniot izgled e NAJBITEN .. neznam sho ste se zapnale za karakter ova ona.. toa e NISHTO ... !
...da...ali mome...parite i ubajnata se minliva rabota...i ko kje ti ostarit "ubavecot"...i ne daj boze ...propadnit biznisot...kje go aknis???...
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
joki напиша:
...da...ali mome...parite i ubajnata se minliva rabota...i ko kje ti ostarit "ubavecot"...i ne daj boze ...propadnit biznisot...kje go aknis???...
EEE, не !!!

шо знам, ја сум средно накај повише, битно е од све по малце да има, не да е љепотиц на универзум, али да е некое скромно убоо дејче, а таквите се најчесто они кои не ја истакнуваат лепотата но сепак ја имаат, а тоа останатото се подразбира, карактеро е битна ствар, а не после како шо вика јоки да ме третира ко џубре, за пари не ја гледам, она ке ме гледа, lol.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
joki напиша:
...da...ali mome...parite i ubajnata se minliva rabota...i ko kje ti ostarit "ubavecot"...i ne daj boze ...propadnit biznisot...kje go aknis???...
Pa parite .. nekoj pari ke gi stam na banka da si gi chuvam pa ke iam i da snema on pari .. a ubajna .. Chim ima pari ke ima pari i za operacija ova ona.. Od kaj e Julia Roberts ubava.. ili Victoria Beckham .. Pffftttt .. se znajt koj ima pari si ima moznosti !
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Нормално дека ми е битна но не и пресудна надворешната убавниа. НЕ сакам да сум со некој акреп кој е прекрасна девојка, односно карактер одвнатре, или со некоја глупа секс бомба (може али на кратко:) )
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Sandra напиша:
Pa parite .. nekoj pari ke gi stam na banka da si gi chuvam pa ke iam i da snema on pari .. a ubajna .. Chim ima pari ke ima pari i za operacija ova ona.. Od kaj e Julia Roberts ubava.. ili Victoria Beckham .. Pffftttt .. se znajt koj ima pari si ima moznosti !
Eheeej shom pravish sporedba so julija Roberts .. treba da si najdish nekoj so milioncinja ... taman taka na visoka noga da bidesh .....
Inace Parite ne mi se bitni (iako vo deneshno vreme mashkive se isto tolku materijalisti kako i zenive) posho ako ja ne si zarabtoam ke treba da cekam nekoj drug da mi dae ... gluposti... Zaraboti si sam i bidi independent, a ne da zavisish od nekogo cel zivot.

Ubavinata da e bitna ... megutoa ne e presudna ... za bilo koja osoba te provlece napocetok treba da ti bide fizicki privlecna ... pa posle mozesh da ja soznaesh vnatreshno ... ili pak dolgo vreme se druzish so odredena osoba shto i nee tolku ubava (po tvoi standardi) i ja zapoznaesh vnatreshno i si odgovarash extra ... togash fizickiot izlged stava vo pozadina.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Порано мислев дека сите луѓе (зборувам за машките) дека им е важен надворешнит изглед.Али сеа коа ќе видам некоја добра типка, а во понашање е за никаде значи е глупа, си викам колку сака нека е убава со оваа ништо не бидува.:kajg:
Треба малку памет да се има.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
toa deka cokoladoto ne se "osuduva" od pakovkata kaj mene ne vazi
so ako "curata" e pametna a ima faca na isplasena ververicka hehe,
ako e glupa a ubava moze a ako pak nema smisla za humor ic ne moze
znaci jas sum za toa deka fizickiot izgled mi e najvazen
 
Член од
5 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Jagotka напиша:
Normalno e deka fizickiot izgled e vazen pa i presuden no nemozam da kazam deka e toa taka 100%- primer jas se zaljubiv vo tip sto na pocetokot ne mi se svigase ama bas ic, nisto ne me privlekuvase..
Kako da mi te znam od negde a,aj kazi koj e tipot so ne te privlekuel,tuka sega vednas:)pred cela javnost:icon_lol: I so se desi posle toa?
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
важно е барем малку да биде убава до мера на симпатично девојче. Искрено не можам да сакам некоја многу грда макар и да е најдобрата во светот. Таков сум едноставно. А и мислам дека 90% од девојчињата се убави така да не би требало тогаш во глобала да биде важен надворешниот изглед. А што се однесува до девојчињата, исто мислам дека не би требало да е проблем за надворешниот изглед бидејќи 90% од машките поседуваат надворешна убавина... за жал јас не сум меѓу нив :( :( :(
 
Член од
5 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
E prijatele so samokriticnost poseduvas bravo,u pravo si za toa deka nemora da koj znae kolku ubavo devojceto no sepak si stojam na svoeto deka so gabor ne bi mozel da se setam ama bas nigde,a deka nie makedoncite sme edna od poubavite nacii tuka si u pravo eve i Jagotka ke potvrdi,neli Jagotce!?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
KaiTekk напиша:
важно е барем малку да биде убава до мера на симпатично девојче. Искрено не можам да сакам некоја многу грда макар и да е најдобрата во светот. Таков сум едноставно. А и мислам дека 90% од девојчињата се убави така да не би требало тогаш во глобала да биде важен надворешниот изглед. А што се однесува до девојчињата, исто мислам дека не би требало да е проблем за надворешниот изглед бидејќи 90% од машките поседуваат надворешна убавина... за жал јас не сум меѓу нив :( :( :(
Секогаш се почнува од оние „не толку убавки“ девојки. Не можеш веднаш да преминеш на некоја од оние „убавите“. Има време, млад си... Така да, не се летај одма и не размислувај секогаш на големо. :wink:
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Acid напиша:
Секогаш се почнува од оние „не толку убавки” девојки. Не можеш веднаш да преминеш на некоја од оние „убавите”. Има време, млад си... Така да, не се летај одма и не размислувај секогаш на големо. :wink:
Да де искуството го прави своето. Браво Ацид добар совет . Јас се согласувам со тебе. Никогаш не се летејте за првиот или првата, сигурно има и пубави, па мора да е убав или убава - ако не е откачувај одма!:bip:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Нате напиша:
Да де искуството го прави своето. Браво Ацид добар совет . Јас се согласувам со тебе . Никогаш не се летејте за првиот или првата сигурно има и пубави па мора да е убав или убава ако не е откачувај одма!:bip:
Не реков да „откачуваш“ одма. Челикот мора да се кали... Значи, ако си некој што сака убави девојки, а не е „женкар“, лепотан или искусен (како KaiTekk) - тогаш ќе мора да почне од некоја понеубава за да стекне малку искуство. Потоа, може да премине на малку поубава, па на уште малку поубава и се така... ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom