Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.858
Поени од реакции
18.559
Можда физичкиот изглед ја дава првичната слика за личноста која што ми се свиѓа, но за да таа личност ми стане "партнер" мислам дека побитно е да си го имам муабеот со неа.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Па онака нека има големи:

цициња
гзенце
па и фаца може, мислам не голема, симпатична :pipi:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.666
Многу ми значи физичкиот изглед. Првите впечатоци се однесуваат на физичкиот изглед. Ако не ми е убава - нема искрена иницијатива.
Откако ќе констатирам дека типката има соодветна (привлечна) надворешност, ќе продолжам со потрага по некои нејзини квалитети кои не се толку очигледни.
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
За прв впечатот да битен ми е надворешниот изглед.... за понатаму дефинитивно побитна ми е внатрешната убавина, сепак да можеш да се разбереш, да си имаш муабет... што ќе ти е некој убав глуп лигуш :toe:
 
O

Out Boy

Гостин
Изгледот значи... прилично. Надворешноста е порта за влез во внатрешниот, светот на мечтите и страстите. Сепак, за мене очите се пресудни. Преку нив, јасно, како во огледало може да се види душата на другиот. Очите никогаш не лажат. Тие секогаш ја кажуваат вистината. Очиња, бистри и длабоки, полни со копнеж, а смирени. Такви очи -ме хипнотизираат. Очиња, како на љубеното мое Вонземјанче :back:
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Секако како прва привлечност мн е битен физичкиот изглед но не е се во тоа ако не оди понатаму не оди.... а па и некој да го знам дека е супер на карактер а физички да не ме привлекува се е за џабе....во принцип личност шо не ми остава прв впечаток нема да ми значи ништо понатаму
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
на почетокот многу....можеби доминантна за девојката да ми го привлече вниманието , да ми се засвиѓа !!! После ако таа симпатија се претвори во нешто повеќе , ако се роди љубов...ако ја засакам ја гледам со други очи. други работи ми се битни...физичката убавина некако се маргинализира како критериум!
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Kako sto veke drugite se izjasnile i jas go delam svoeto mislenje kako niv...normalno koga so nekoj sakas da si vo vrska ne go zabelezuvas negoviot karakter, tuku prvoto so ti paga vo o4i e izgledo..pa posle sledi karaktero:smir:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Па нормално значи, она внатрешна лепота џиги миги...не важи баш. Тоа на втор и трет поглед.
Секој уосталом си бара според себе, својата надворешност.
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па првен надворешниот изглед после карактерот
 
Член од
7 јануари 2010
Мислења
28
Поени од реакции
1
колку и да бистриме политики карактер, личност и душа, да бидеме искрени(посебно ние мажите), доволно е да се појави некоја убава и згодна цура и сите филозофии да паднат во вода. Секако дека со продлабочување на односите и за врски на долги стази и карактерот е битен, ама сигурно не би бил со некоја што не ме привлекува барем малце и која во мои очи нема добар надворешен изглед(без разлика дали се работи за врска или one night stand)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Жената е трофеј, а на трофеите поентата им е да се доказ и покажување за некој подвиг.
Оваа ја ебам бе - е многу важен сегмент од комуникацијата на машкото со светот.
Така да убава жена е нужност.
Да не навлегувам во тоа дека сакам и да муабетам со девојката, ќе ја уништи тоа првичната поента на постов.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
МНОГУ. Сепак би било пожелно да бидеме слични. Иако спротивности се привлекуваат, ама тоа по карактер. Физички, ЈОК.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не мора да е некоја Playboy цура, ама сепак секое машко сака патнерката да му изгледа складно, секси и да биде таман, по негов вкус :)
Не дека изгледот секогаш значи се во врската, но пожелно е (барем од моја гледна точка), изгледот да биде сличен на карактерот, што ќе рече, да ми одговара :)
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Не мора да биде некоја убавица или секс бомба,само да не биде многу грда,
просечен изглед со карактер каков што јас сакам би било океј :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom