Кое чувство е подобро - кога сакаш или кога те сакаат?

Член од
7 декември 2007
Мислења
67
Поени од реакции
1
Sakam koga me sakaat, ubavo mi e, znam deka nekoj se grizi za mene i misli na mene, ne moze bez mene:) ...Koga sakam jas nekoj, togas celosno sum ispolneta, i vo se sto pravam moze da se vidi taa ljubov sto ja cuvstvuvam :wub:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Nisto podobro od obostarni cuvstva.No koga veke bi morala da izbiram pomegu ovie dve ke izberam da sakam.
 
U

UnholY

Гостин
Не можам да издвојам од двете....Кога сакаш е стварно многу добро но кога си сакан односно кога љубовта ти е возвратена е најдобро...затоа не би можел да се одлучам кое чуство е подобро, а знам дека имам многу истомисленици....
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
ja mislam deka e mnogu poubavo cuvstvoto koga nekoj te saka da sakas e uboo ama ne e uboo da go pokazues toa
 
E

`EsCaPe`

Гостин
ja mislam deka e mnogu poubavo cuvstvoto koga nekoj te saka da sakas e uboo ama ne e uboo da go pokazues toa
a cekaj...zosto ne e ubavo da go pokazes toa ? ..bash e ubavo ako nekogo sakam , da go pokazam toa na sekoj mozen nacin...pa uste ako e vozvratena ljubovta..super...ne gledam pricina zosto da se krijat cuvstva ..:smir:
 

fOlder

...HoUsE fReaK...
Член од
12 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
2
Да сакаш е убаво а усте поубаво е кога некој ке ти возврати на тоа..:toe:
 
K

kat.<3

Гостин
нема ништо поубаво од тоа да сакаш и да си сакан, никое чувство различно на ова не е вистинско. вистинската љубов знае да дава онолку колку што и е дадено, во иста мера.
 

cry_baby

LoVe mE buT Don'T hUrt Me
Член од
21 декември 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
poubavo cuvstvo od toa da sakas i da znaes deka si sakan nema
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Взаемна љубов најубаво :) но зборуваме за еднострани чувства, значи.....

Би избрала да сакам, иако знам дека нема да ми биде возвратено. Убаво е чувството да бидеш сакан, но поголемиот дел од времето ќе се чувствувам ко идиот бидејќи не можам да возвратам....

нема ништо поубаво од тоа да сакаш и да си сакан, никое чувство различно на ова не е вистинско. вистинската љубов знае да дава онолку колку што и е дадено, во иста мера.
А нели вистинската љубов не бара ништо за возврат? :wink:
 
V

Viktoranius

Гостин
Убаво е да сакаш, ама кога се чуствуваш сакан е уште поубаво.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Многу е убаво чувството кога сакаш,кога се би направил за другата личност,но кога гледаш дека ти се возвраќа на тоа на најубавиот можен начин,тогаш е уште поубаво.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Да сакаш и да бидеш сакан од истата личност. Едно без друго се некомлетни и вистинското чувство ке изостане. Дејствуваат како.....синергија.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Животот е игра на давање и примање.. Се што ке направиш ке ти се врати.Сакај ке те сакаат,почитувај ке те почитуваат,давај ке ти даваат..
Има една рамнотежа во животот и општо околу нас,и таа се одржува,Akricja-reakcija,slika-odraz,Yin-Yang,dobro-pomalce dobro,pocetok-kraj,black hole- Quasar..? ПоуБАВО Е ДА СЕ САКА
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
7
Кога сакаш е поблагородно... Кога те сакаат а не можеш да возвратиш, е тоа е навистина незгодно. Дури и понекогаш потешко кога ти не можеш да ја возвратиш љубовта отколку кога некој не ти ја возвраќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom