Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
па искрено ми значи многу зш битно е ... мразам кога излегува со иста облека ист мирис исти привезоци после некое време ти стаува монотоно, јас секогаш се трудам да бидам во нешто друго
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Moze sum pisal ali daj uste ednas..pa pomalku od vnatresniot ali sepak vlijae:)
 
Член од
20 февруари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
2
da be ..sekogas vikat ne e vazen nadvoresen izgled..i ne se vazni parite ni kola ni rabota ..se bilo vo vrska so srceto i ljubovta...ama realnosta e druga huh... skoro site lazat :D :D :D @_@
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Викаат НЕМА ВТОРА ШАНСА ЗА ПРВ ВПЕЧАТОК, така да за мене ке кажам дека прво што забележувам е надворешниот изглед, но не и пресуден.Кога ке навлезеш малку повеќе во неговата личност и кога ке сватиш дека не е тоа што мислиш, се разочаруваш и идеш понатака....
Убаво е да најдеш некој што ке ти се свиѓа на изглед и во душа!
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Доволно ми е да е симпатичен, така што не многу. Ако има шарм, нема проблеми...
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Moram da vi kazam deka edinstvenata licnost vo koja sum bila zaljubena voopsto ne mi se svigase fizicki na pocetokot. Ni najmalku ne mi bese ubav.... no otkako imav moznost da go zaponaam i da dzirnam vo negovata dusa, mi stana najubav na svet! Za razlika od nekoi drugi koi mi bile preubavi-fizicki.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Да нема влакна на јазик.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
nadvoresniot izgled ne e presuden no e biten bidejki od nego se pocnuva.Nikoj ne bi bil so nekoj sto ne mu se dopagja,ne go privlekuva fizicki.Ne e presuden bidejki ona so sto edna licnost bi mi vlegla pod koza e muabetot,ona sto go misli i pravi,pa taka da nadvoresniot i vnatresniot izgled dokolku se zadovolivi e sovrsena kombinacija.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Да нема забуна сите бараме некоја лепотица за девојка ама мислам лепотица и сабајле кога ќе се разбуди да е убава а не ко коњ а вечерта пред тоа си јавидел ко бомба.Ама јас мислам дека мажитекога треба да бираат животна сопатничка не сакаат такви некој ептен убави не го појше гледаат каква е девојката но кога е само девојка во прасање се разбира пресуден е изгледот.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Flik напиша:
па искрено ми значи многу зш битно е ... мразам кога излегува со иста облека ист мирис исти привезоци после некое време ти стаува монотоно, јас секогаш се трудам да бидам во нешто друго
bravo za tebe i tvojot stav taka e:icon_lol: ama ti sto menjas za da ubies monotonosta
 
С

Сатори

Гостин
За некој да се заинтересира за некој друг , физичкиот изглед е пресуден , ама ако зборуваме за врска тогаш игра помала улога , така да зависи на кој до што му е!
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Абе не може без изглед. Не би ни излегла со некој кој плаши птици. Али не е пресуден изгледот за врска.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Mi znaci ama ne e presuden nadvoresniot izgled.Pa ne mi treba mene decko za na zid da go zakacam i da go gledam samo.Mnogu povazen e karakterot,da mozese da porazgovaras i sl.
 
Член од
5 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Lady Satori напиша:
За некој да се заинтересира за некој друг , физичкиот изглед е пресуден , ама ако зборуваме за врска тогаш игра помала улога , така да зависи на кој до што му е!
Abe ajde,za da se zainteresiras za nekogo fizickiot izgled ti e presuden neli,onaka samo za muvanje bitnoe,a za da bides u vrska so nekoj nemora da e dobar treba da bide nekoj gabor:ija: pa da nemozes ni na kafe da iskocis so nego,pa da vikas zaso lugevo begaat.Aj da ne se lazeme biten e fizickiot izgled i toa mnogu,so prikaznite od sekakov tip deka ti prvo dusata na covek mu ja gledas ne sme mali deca da se lazeme
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
hehe fizicki izgled so bi rekol Zdravko Colic lepota je prolazna a ti bezobrazna hahahha
ok e deckoto da e simpaticen no ne e presudno da ja se zatreskam u nego so da ti kazuvam da nemozam da spiam a on da ne me smirgla
sakam ko prvo da ima ponasanje karakter pa se drugo po toa ali ne da bide ruzen ili nekoj grobar
 

Kajgana Shop

На врв Bottom