Кое чувство е подобро - кога сакаш или кога те сакаат?

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
најубаво чуство е кога си сакан и кога сакаш,ако само сакаш,или само те сакаат не е таа МАГИЈА!
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
19
Поени од реакции
2
Сметам дека едно без друго не може. Да знаеш дека си сакан, а да не сакаш, е убаво чувство, но не се чувствуваш исполнето. Да сакаш, а да не ти е возвраено, е то боли, и плус е платонска или неостварлива љубов.
Така што, за љубов, вака така, се потребни двајца. Ако учествува само еден- ја нема хемијата, а неа ако ја нема џабе е се.:ne_zboram
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Хмм..Мене ми е подобро да сакам...И ако е возвратено,супер..И да не е,пак е супер..Сето тоа копнеење,тагување,радување на некои глупави ситници се тоа јас го обожавам..дали е до тоа што сакам кога за нештото треба да се измачиш за да го добиеш...Или заради некое поместување во психата незнам..Ама најповеќе во љубовта го сакам тоа страдање по некого...И кога после тоа ќе го добиеш него,најслатко е....
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
The greatest thing you'll ever learn
is just to love and be loved in return.

Превземено од филмот "Moulin Rouge".

100% вистина.

Сè што е помалку е параван.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Мислам дека едното без другото не се може. Затоа ајдобро е чуството да сакаш некој и да знаеш дека и он те сака тебе, и се разбира може да биде и другарски и недругарски односно љубов како што е и песната. Лав ис ин ди ер
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
И двете..Нели е прекрасно да знаеш дека си сакан/а од истата личност што ја сакаш?
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Кога сакам дефинитивно.
Некако поисполнето се осеќам така а уште поубаво кога е возвратено.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
да, точно е тоа: ,,и двете,, ама сметам дека има мала разлика поточно предност во тоа да бидеш сакан!
според мене на тој начин не леташ многу во облаци, затоа што кога сакаш, а кога тоа не е возвратено, не би рекол баш дека се чувствуваш исполнето......
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
да, точно е тоа: ,,и двете,, ама сметам дека има мала разлика поточно предност во тоа да бидеш сакан!
според мене на тој начин не леташ многу во облаци, затоа што кога сакаш, а кога тоа не е возвратено, не би рекол баш дека се чувствуваш исполнето......

Затоа што не си сакал вистински... :helou:

Кога сакаш, без разлика дали е возвратено или пак не е возвратено, самата љубов која што во себе ја чувствуваш и настојуваш да ја споделиш со саканата личност те исполнува, а штом те исполнува значи се чувствуваш исполнето :)))

Од друга страна пак, кога веќе љубовта ти е возвратена тогаш веќе се ти е рамно и се е прекрасно...

А ако се прашувам јас, тогаш не би рекла дека има повеќе предност во тоа да бидеш сакан. И понатаму си останувам на своето дека е најубаво кога љубовта е возвратена.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Поубаво е чувството да сакаш ама да имаш барем малку љубов за возврат и од тој што го сакаш зошто ако е ладнокрвен се губи убавината во чувството да сакаш.Едно без друго неможе да идат.Меѓутоа кога би бирала би одбрала јас да сакам
Кога сакаш, без разлика дали е возвратено или пак не е возвратено, самата љубов која што во себе ја чувствуваш и настојуваш да ја споделиш со саканата личност те исполнува, а штом те исполнува значи се чувствуваш исполнето
-убаво е тука објаснето зошто:pipi:
 
С

Сатори

Гостин
Кога некој те сака, ако си со совест и здрав разум, одговорноста да не повредиш е преголема.Затоа, повеќе би одговарало прашањето, што е полесно, да сакаш или да те сакаат?
Веројатно првото, во тој случај, болката ќе е можеби поголема, ама нема сами на себе да си ја нанесеме.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
ubavi se custvata ama koga i devete bi odele vo paket, taka kako gorenavedenoto, ama za zal ne e sekogas taka.
Jas momentalno se naogam vo situacija koga ljubovta koja ja davam vo maksimum granici ili bez granici mi se vraka kako zloupotreba...
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Коа сакаш е исто како да даваш пари
Коа те сакат е исто као да земаш пари........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom