Кои градови се сакaат меѓу себе?

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Абе мислам дека Охрид и Битола многу си стојат во пријателски односи..но исто така и Охрид со Скопје си се имаат..(мое мислење)
 
F

fantomX

Гостин
Со сета почит, ама за да кажеш какви се поголемиот дел од скопјани, истите треба да ги знаеш. Ти си запознал само група нафурани навивачи и мислиш сите се такви. Да, да, секоја вечер кај нас се организираат паради со навивачки групи и ги вреѓаме „сељаците“. Факт е дека поголемиот дел скопјани немаат ама баш никаков проблем со другите градови, а не се ни замараат со тоа.
И јас сум имала понекое лошо искуство со охриѓанки и битолчанки, почнаа да пецкаат и дофрлаат за нас „идиотките скопски“.:drkdrk: Сегде има такви малоумни, и во Скопје и во сите други градови. Секој со три грама мозок не би се замарал со такви провоцирачки доскочици, едноставно затоа што не се вредни за никакво внимание нити каква било друга реакција. Ако помогнам при лечењето комплекси на некој што не е од Скопје со тоа што ќе ме окарактеризира како дигната, шмизлетина, празноглава супер. Јас никогаш сум немала предрасуди, а само заради неколкуте пореметени што постојат, немам намера ни да почнам да ги имам.
Не знам за вас, ама си ја сакам Македонијава (иако имам потекло од град што е колку цела Македонија) и глупо ми е кога гледам препуцавања заради градови, кога има други посериозни проблеми што чекаат решавање во државава.

Не знам чија е вината за ваквата глупа сепарација по градови (ебате големите градови, вклучувајќи го и Скопје), ама во секој случај е глупа работа. :svashta:
Тоа со навивачите беше само мој пример, има уште многу други од мои другари кои повеќе се низ Скопје и имаат повеќе контакти со скопјани:smir:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ako ohrid i prilep se sakaat jas Blez Pascal ke se prekrstam utre!
Iako lichno mi smeta ama taka e!
Јас според моето досегашно искуство мислам Охриѓани со Прилепчани си се сакет.. Можда случајност е, де :)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Ma, kakva sluchajnost..... Ako ushte ednash zaglavam so nekoja 'blesava' ohriganka e togash stvarno ke se prekrstam vo Blez Pascal! :smir:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Da ti kazam i slichni se! Ama mislam deka devojkite od Kratovo se podobri barem za sex! :sekss:
A i nema nekoja golema oddalechenost!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Кога живеев во Тетово се сеќавам кога и да идевме на одмор во Охрид охриѓаните секогаш беа пријателски расположени кон нас.

Едно лето еден постар човек од Охрид ни кажуваше една приказна како Охриѓани и Тетовчани заедно се борел порано.
Ама одмана беше не се сеќавам на деталите иако и тогаш ми беше чудно тоа а и денеска ми е.

Јас мислам Тетово и Охрид!
Ама немам некој тврди факти зад ова освен мое лично убаво искуство.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
ја па знам еден струмичанец што обожава да живее во скопје ради тоа што тука може да биде што сака, во струмица или си морал да бидеш рапер или шатиран :))))) така ми имаат кажано :)
:vozbud::pos2::pos2::pos2:
Не можам веќе ќе се одјавам да се досмеам асално!!!1
 

mc dc

I hate this bitch
Член од
20 август 2007
Мислења
508
Поени од реакции
0
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: Epa jas sum raper:pos2: :pos2: :baeh:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Скопје против сите градови...јас незнам зашто толку не мразите знам дека најголемите клошари живеат во Скопје но ние сме еден милион така да не може да контролираме кој се живее овде,лично јас од ниту еден град не гледам лоши луѓе баш напротив ми се интересни :toe:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Што знам кј град со кој, знам за Прилеп и Битола дека не се обожаваат, инаку многу си го сакаме Скопје:helou: зашто велиш така?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Што знам кј град со кој, знам за Прилеп и Битола дека не се обожаваат, инаку многу си го сакаме Скопје:helou: зашто велиш така?
Напротив имам спротивно мислење за односите меѓу Битолчани и Прилепчани.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.395
Поени од реакции
46.886
Абе мислам дека Охрид и Битола многу си стојат во пријателски односи..но исто така и Охрид со Скопје си се имаат..(мое мислење)
Не знам дали со ова ''си се имаат'' мислиш дека се сакаат ако ти е тоа поентата дебело се лажеш ортак.sd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom