Количката која ја менува фудбалската историја во Кочани

Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
И гледате утре реклама на Сител:
"Од досегашното искуство со локалните избори се покажа дека граѓаните нудат исклучително квалитетни предлози и проекти, затоа што Вие најдобро знаете што вие најпотребно за подобар живот.
Вашите идеи се реализираат во сите градови во Македонија.
Вие предложивте ние остваривме!

Идејата да се доведе количка за обележување терен во Кочани беше на Трпе Трајковски, дипломиран градежен инженер.

Вашите идеи и нашиот збор даваат резултати!
Испракајте ги вашите идеи по интернет на:
преку е-маил адреса: lokalniprogrami2013@vmro-dpmne.org.mk,
преку пошта на адреса: ул. Македонија бр. 17 а, Скопје
преку директна достава во седиштата на Општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ.

Нови идеи за нови успеси!
ВМРО-ДПМНЕ"
Идеата се вика Количко узми ми невиност!
 
П

Пепси_

Гостин
Глеј теренот позади, како playground за кртови ама битно ќе обележуваат со количката :pos:

http://www.athleticfieldmarker.com/products/featured-products/titan-powrliner-4950-powrdriver-complete-athletic-field-marker.html

Чисто за споредба што се користи во Европа за обележување терени а што кај нас (донирано и тоа)
Оваа е многу модерна у трошок ќе ги ставе,немаме пари ние до толку за нафта/бензин,ќе си туркаме за почеток. После кога ќе тргне во новата сезона пари,спонзори едно друго ваква ќе набават. :ROFLMAO:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
браво за сликиве се убив од смеење :D
иначе коа го глеам видево... го знаете оној момент кога тебе ти е срам наместо тој што го гледаш ? :X3:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Грујо не е сликан со количката ?:pos::pos:
Aaa грујо како што слушнав бил некаде зафатен на друго место, се отворало чоколадо па кинел целофанот :rolleyes:
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Бруки :facepalm: Срека на факултетов мој малку студенти има, иначе не е за кажување од каде сум :tapp:
 
M

MrzaRules

Гостин
Ај нека видат на долната страна на количката да не пишува случајно MADE IN CHINA :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom