Кое чувство е подобро - кога сакаш или кога те сакаат?

Член од
17 август 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
koga sakas i koga ke ja dobies onaa sto ja sakas toa pretstavuva golem uspeh a koga ke te sakaat ednostavno se 4ustvuvas pozadovolen od samiot sebe
t
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Коа сакаш е исто како да даваш пари
Коа те сакат е исто као да земаш пари........
Баш исто браво за тебе :pos: Кога те сакат е исто како да земаш пари ама баш ич нема врска :helou:
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
КОА ТЕ САКААТ Е БОЉЕ , нема да бидеш повредена , а кога сакаш секогаш со накрај повредена ..така даа.....:pipi:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Кога некој те сака, ако си со совест и здрав разум, одговорноста да не повредиш е преголема.Затоа, повеќе би одговарало прашањето, што е полесно, да сакаш или да те сакаат?
Веројатно првото, во тој случај, болката ќе е можеби поголема, ама нема сами на себе да си ја нанесеме.
Е тоа е добро прашање. Затоа ја мрзам таа ситуација кога некоја ме сака, а јас не можем да и ја возвратам таа љубов. Се осеќам ко свиња, ко копиле најголемо. Затоа е подобро да сакаш. А најдобро... најдобро е да сакаш и да те сака во исто време.
Во секој случај најголем мерак е да го добиеш она што го сакаш, нели?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Logicki e deka najubavo e da sakas edna licnost i da bides sakan od istata.Toa mislam deka e vrv ljubovta
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Подобро ми е кога сакам. Не знам зошто ама поубаво ми е кога велам те сакам. Поисполнета ми е душата така, кога знам дека имам некој што можам да го гњавам кога и да ми текне.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
неможам да ги одвојам овие две работи најубаво чуство е кога сакаш и кога те сакаат само моето его станува возвишено доколку знам дека ме сака некој
 
I

InF3cTeD

Гостин
па мислам дека и двете одат заедно односно и да сакам и да ме сакаат...мислам дека не би бил со некоја шо не ме сака а да ја сакам...а мислам дека и девојките мислат така....која би сакала да е со некој шо не ја сака а она го сака
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Абе убаво е чувството кога сакаш(ама да не сакаш за џабе, да биде тоа возвратено)...ама не знам мене ми е поубаво да ме сакаат...секое утро се будиш со мисла дека има некој што те сака...абе сеедно ми е
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Najubavo e koga toj sto go sakas te saka. Ali ako veke moram da biram od odvie dve onda biram da me sakaat.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Подобро ми е кога сакам. Не знам зошто ама поубаво ми е кога велам те сакам. Поисполнета ми е душата така, кога знам дека имам некој што можам да го гњавам кога и да ми текне.
да, ама зависи кој сакаш. Ако сакаш некој шо нејќи со очи да те види не би била баш радосна.

според мене да бидиш сакан е многу поубо, знајш дека некој има шо се грижи за тебе, шо сака да биди со тебе, шо би напрајл се за да се осеќаш поубо итн итн ....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
да, ама зависи кој сакаш. Ако сакаш некој шо нејќи со очи да те види не би била баш радосна.

според мене да бидиш сакан е многу поубо, знајш дека некој има шо се грижи за тебе, шо сака да биди со тебе, шо би напрајл се за да се осеќаш поубо итн итн ....
Да, ама што ако те сака некој, а ти не можеш да му ја возвратиш љубовта? Нема да се осеќаш одвратно? Во таков случај на некој начин сепак си одговорен за нечии чувства. Знаеш дека некој те сака, но едноставно не можеш да му возвратиш. Јас во таков случај би се осеќала најодвратно и најтажно на свет. А кога сакам, јас си ги имам чувствата под контрола. До мене е дали ќе ме повредат или не... Башка нема поголем благослов човек да сака, исполнетоста и душевниот мир се непроценливи.
Има една многу убава поговорка:
What a great thing, to be loved! What a greater thing still, to love!
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Да, ама што ако те сака некој, а ти не можеш да му ја возвратиш љубовта? Нема да се осеќаш одвратно? Во таков случај на некој начин сепак си одговорен за нечии чувства. Знаеш дека некој те сака, но едноставно не можеш да му возвратиш. Јас во таков случај би се осеќала најодвратно и најтажно на свет. А кога сакам, јас си ги имам чувствата под контрола. До мене е дали ќе ме повредат или не... Башка нема поголем благослов човек да сака, исполнетоста и душевниот мир се непроценливи.
Има една многу убава поговорка:
What a great thing, to be loved! What a greater thing still, to love!
во ред то, да ќе се осеќаш неубо, ама па во секој случај ќе му помогниш да го преброди то шо не мој да биди со тебе (ако веќе збораме за некој екстремни ситуации кај шо не мојш да му дајш шанса, ма да јас сум стално да се дај шанса).
А ако сакам јас , не знам колку би можел да ги контролирам мојте чувства кога ќе ја гледам некоја дека нејќи да има ништо со мене и деке нејќи ни да ме види ... шо ќе се случи тогаш со мојте чувства ? како ќе ги контролирам ? барем јас никако досега не сум ја нашол таја формула ....


а убо ако се разгледат работите испаѓа дека се во круг се врти, сакаш, те сакат ... :toe:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Благослов е да сакаш, и да бидеш сакан.Но, сепак мене поголемо задоволство ми причинува кога моето срце ќе го забрзи ритамот на биење за некоја друга личност.Тоа ме исполнува, ме прави среќна (макар и да не е возвратена).Тоа чуство на пеперутки в стомак, возбуда, тоа копкање дали мисли на тебе, вцрвенување кога ќе го видиш, што ли не уште, неможе да го замени ниедна љубов кон тебе доколку ти не го чуствуваш истото.Повремено ќе си ги полниш градите, ќе почуствуваш некоја моќ, висина, ќе се чуствуваш почитуван, сакан, но кратка е сатисфакцијата кога твојата душа молчи на овие чувства.
Кога некој друг се замара со тебе, ти досадува, ги троши своите нерви, минути, часови може да бидеш сосема рамнодушен кон ова и воопшто да не те трогне.Затоа не секогаш ваквите чуства знаат да ја исполнат празнината во тебе.

Be in love, is the only thing that matters...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom