Кои филмови и серии ќе ви останат во душа?

.

  • .

    Гласови: 4 66,7%
  • .

    Гласови: 2 33,3%

  • Вкупно гласачи
    6
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 ноември 2009
Мислења
14
Поени од реакции
4
Од филмови Black Hawk Down, Armageddon и Terminator (свите делови) и уште некој... моментно не ми текнуе. Ааа да, и Russian Institute (all lessons).
Од серии Frasier, Sledge Hammer, Everybudy Loves Raymond, House M.D. ... како и цртаните серии Tarzan, Smurfs, Ben 10 (+Alien Force)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Empire of the sun e film od 1986 sum go gledal koga bev 11-12 godini i od toj den filmot mi e najomilen zasto se vidov sebe si u filmot.
The last unicorn isto taka film od 1984-6 ushte kako dete placev na crtaniot film na krajot :)
Twilight Samurai 2004 godina zasto pak se najdov u filmot.

Serija Star Trek site generacii. Raskazuvacot od rani 90ti na MTV1
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
Филмоби:Xman...Distric 9....Resident Evil 1,2,3...Coraline....9....Cloverfield.....Corpse Bride....The Blair Witch Project....и уште некој :)
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Gone with the wind (Јас и Скарлет имаме толку многу заеднички работи :smir:) од филмовите.

Thorn Birds (Птиците умираат летајќи), Babylon 5 од сериите.:back:
 

FindAnsweR

Still Newbie
Член од
18 ноември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Најдобри филмови што имам гледано: Терабитија, X-man(сите делови), Sphere, The Saints и уште многу други што ги имам гледано одамна ама сум ги заборавил.
Најдобра серија до сега што имам гледано е ,,HEROES".
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.072
Поени од реакции
4.720
Најдобри серии:
Ѕвездени патеки, Изгубени, Истрага на местото на злосторството (сите серијали ама најмногу Мајами), НЦИС, ЈАГ и 24.
Најдобри играни филмови:
Терминатор, Ѕвездени патеки, Сабјарка, Падот на Црниот сокол, Господарот на прстените, Војна на световите, Спасувањето на војникот Рајан, Малцински извештај, Пиратите од Карибите, Ејс Вентура, Лажго, Страшен филм итн.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Серии кои ке ми останат во паметење:
Twilight Zone
The Outer Limits
Baywatch
The A Team
Наше Маало
Rebelde Way
Отпишаните
Star Trek
Friends
CSI
24
LOST
The Simpsons
Beverly Hills
O Clone
X Files
Аларм за Кобра 11,Медикоптер 117,Рекс
Alo Alo, Only Fools and Horses, Mr.Bean
According to Jim, Los Serrano
Dream Team,Среќни Људи,Бољи Живот
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Од филмовите дефинитивно ќе ги памтам: Томи бој, Бетовен, Faceoff, 2012, Deep impact, Armagedon, P.S I love you, The notebook, Say Yes, Зелената милја, другиот со Том Хенкс коа живее на остров не ми текнува на насловот, сите делови од Гол пиштол и Топер Харли, Волци и Заведени (наши филмови кои ги знам на патем сите дијалози и реплики :)) и има уше неколку али норламно не ми текнува.

А од серии, ќе ги издвојам: Каминоџии,Жикина династија, Салон Хармони (мислам така се викаше нашата серија), Погрешно време, Хаус...ај доста се.
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Серии:Seksot i Gradot,24 casa,
Филмови:далеку од овде со Никол Кидман,Човекот во оган со Дензел Вашингтон и комедијата Јенки и Зулу.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Хух, многу се. Од каде да почнам? :tv:

Серии: Rebelde Way, CSI:Miami, Отпишани, Prison Break, LOST.
Филмови: Lord of the rings 1,2 & 3, Resident Evil 1,2 & 3, Mr.Bones 1 & 2, American Pie(сите делови), Police Academy(сите делови), 300, The last samurai, Road Trip 1 & 2.... и да не одам понатаму, ептен многу филмови се...:wink:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Моментално стигнав до финалето на Сикс Фит Андер уште неколку епизоди останаа.

Незнам дали ќе можам да си дојдам на себе, па овие се луди бе...толку торгателно нешто во животото немам гледано, ме тргона (разнесе) серијава...Толку "реална' и поинаква за разлика од другите копи паст серијали она што ќе го видите во оваа серија нема нигде да го видите!

Толку болку и трагедија а сепак со многу чуства и многу добро склопено.
Серијава ме скрши и воодушеви воедно неверојатно искуство...Секоја што ја нема гледано пропушта премногу!! Оваа серија може да ви го смени животот...сериозно. Најголемото достугнување во кинематогарфијата кога се во прашање сериите без конкуренција..

П.С Предупредување за оние почуствителните да ја заобиколат.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
618
Серии : The Sopranos

Филмови : Lord of the Rings, I'm a Legend, Departed.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom