Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

А

Александра Д.

Гостин
Доколку некој не ме фасцинира карактерно, физичкиот изглед не му помага...:toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Воопшто не ми значи...Дур е убав и згоден, it's fine with me.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
ми значи надворешниот изглед на партнерот многу затоа што прво кога се запознавме се гледа тоа дали ти се свиѓа или не дали ме превлекува па после карактерот негов
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
kolku mnogu vi e vazen nadvoresniot izgled kaj vasiot partner,mnogu velat deka vnatresniot mnogu poveke znaci i od nadvoresniot,no toa ne znaci deka nadvoresniot ne e vazen neli? sto mislite?
OUT : 60% / IN : 40%

(note : ова е мое мислење за другите)

Инаку јас гледам 50/50 :)
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
па прилично ми значи...имам ептен чуден вкус и многу работи во врска со нарворешен изглед можат да ми сметат...па дури знам да изгубам интерес ако до толку ја утни работата :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Па на моја возраст нормално е да ми значи изгледот, ама сепак не го изоставам и карактерот :smir:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Важен ми е физичкиот изглед ама не и пресуден за да започнам врска. Доколку е убав а карактерот не му е добар џабе. Во проценти би изгледало:
Физички изглед:55%
Карактер:45%
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
паааааа.... све да биде у границите на нормалата...
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Секогаш на прво место ми е карактерот.Физички не мора да биде којзнае што ама барем да биде симпатичен.Сепак не би можела да бидам со некој ептен што не ми се свига физички,па незнам колку да е паметен и добар:)
Најубаво комбинација од двете.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
iskreno mene najbiten mie fizickiot izgled mora prvo da ti se dopaga da te privlece pa posle da go zapoznaes karakterno taka da preovladuva na prvo mesto fizickiot izgled:wink:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Најпрво ми е физичкиот изглед :kesa: Нема што да лажам, па секако голема улога игра и карактерот :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Многу. Два пати се изгорев да се зацапам во нешто настрана од изглед, и повеќе не... Барем засега на овие години.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Не дека нешто претерано ми значи ама ипак ми значи.Физичкиот изглед е предуслов отсокчна даска за почеток на една врска.Прво се почнува со физичкиот изглед, а потоа доага до карактерно запознавање мегу себе.Во последно време можеби физичкиот изглед ми стана и пресуден:kesa:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Сум кажал и пак ке кажам :)

Џабе лепота ако нема карактер ;) така да ... И *ружна* би земал ако е асална
 

Schatzi

Sleeping Beauty
Член од
1 јули 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Физичкиот изглед ми е важен но не е доволна причина за да не започнам врска..Доколку карактерот му е добар а физичкиот изглед не..не ми смета иако би сакала барем да е симпатичен..а доколку е убав а карактерот не му е баш најдобар..ништо не му помага..сепак карактерот е дел од човекот..:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom