Кое чувство е подобро - кога сакаш или кога те сакаат?

Член од
9 јануари 2008
Мислења
99
Поени од реакции
1
Koga sakas ako znaes da go iskazes toa na prav nacim ke bides i sakan
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmuzzzzzzzz
ona koga sakas najcisto bez nikakva granica i sovest, a nekade na vo kjosence na umot si svesen deka te sakaat, ama toa e samo fakt koj ti nosi spokojstvo, srekata ja nosi ljubovta sto ja podaruvas obilno ko soncevi zraci!
 
K

kat.<3

Гостин
hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmuzzzzzzzz
ona koga sakas najcisto bez nikakva granica i sovest, a nekade na vo kjosence na umot si svesen deka te sakaat, ama toa e samo fakt koj ti nosi spokojstvo, srekata ja nosi ljubovta sto ja podaruvas obilno ko soncevi zraci!
таа е онаа безусловна љубов,токму тие сончеви зраци !!<3
 
Член од
25 февруари 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
koj ne sakal toj neznae sto e najdobro...da sakas
kako i da e...valjda posto si tolku slep sto nemozas da ja vidis stvarnosta
i se prepustas na cuvstvata..koga te sakaat bez da sakas IC NE E UBAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Да сакаш некого чуството е прекрасно....се чуствуваш исполнето...едноставно и тој живее со тебе..без разлика дали и тој те сака или не...
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Iskreno nekogash koga te sakaat,a ne e vzaemno e povekje prokletstvo nego blagoslov.Osobeno koga pateticno te sakaat.
A koga sakash,kako i da e, se cuvstvuvash ubavo.Pa shto bi bil zivotot ako ne sakash?Licno mislam deka sekogash edniot povekje saka od drugiot,makar i da e vzaemno,ama bitno e da se sakame neli?Ve sakam siteeee!!!(poznat citat neli?:place:)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Само тогаш кога љубовта е обострана и возвратена од двете страни и кога нема трета личност помеѓу нив.
 
Член од
4 март 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
jass mislam deka poubavo e da bidesh sakan...a jas nikoas ne sum sakala taka da neznam kako e da sakas nekoj :P lolZ pozz
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Според мене,100пати подобро е да бидеш сакан отколку да сакаш,барем вака некој друг се замара за тебе,не се твоите нерви на трошак,не се устручаваш дали ќе го видиш,дали ќе те зазбори,дали му се свиѓаш итн итн...зборам за кој не си у врска.
Инаку најубаво е кога е обострана љубовта,барем и да се нервираш знаеш дека вреди.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Според мене,100пати подобро е да бидеш сакан отколку да сакаш,барем вака некој друг се замара за тебе,не се твоите нерви на трошак,не се устручаваш дали ќе го видиш,дали ќе те зазбори,дали му се свиѓаш итн итн...зборам за кој не си у врска.
Инаку најубаво е кога е обострана љубовта,барем и да се нервираш знаеш дека вреди.
Аааа не, гадно е. Кој ќе ти се закачи некоја пијавица оди па откачија после. Не чини тоа па ич. Ме нервираат такви.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Аааа не, гадно е. Кој ќе ти се закачи некоја пијавица оди па откачија после. Не чини тоа па ич. Ме нервираат такви.
Добро сега не ми беше зборот за пијавици:smir:
Ама и нив можеш да ги откачиш лесно,ако знаеш како.

Сепак си стојам на своето,подобро друг да се нервира за мене,одколку јас за некој.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Најубаво е двајцата да се сакате т.е. обострана љубов.
Шо ако тој те сака а ти него не, тебе нема да ти биде убаво, бар јас така мислам, јас не би се чувствувала баш пријатно така. Или пак ти да го сакаш, а он тебе не...исто не чини.
Обострана љубов најубаво.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сакам да ме сакаат,сакам и да сакам...но,кога ме сакаат,станувам разгалена,развлечена...Убаво ми е, а кога јас сакам, се правам за личноста што ми е драга...Взаемното е секогаш најдобрата варијанта:pipi:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Поубаво ми е да бидам сакана.
Кога ме сака некој неможам да бидам повредена на никој начин, а коа сакам некого многу лесно може да ме повреди личноста
 

Kajgana Shop

На врв Bottom