Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
При запознавање, пуштање, првиот чекор-убавината ми е најбитна. Шкртам и шарм и хумор и се`, ако не е убав нема да ме привлече да го пољубам, па камоли да размислувам за врска.
Е сега, ако ми се допаднал надворешно, а и ни иде комуникација, има добар карактер, тогаш веќе е материјал за врска.:)
Ако тоа не се погоди-терам даље.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Сите го гледаат надворешниот изглед, да не се лажеме...
А парите ги гледате ли? :)
(Знам дека ќе одговорите НЕ, ама барем еднаш (вие жените) имајте доблест и бидете искрени :wink:)
Da ne se lazeme ama i mazite go gledaat toa, realno ako zborime. Jas uste ne mozam da gi svaam tie devojki koi gledaat koj kolku pari ima i neznam sto kolaa, bla bla. Ednas ke svatat deka seto toa e prolazno parite ke se potrosat i kolata ke se izvozi i pordade da kazeme, toa sto ostanuva e partnerot do tebe, negoviot karakter koj go sakas i ona sto te smee kaj nego.
A izgledot , parite i seto toa e minliva rabota, relativna , denes imas utre ne.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Е баш во последно време, се осигурав дека внатрешноста е пресудна, дефинитивно.
Размер, внатрешност:надворешност - 9:1.
:)
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
највеќе сум исполнет кога некоја ме чека со раширени раце и сака да биде искрена спрема мене - значи душевно.
највеќе сум среќен кога некоја ме чека со раширени нозе и сака да ме ебе - значи изглед :)
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
kombinacija od dvete,fizicki izgled i dusa , no prv vpecatok sekogas e fizickiot izgled, normalno ....
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Нормално дека на прв поглед ќе глеам да биди убав..Не мора лепотан, ама доволно убав за да ме привлечи...Некогаш не е потребна голема убавина..Едноставно некој луѓе имат харизма, шарм и ѕвезда шо им даваат посебен шмек..А за даље се знај..Мора да биди и внтарешно убав..
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
kolku mnogu vi e vazen nadvoresniot izgled kaj vasiot partner,mnogu velat deka vnatresniot mnogu poveke znaci i od nadvoresniot,no toa ne znaci deka nadvoresniot ne e vazen neli? sto mislite?

Najdobro e da gi poseduva i dvete...
Ne moze da mi se sviga tip koj fizicki e super, a duhovno prazen i obratno:nesvest:
Sepak, prednost mu davam na duhovnoto bogatstvo......
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Pojke sakam Fizicki izgled,ako e krenata ke ja skrotammore glup :pos:
 
С

Сатори

Гостин
Многу ми е важен изгледот од проста причина што треба да ја гледам таа личност покрај мене, да имам нешто со неа и итн. итн.
Никој не се заљубува само во душата...клише, и тоа неосновано и процирно клише.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ми значи само како пропратна комбинација со карактерот.Што ќе ми е глупав убавец?:)
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
А шо ке му прајш на паметен грдавец:pos:
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Не ми е битно да е убав колку што ми е битно да осетам привлечност,шарм.Ако постои хемија,супер.Најчесто уште при првата средба можам да спознаам дали би ми одговарал.Како?...Не знам.А за карактерот,нормално дека ми значи.Искреност,посветеност,комуникација,доверба,толерантност-клуч за успешна врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom