Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
pa mi znaci da ima nekoe dobro gze ili sto znam da bide dobro graden.ko sto vie muzite gledate super zgodni curi pa i nie zenskite sakame da brkneme nekoe dobro parce hahah
abe dobro ke bide da izgleda HOT SAMO STO NE E VAZNO SE DO IZGLEDOT TREBA DA IMA KARAKTER DA STOI CVRSTO NA ZEMJA I DA ME POCITUVA
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
како повеќе сакате, на изглед или душевно

Прашањето ми беше: повеќе ја сакате личноста зависно од нејзиниот карактер и според тоа како таа се однесува кон вас или пак само нејзиниот физички изглед. Искрено, мене ми се случило девојчиња кои ми се свиѓале и по неколку месеци откако ќе дојдам во контакт во нив одма да ми се отсвиѓаат бидејќи ќе сватам дека немам никакви заеднички карактерни особини со нив.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
До кога вакви теми?
Нормално, и на изглед и душевно.

Ама секогаш изгледот се забележува прв. Душевната страна се открива малку подоцна.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ke izlazam ako kazam deka ja gleam dusata samo ne mi e vazen izgledot,vazen mi i te kako,ama sekako deka na dusata i davam prednost,ama da ne e tipot kvazimodo
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
многу е важен и надворешниот изглед...секако...па да не се "тие" преубави очи....:wub::) но нели велат дека очите се огледало на душата така да-кога сакам некого, мислам дека повеќе сакам душевно...го сакам поради тоа што е...го сакам неговиот дух, самото негово присуство...неговата смисла за хумор...па ваљда нема да се заљубам во неговото тело :)
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Кога се заљубуваме во некого, се заљубуваме во неговиот/нејзиниот карактер. Изгледот, помалку или повеќе игра улога, но сепак, душевната поврзаност ја темели љубовта на една кон друга личност.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
ThugProphet.. Da vo pravo si.. Se zaljubuvame vo karakter.. Samo ti ne mi zbori deka izgledot igral uloga vo toa.. Zasto ke te teram da se potsekas na bivsata a nejkam :lol:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
прво те привлекува физички.. па се запознаваш.. муабетче едно друго.. ако одговара караткер.. одлично :wink:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
ThugProphet.. Da vo pravo si.. Se zaljubuvame vo karakter.. Samo ti ne mi zbori deka izgledot igral uloga vo toa.. Zasto ke te teram da se potsekas na bivsata a nejkam :lol:
Оти?? Што и фали?? Баш таман ко што сакам!!!! Широчко облечена.. Мммммммм!! This is the town where the clowns get down baby :):):):):)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
ThugProphet u siroko i baba mi da ja oblecam ke te pali? Ne seri brat.. Karakter e toa pravoto aloooo.. A inace DOTICNATA OSOBA bese poruzna od baba mi ;D
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
ПРЕДУСЛОВ за некој да биде со некого најпрво е физичкито изглед ... и тоа е факт ... колку и да биде убава девојката ... ако за 2 дена ти каже "ансвер те бара" или тотално немате муабет ... тогаш изгледот ќе кажеме дека е небитен ... (Штое парадоксално на горенаведеното до некаде) ... затоа сметам дека најпрвое изгледот а потоа се гледа внатрешната убавина кај човекот,убавина која е еквивалент на вашите потреби.
Убавина без дух = врска предусловена на неуспех
Дух без убавина = врска предусловена на неуспех
ДУХ + УБАВИНА = ЉУБОВ
 
Член од
1 август 2006
Мислења
145
Поени од реакции
2
Sto ke mi e de4ko koa nema nikakov karakter?Mn.mi e vazno kako se ponasa so mene!A ubavinata...kako sto se veli:ne e se do ubavinata,treba da se pogledne i vo dusata!Ne vikam deka ne ja gledam i ubavinata ali,nekako mi e vazen karakterot,dusata...!!!
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Важен ми е физичкиот изглед ама и тоа што е внатре во човекот,но прво физичкиот изглед
не ме заебавајте дека физикусот не е битен како иначе би те привлакла/кол или ќе си шеташ габори за рака али брате има душа бе карактер има дај не заебавајте
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Што знам мислам дека не е толку битен самиот изглед,колку што е битен шармот.Има луѓе кои физички и не се нешто нај нај,но затоа имаат шарм и тоа едноставно ги прави привлечни и убави.

А се разбира дека внатрешната убавина е најважна.Тоа не ни морам да го спомнувам.Ако карактерот не му е како што треба,нема шанси да започнам врска со таа особа.Сакам дечко на место,а не некој идиот кој главата ја користи само за рамнотежа.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
За да ме привлече на почетокот нормално дека е пресуден физичкиот изглед, зошто јас од прва секако дека не му ја знам одма душата. :) Значи за да стигнам до тоа да го запознаам внатрешно, треба прво да ме привлекува надворешно...

Подоцна, кога веќе ќе стане збор за заљубување... Секако дека ќе се вљубам во неговиот карактер, во неговата внатрешна убавина, во она што е, а не во она како изгледа... Ама сепак, и понатаму ќе си остане привлечен за мене. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom