Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Е како не битен физичкиот изглед, ајде биди у врска со некој гроб:lud: . за да постои љубов мора да постои и физичка привлечност. Е сега за оставрување на долга врска не само битно физичкиот изглед ама многу значи
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
IVA_SKORPIJA напиша:
bravo za tebe i tvojot stav taka e:icon_lol: ama ti sto menjas za da ubies monotonosta
па спомнав погоре али еве пак
да се трудиш да не искачаш на исти места нон стоп, да и покашуваш колку ти значи пред другарите да не бидеш нон стоп ладен спрема нејзе , да бидеш инвентивен во облеката , и многу други работи што ќе допринесат да и е секогаш интересно и убаво што е со тебе. многу е битно покрај нејзиното мислење да имаат добро мислење и нејзините другари и другарки
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Vo sekoj slucaj mi e biten megutoa ne premnogu.Sega ne mora da bide devojkata najubava vo svet ma sepak treba da poseduva nesto,bidejki ne se dovolni samo karakter,sarm,humor i slicno,potrebna e nekakva ubavina iako se vika deka sekoj e ubav na nekoj nacin.
 

+BaltaZaR+

The DeviL Ÿф±
Член од
7 јуни 2006
Мислења
72
Поени од реакции
1
хехе не бил важен физичкиот изглед
еј имам добра идеја! кој ќе каже дека не му е битен физичкиот изглед на партнерот од сеа ќе му даваме упад за во гратска болница за на очно и кога ќе ни потврдат дека гледа како што треба тогаш ќе му пуштиме некоја девојка/дечко што би личел/а како да му избегал/а на гробарот од под лопата и ако го/ја одбие тогаш ќе му дадеме вечен бан на форумов зашо лаже!!! :star:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А да ти дадам упут да прочиташ погоре коментарите и да видиш што всушнот мислат па потоа да мрчиш?
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Vazen e ama ne mnogu. Vazno e licnosta so ja sakas da e dobra, da imate slicni interesi itn. ama sepak nikoj ne bi izleguval so Kvazimodo pa kolku saka neka e dobar toj.
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Acid напиша:
Јас уште одамна го имам сфатено тоа, поентата е вие да го сфатите. :wink:

Непобитен факт е дека во глобала жените се тие што се летаат по пари (коли, накит...), а мажите - по добар изглед.

Не сум во право?
Па што видов јас кај тебе ?
Пари не!
Кола исто не! Накит не си ми купил па пак сум со тебе:je: !Така да не збори во глобала сите не се исти! Мене ми е важен изгледот нормално но има и побитни работи ! Што ако е некој лепотан ако е шупак по природа?:lud:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
abe da ne vi e vazen izgledot(poveke vi se vazni fraerite so skuter i so pari)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Нате напиша:
Па што видов јас кај тебе ?
Пари не!
Кола исто не! Накит не си ми купил па пак сум со тебе:je: !Така да не збори во глобала сите не се исти! Мене ми е важен изгледот нормално но има и побитни работи ! Што ако е некој лепотан ако е шупак по природа?:lud:
Сите не се исти, ама во глобала се исти. Ти може не си видела пари, ама си видела потенцијал за пари. :)
 
Член од
9 јуни 2006
Мислења
13
Поени од реакции
0
Normalno e deka fizickiot izgled e vazen pa i presuden no nemozam da kazam deka e toa taka 100%- primer jas se zaljubiv vo tip sto na pocetokot ne mi se svigase ama bas ic, nisto ne me privlekuvase..
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Jagotka напиша:
Normalno e deka fizickiot izgled e vazen pa i presuden no nemozam da kazam deka e toa taka 100%- primer jas se zaljubiv vo tip sto na pocetokot ne mi se svigase ama bas ic, nisto ne me privlekuvase..
Епа како се заљуби во него ако не те привлекувало ништо? Мора нешто да те привлекло.
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
...надворешниот изглед играт некоја минимална улога...најчесто некој ни привлеквит внимание со физичкиопт изглед...али не морат да значит...типот шо го сакав на времето ненормално...не ми се сфиѓаше ни капка...дури и ме нервираше...а за изглед да не прајме муабет...сфе само маани му најжвев...али љубовта не глеат то..
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Pa vaka. Najprvo me privlekuva nadvoresniot izgled, a ponatamu ako mu e karakterot kako sto treba togas po4nuva i toa da me privlekuva. No ako ednoto od ovie dve stvari ne me privlekuva mislam deka vrskata nema da bide kako sto treba. Porano sekogas si mislev deka nadvoresniot izgled nikogas ne e vazen, no sega mislenjeto mi e poinakvo. Jas licno ne mozam bez ovie 2 raboti. Se razbira deka ne baram nekoj kujznae kolku ubav, ali barem da li4i na nesto.
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
49
Поени од реакции
6
Ако неможеш да понудиш,не ни барај.да си го поставиме обратно прашањето?дали ние сме за некој ОК????Шо би рекла Сакине од М2,не суди со очи,нека суди душата,али пак за да суди душата мора да прошараме со очите,шо би рекол директорот мој :очи се за гледање не за шекер лижење!!!!
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Iskreno li ? Aj ke zboram kako sho mislam jas .. Nadvoreshniot izgled mie epten biten.. Sho ke pram jas ako nema toj izgled ? Demek ke se shetam po ulica i ke se stramam ? NELI ? posho zamisli coeko da ima pamet i da ne izgleda ubavo fizicki .. Nikoj nema da go glea toa od 10 metra.. Hmm.. zatoa najbitno mie nadvoreshniot izgled.. ako saka pomalce pamet posho ne mi treba mAZ koj moze da misli .. Sekako deka sakam mushko so pari .. Inache ke neame sloboda da prajme neshto sho sakame.. Da me nosi vo resturant ova ona.. BITNI SE PARITE BRE .. zamisli PARI da neame i MNOGU LJUBOV DA IAME ? Pfttt.. nemozam na shopping da odam od ljubov :) Sakam PARI .. Znachi Fizicki mnogu ubav i Pari .. toa e najbitno kaj partnerot ! Nadvoreshniot izgled e NAJBITEN .. neznam sho ste se zapnale za karakter ova ona.. toa e NISHTO ... !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom