Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Кога личноста се оптеретува со другите луѓе и не постојат шанси да направиш асален муабет, бидејќи 90% од времето зборува за другите луѓе и нивното секојдневие. Муабети од типот која била ороспија, кој бил будала и слично, па завршувајќи со најситни детали од нивна биографија.
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Кажи си од која Битолска мома имаш корпа јадено, не се срами :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


Точно е, не прашвај од кај знам :D
моми нема таму само чупиња : )
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
si stoat site raboti so bea pisani prethodno, amaa

you didnt see this one coming

crveno zname mi e ako uz muabet pocne
"jas sum hristijanka, drn drn, love n understanding"
ne mi e faktor koja religija e, ama koga pocne da se pretstavuva so toa, odma alarm

dve vakvi mi se pogodia, ispadnaa gnidi lazlivi skapani. mal sample size e, ama so e sigurno sigurno :cool:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
"jas sum hristijanka, drn drn, love n understanding"
Јас ги имам приметено оние самопрогласените верници што викаат - Господ грев да не ми пише, ама ... и треснуваат некоја работа што е глупа и покварена онака да ти текне, а камоли да ја кажеш пред некој.
Лицемерие тешко, и онака ништо пред Ама не се важи во било која реченица. :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Јас ги имам приметено оние самопрогласените верници што викаат - Господ грев да не ми пише, ама ... и треснуваат некоја работа што е глупа и покварена онака да ти текне, а камоли да ја кажеш пред некој.
Лицемерие тешко, и онака ништо пред Ама не се важи во било која реченица. :D
patetika :sick:

toa so pred Ama mi e zlatno pravilo u zivotot :D potocno e od svajcarski saat hhhh
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Sto toa, deka ne sum bugar ?
red flag za tebe bugarskite....
Автоматски споено мислење:

si stoat site raboti so bea pisani prethodno, amaa

you didnt see this one coming

crveno zname mi e ako uz muabet pocne
"jas sum hristijanka, drn drn, love n understanding"
ne mi e faktor koja religija e, ama koga pocne da se pretstavuva so toa, odma alarm

dve vakvi mi se pogodia, ispadnaa gnidi lazlivi skapani. mal sample size e, ama so e sigurno sigurno :cool:
za mene u azija koga nekoja ke kaze deka e GOD FEARING... toj koncept use ne im go sfakam. ili ako e BORN AGAIN CHRISTIAN ili MORMON.... religiozni tupaci
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.784
Поени од реакции
21.189
red flag za tebe bugarskite....
Nema vrska toa, ic ne mi se red flag. Tuka tehnicki problemi ima. Ne mi se odi Treleborg, bas mi e ok tuka.
Koga sme kaj toa red flag od cisto prakticni pricini mi e koga nekoja ne saka domasni zivotni ili e premnogu gratcka da ne saka da zivee na selo.
P.s pod domasni zivotni ne mislam na kuce, mace ( imam se toa, ne e problem), tuku na jare, jagne, junce, prase :toe: .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom